Фатени во расчекор

F

FARANG

Гостин
Од претходната тема се повлече друго прашање за дискусија, Александар вели:


Значи постот е комплетно јасен, ти шврљаш на страна и во еден момент дознаваш дека уствари и ти си изневерен. Што понатаму?

Одма пага договор за оргии. :icon_mrgr:

Не гледам што е толку лошо ако и двајцата го правите истото, очигледно си одговарате.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Сине, ако си маж ќе знаеш за што зборувам. Во спротивно си издрод.
Брат, те молам дој на собиранка. Сакам да видам да ќариш форумџика. Било која.
 

Ulbrecht

Ајдеми Попуши
Член од
28 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
68
Брат, те молам дој на собиранка. Сакам да видам да ќариш форумџика. Било која.
Не сакам да се фалам, ама веќе имам поминато две форумџики. Ако не им е непријатно нека се кажат кои се.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Да не бидам оф-топик. Не можам сосем точно да одговорам на прашањево пошто никад не би бил у ситуацијава. Иам принципи, не варам. Не можам да бидам 100% сигурен дека ќе ме вараат, не можам да бидам 100% сигурен дека нема.
Као и да е, for the sake of argument ќе се стаам у ситуацијава. Прво, ме варала. Која и да е причината, не урлам, не викам не ширам по другари дека е дроља и што ти ја знам. Проштевање ова-она ми е глупа идеја. Не простувам пошто нема што да се прости. Што и да напраам нема да го смени фактот дека стварта се десила и моето retributional понашање нема да напраи нешо позитивно. Сама нека расудува дали напраила нешо правилно или не. Да, сме имале некои обврски еден према друг (НЕПИШАНИ!) и сме биле изиграни. Толку. Биди фраер и биди соло. Така никад нема да те извараат. Од друга страна, изиграање Џек и заканување, сцени, тепање ми е најсељачко понашање. Као preemptive strike на сите шо би ме цитирале за реченицава, слободно користете ги вашите бивши ко punching bags али не ми го наметнувајте вашиот жими-куров алфа мажјак менталитет мене.
А рековме дека сум варал и ја. Да, значи во исто време сум бил говнар. Во зависност од причините поради кои сме варале ќе има флуктуации у outcome-от. Ако било ради одмазда, ондак сме шупаци и боље е да не идеме. Ако сум ја варал пошто не сум можел да одолеам на рандом типка што ми се турила, ондак или неам доволно self-esteem за да кажам Не! или очигледно не ми е гајле за типката која ми верува. Again, гомнар.
Во случај да сум ја ликот што форсира да изварам поради рандом причини, гомнар. Не заслужувам да идам со неа. Али ко што реков, овој начин на размислување ми е непознат и стварно не знам како би се понашал во ситуација кога варам и јас.
--- надополнето: 6 февруари 2013 во 19:37 ---
Не сакам да се фалам, ама веќе имам поминато две форумџики. Ако не им е непријатно нека се кажат кои се.
За 8 дена?
А како се викаше порано?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Од претходната тема се повлече друго прашање за дискусија, Александар вели:


Значи постот е комплетно јасен, ти шврљаш на страна и во еден момент дознаваш дека уствари и ти си изневерен. Што понатаму?
i situacijata e kompleto jasna, ako toj svrlja i taa svrlja znaci ke zaklucat deka ne se za vo vrska megjusebna
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
во Расчекор се знае дека се оди по швалерај,а не дека му е посебна пијачката и келнерите
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Чист доказ дека е резултат на комплекс на варачот, а не недостаток на преварениот.
Нема врска со пол ова.
Сите жени коишто ги знам дека изневериле, тоа го направиле на прекрасни full package мажи со интелектуални и карактерни жалчиња.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.558
Поени од реакции
5.816
Сите жени коишто ги знам дека изневериле, тоа го направиле на прекрасни full package мажи со интелектуални и карактерни жалчиња.
Da, mora da se izmislat dobri razlozi za obicno kurvanje :)
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Чист доказ дека е резултат на комплекс на варачот, а не недостаток на преварениот.
Нема врска со пол ова.
Сите жени коишто ги знам дека изневериле, тоа го направиле на прекрасни full package мажи со интелектуални и карактерни жалчиња.
Колку пати се покажало дека помалку карактерни се од жените :toe: и не се благодарни и најубавата жена да ја имаат, типичен пример се глувцине горенаведени, а бараат почит...

прекрасни full package мажи интелектуални и карактерни
ова ми звучи премногу бајковито, колку проценти од мажите се вакви, 0.1%?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Колку пати се покажало дека помалку карактерни се од жените :toe: и не се благодарни и најубавата жена да ја имаат, типичен пример се глувцине горенаведени, а бараат почит...


ова ми звучи премногу бајковито, колку проценти од мажите се вакви, 0.1%?
Не се многу, ама ги има. Криво да ти падне.
Работата е во тоа што таквите мажи ретко се спаруваат со слични ним.
Исто и со фините девојки.
Едноставно многу ретко се спојуваат затоа голем дел од нас мислат дека не постојат.
Но, барем 10 такви машки знам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.331
Колку пати се покажало дека помалку карактерни се од жените :toe: и не се благодарни и најубавата жена да ја имаат, типичен пример се глувцине горенаведени, а бараат почит...


ова ми звучи премногу бајковито, колку проценти од мажите се вакви, 0.1%?
зошто тогаш идете со грди мажи кои ве вараат? Една од овие на сликава не може да биде паметна да рече сакам некој спроти мене?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
зошто тогаш идете со грди мажи кои ве вараат? Една од овие на сликава не може да биде паметна да рече сакам некој спроти мене?
Варањето е психолошка состојба на нерамнотежа, како и затресканоста/заљубеноста. Со убавина, образование и пари многу нема врска. Туку со тоа како некој се гледа себе си и дали се чувствува обврзан да се докажува дека може. Овие мажи од сликиве, сто посто се осеќале во сенка од нивните партнерки. Затоа најубаво е да бе злато, ти си глава на куќава, ти знаеш.

Наоѓање некој спроти себе некогаш бара време. А сѐ нешто од жените се очекува и за сѐ нешто им се лепи етикети. Thus, погрешни одлуки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom