Фатени во расчекор

Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
зошто тогаш идете со грди мажи кои ве вараат? Една од овие на сликава не може да биде паметна да рече сакам некој спроти мене?
Тоа е исто како да прашаш зошто мажите бираат вештачки жени со силикони и операции, наместо природни девојки.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Тоа е исто како да прашаш зошто мажите бираат вештачки жени со силикони и операции, наместо природни девојки.
Мажите не бираат, мажите се тие кои бидуваат бирани. Од тука уствари и потекнува целата таа парадигма зошто не можеш да влечеш паралели, двојни стандарди и слично.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.330
Тоа е исто како да прашаш зошто мажите бираат вештачки жени со силикони и операции, наместо природни девојки.
Бираат зошто се убави. Работата е што вие бирате грди мажи со многу пари.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Мажите не бираат, мажите се тие кои бидуваат бирани. Од тука уствари и потекнува целата таа парадигма зошто не можеш да влечеш паралели, двојни стандарди и слично.
Сакаш да кажеш дека ти како маж никогаш не си бирал девојка/жена за партнерка?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.728
Поени од реакции
8.769
Тоа е исто како да прашаш зошто мажите бираат вештачки жени со силикони и операции, наместо природни девојки.
Имате погрешен впечаток, тие природно убавите се обично зафатени па мора да се задоволат мажите со козметички апгрејтирани женски, у принцип. Иначе на природна убавина на жена и богови се клањаат, дури и у библијата има приказна...која има верувам и ден денеска влијание на луѓето, ама да не кажувам приказни :D
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Сакаш да кажеш дека ти како маж никогаш не си бирал девојка/жена за партнерка?
Асеко, да бираа мажите мене девојка во средно ќе ми беше Сања од другиот клас, а ти сега ќе славеше среќна тригодишнина со Дамблдор.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Асеко, да бираа мажите мене девојка во средно ќе ми беше Сања од другиот клас, а ти сега ќе славеше среќна тригодишнина со Дамблдор.
Сите бираме Сусаро, само пристапот ни е различен. Ти како маж бираш на која жена ќе и пристапиш...затоа што нели мажот е инцијатор, според традиционалниот модел на додворување. И притоа си запазуваш сигурно некои од своите критериуми и интереси пред да пристапиш. Сигурно постои нешто што ќе те привлече кон таа жена. Независно дали станува збор за физички изглед или интелект. Некои ете гледаат и материјални ствари, па битно им е само да е добро ситуиран партнерот и од фино и угледно семејств.

Значи биди реален и кажи дека сакаш твојата партнерка да биде паметна девојка, а не некоја која нема прочитано ниту една книга во животот или паразит кој чека од мама, тате, бате.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.980
Поени од реакции
7.377
Колку пати се покажало дека помалку карактерни се од жените :toe: и не се благодарни и најубавата жена да ја имаат, типичен пример се глувцине горенаведени, а бараат почит..
Типично женско неоправдано лелекање.
Прво треба да знаеш следново:
Машко е многу лесно да го фатиш, а женско е многу тешко да ја фатиш. Но, затоа па машкото е многу тешко да го задржиш, а женско е многу лесно да ја откачиш.

Второ: тие "глувцине" се 100 скалила над девојките скоро во све. Тоа што девојките се во нив вљубени, има и зашто, значи тие "глувци" нешто направиле, не се љубени ради изгледот. Е сега дај ти кажи, што тие жени кои ги изневериле, направиле за своите мажи, за овие исто да се вљубени во нив?

Тоа со најубавата жена дрн дрн јариња. Убавината нејзина со годините се намалува, а моќта и парите кај мажите со годините се повеќе расте.


партнерка да биде паметна девојка, а не некоја која нема прочитано ниту една книга во животот
Баба ми сигурен сум дека немала прочитано книга, оти живеела далеку во вукојебината, а сепак многу паметна и мудра жена била. :toe:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Сите бираме Сусаро, само пристапот ни е различен. Ти како маж бираш на која жена ќе и пристапиш...затоа што нели мажот е инцијатор, според традиционалниот модел на додворување. И притоа си запазуваш сигурно некои од своите критериуми и интереси пред да пристапиш. Сигурно постои нешто што ќе те привлече кон таа жена. Независно дали станува збор за физички изглед или интелект. Некои ете гледаат и материјални ствари, па битно им е само да е добро ситуиран партнерот и од фино и угледно семејств.

Значи биди реален и кажи дека сакаш твојата партнерка да биде паметна девојка, а не некоја која нема прочитано ниту една книга во животот или паразит кој чека од мама, тате, бате.
Не Асеко, не е така. На просечниот маж во животот ќе му се пуштат 0-1 жени. На просечното женско неколку десетици. Ти можеш да избираш меѓу тие десетици он може да бира меѓу тие 0-1.

Пристапот не е избор. Тоа е исто како јас да пристапам во салон на Ферари со 15000 евра да пробам да купам Ферари и тоа да ми се брои како избор. Изборот се состои во одлучување помеѓу работи што РЕАЛНО МОЖЕШ ДА ГИ ИМАШ, па од нив одбираш една од тие работи.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Не Асеко, не е така. На просечниот маж во животот ќе му се пуштат 0-1 жени. На просечното женско неколку десетици. Ти можеш да избираш меѓу тие десетици он може да бира меѓу тие 0-1.

Пристапот не е избор. Тоа е исто како јас да пристапам во салон на Ферари со 15000 евра да пробам да купам Ферари и тоа да ми се брои како избор. Изборот се состои во одлучување помеѓу работи што РЕАЛНО МОЖЕШ ДА ГИ ИМАШ, па од нив одбираш една од тие работи.
Ти си избрал дека сакаш ферари драг Сусаро. А си можел да купиш мерцедес или бмв или цитроен или југо. Зошто бираш ферари, а не југо?

И лицето кое што иницира излегување со друго лице и лицето кое го прифаќа излегувањето имаат избор. Стварно не гледам како врската би била избор на еден човек.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Второ: тие "глувцине" се 100 скалила над девојките скоро во све.
Ti teknue kaj ti e greskata u razmisluvanjeto pokvareno??
Vie koi ne izneveruvate ustvari nemate prilika da izneverite zatoa sto ste skalila podolu a da bevte skalila pogore bez problem ke izneverevte,
a vernost nesho etika, takva rabota?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Ти си избрал дека сакаш ферари драг Сусаро. А си можел да купиш мерцедес или бмв или цитроен или југо. Зошто бираш ферари, а не југо?

И лицето кое што иницира излегување со друго лице и лицето кое го прифаќа излегувањето имаат избор. Стварно не гледам како врската би била избор на еден човек.
Ама оти го комплицираш сега ова а толку е лесно, што посакуваш е едно, што избираш и РЕАЛНО да имаш е друго. Јас можам да посакувам и спејс шатл, ама изборот се знае кој ми е. Ако нештото од икс причини не ми е достапно, не ми е избор. Изброт се состои од работи што ти се РЕАЛНО достапни.

Не знам како попластично да ти објаснам.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.980
Поени од реакции
7.377
Ti teknue kaj ti e greskata u razmisluvanjeto pokvareno??
Vie koi ne izneveruvate ustvari nemate prilika da izneverite zatoa sto ste skalila podolu a da bevte skalila pogore bez problem ke izneverevte,
a vernost nesho etika, takva rabota?
Нема грешка.
Не одговори, што девојкине направиле за мажите, за мажите да ги посакуваат исто како на почеток :toe:

Врска изневерувањето во право си. Секое човечко суштество (мажи и жени) ќе изневери доколку има можност и дозволи да се најде во искушение. Затоа некои луѓе (мажи и жени) гледаат да не се стават или најдат во таква ситуација каде ќе бидат во искушение да изневерат.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Ама оти го комплицираш сега ова а толку е лесно, што посакуваш е едно, што избираш и РЕАЛНО да имаш е друго. Јас можам да посакувам и спејс шатл, ама изборот се знае кој ми е. Ако нештото од икс причини не ми е достапно, не ми е избор. Изброт се состои од работи што ти се РЕАЛНО достапни.

Не знам како попластично да ти објаснам.
И јас не знам како попластично тебе да ти објаснам дека муабетов ти е полово неутрален. Сите имаме опсег на избор, некои поширок, некои потесен, но сите го имаме. И сите избираме од она што може да го добиеме.

Веројатно треба да се согласиме дека не се согласуваме. И мислам дека нема потреба за целото ова генерализирање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom