Политички случувања во Израел

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.803
Поени од реакции
32.892
Зашто баш Ирска маме ви ебам ционистичко, ретардирано, инцестоидно ? :pos: :pos:
Евреите имаат нов предлог, сите држави да сме земеле по 25 илјади Палестинци (а они да си го исчистат ѓубрето).
Ова се разбира нема да се деси, туку поголемиот дел ќе завршат во Европа - ако Израел успее во ова.... Ваљда ова западниве фанови на форумов почињаат малку да се свестуваат што ќе се дешава? Или премногу се надевам, а? :unsure:

Автоматски споено мислење:

Palestinians are angry at Russia after they received food products in a Russian humanitarian aid shipment that were way past the expiry date.
:ROFLMAO:





@Stefan-kobe

 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.238
Поени од реакции
25.408
Претпоставувам, Ирска е најголемиот поддржувач на слободна Палестина во Европа.
Да, затоа што слична судбина делат да бидат геноцидирани во својата земја. Мене поентата ми е како секоја ретардирана еврејска идеја мора да се реализира .
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.867
Поени од реакции
4.182
Како што пишав во моето прво мислење на темава, отиде јабана Газа , веќе поделена на два дела , прашање на време кога ќе отиде цела.
Подобро за светот и цела популација е да остане на тоа , исто и Русија со 4те региона во џеб. Ако прерасне навистина во голема работава и имаме директен судир меѓу најголемите , полека да си се спремаме за завршницата.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.803
Поени од реакции
32.892





 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.123
Поени од реакции
3.880
Како што пишав во моето прво мислење на темава, отиде јабана Газа , веќе поделена на два дела , прашање на време кога ќе отиде цела.
Подобро за светот и цела популација е да остане на тоа , исто и Русија со 4те региона во џеб. Ако прерасне навистина во голема работава и имаме директен судир меѓу најголемите , полека да си се спремаме за завршницата.
Газа нема никакво значење за никој друг освен за Израел и Палестинците, така да никој таму нема да се вмеша и да се направи големо срање. Израел секако ке ги реши Хамас, може за кратко време но може и да потрае, што подолго трае тоа полошо за населението од газа. Најдобро е Хамас веднаш и безусловно да се предадат за да не страда народот, ама изгледа Хамас го боли стапот за народот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.238
Поени од реакции
25.408
Исто вака светот и Лигата на Нациите немо посматраа додека Хитлер ги анексираше Судетите и Австрија.
Останатото е историја што за жал ќе ја повториме.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
После сѐ што направија крајно време е да се ликвидираат терористите во Газа и целосно да се исчисти тој појас.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.803
Поени од реакции
32.892
...и целосно да се исчисти тој појас.
^^ Етничко чистење, а?
Вие и за мигрантите навивавте (кога требаше да се спречуваат), сега навивате за 2+ милиони Палестинци да дојдат во Европа.
 
Член од
18 јули 2023
Мислења
48
Поени од реакции
58
^^ Етничко чистење, а?
Вие и за мигрантите навивавте (кога требаше да се спречуваат), сега навивате за 2+ милиони Палестинци да дојдат во Европа.
Све је зајебано и гадно али не би подржал никад муслимани појќе у европа и колку сакаат да ќењаат како живееме со муслиманите добро исламот нема место во европа па и на балканот. Никад евреин не ми запалил црква или дигнал у ваздух со динамит или штала да напраел од црква и никад евреин не ми киднапирал народ и масакрирал и ми силувал жени а не дека не се зло али од овие две зла би го избрал помалото.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.803
Поени од реакции
32.892
Све је зајебано и гадно али не би подржал никад муслимани појќе у европа и колку сакаат да ќењаат како живееме со муслиманите добро исламот нема место во европа па и на балканот. Никад евреин не ми запалил црква или дигнал у ваздух со динамит или штала да напраел од црква и никад евреин не ми киднапирал народ и масакрирал и ми силувал жени а не дека не се зло али од овие две зла би го избрал помалото.
Поназад некоја страна постирав бомбардирана црква пред една недела. Евреите таму во Палестина бомбардираат цркви и убиваат Христијани. Ционистите биле поддржувачи на Ерменскиот Геноцид каде се убиени милиони ерменски Христијани... Така да нема да ги ставам сите Евреи во ист кош, ама ционистите не би те измочале ако гориш и ги молиш за помош.

Најнакрај тие 2+ милиони муслимани од Газа Евреите сакаат да ги испорачаат во Европа. Па сега види ти дали имаш било каков интерес да ги поддржуваш да прават етничко чистење. Пошто они ќе се исчистат, ама нас во Европа ќе не натоварат.
Автоматски споено мислење:

Ваквите каде одат, ништо добро не се дешава:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom