Политички случувања во Израел

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.205
Абе терајте си вие пропаганда, не ви се мешам. Смешно е што до толку го правите глуп народов, цело време треба некој лажните вести да ви ги моча. :icon_lol:


Како не ве мрзи да се лажете сами не ми е јасно. :icon_lol:
eve da receme deka si u pravo... Daj go celo video pa da vidime dali e seceno i montirano.

urkite na linkot vikaat bilo montirano kako be eden ne go postira cel govor? rusite toa sto go postiraa e prilicno jasno. ama goltaj ti propaganda.
Автоматски споено мислење:

Уште од реддит да ставиш, и ќе стане вистина!
Готово, пуф!

Видеото не постои :sneaky:
kaj ke postoi, oni originalot od sekade revnosno se trudat da gi izbrisat, da imase druga verzija odma ke ja postiraa pod sekoe video. polesen penal zdravje.
Автоматски споено мислење:

Ajde ete sam napisa deka ke me kolish, so sega se plasis p*cko?! Toa dali jas citam ili ne citam, ne e tvoja rabota devojche..Me sledis vo chekor, site mislenja mi gi citiras, postojano me citiras, znam deka si mi fan, ama prekini vekje dosadna stana. Nitu sum te citiral, nitu pa mi e vazno ti so mislis za mene, a osobeno sega koga si otkri deka si ljubitelka na obezglavuvachi na deca i teroristi....Odi si tamu vidi koga ima protest na tie mudzite pridruzi im se Sidnej Melburn nekadei ne smaraj psihopatke....
dosta be glup... ti rekov teraj u igracnica za tamu si.

normalno deka te citam i tebe i ko sto gledas site na temata. forum e. tuka sme da smenime mislenje i ok e da mislis porazlicno od mene ili jas od tebe. rabotata e sto ti ni citas, ni znaes sto zboris, ni imas osnovni poznavanja za temite na koj pisuvas ni mozes da pratis ili da definiras stav. glup si.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.940
Поени од реакции
33.015
А да беше обратна ситуацијата поинаку ќе викавте, ама ајде сега релативизираш. :coffee:
Mислиш дека ќе го загризев кромидот ако ти јавеше „вест“ дека Евреите силувале, пардон заклале 40 бебиња?
Без никаков доказ, само со јавување од Сијка Пиштолова (која ни самата не го видела тоа)?

Па... Не. Ама пробај ти (се)пак. :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.205
Mислиш дека ќе го загризев кромидот ако ти јавеше „вест“ дека Евреите силувале, пардон заклале 40 бебиња?
Без никаков доказ, само со јавување од Сијка Пиштолова (која ни самата не го видела тоа)?

Па... Не. Ама пробај ти (се)пак. :)

te izmesal so @AntonT12
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
dosta be glup... ti rekov teraj u igracnica za tamu si.

normalno deka te citam i tebe i ko sto gledas site na temata. forum e. tuka sme da smenime mislenje i ok e da mislis porazlicno od mene ili jas od tebe. rabotata e sto ti ni citas, ni znaes sto zboris, ni imas osnovni poznavanja za temite na koj pisuvas ni mozes da pratis ili da definiras stav. glup si.
Муџо бој, ти со сите се караш, зошто не мислат како тебе, која црна размена на мислења со тебе бре, муџо. Почнуваш со навреди, кољач стана се закани дека ќе ме заколеш (бујрум кога сакаш), па со тебе цивилизиран муабет? Можиш да си ги бараш другарите од Хамас, таман си сте погодени...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.940
Поени од реакции
33.015
abe GLUP eden imas video od porosenko kako drzi govor, znaci ne go macat nego si drzi govor pred narod i objasnuva kako ke gi brka rusite od rabota, kako decata ke im ucat u podrumi i sto ti ne... ova odma posle palenjeto na rusite u odesa koga istoto gomno bese PRETSEDATEL na UKRAINA.

i ti niv gi branis i relativiziras konstanto.
Зошто примеров со Поркошенко кога ете ги Евреите со изјави на официјални лица отворија ловна сезона на Палестинци и отворено прогласија немање одговорност за никакви убиства. Практично повикаа на геноцид.
Автоматски споено мислење:

Е сеа богами сум изненаден и навреден! :cautious:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.205
Зошто примеров со Поркошенко кога ете ги Евреите со изјави на официјални лица отворија ловна сезона на Палестинци и отворено прогласија немање одговорност за никакви убиства. Практично повикаа на геноцид.

ama ti ne sfakas oni ne go mislea toa taka toest toa ne se sluci i na vesti i sekade vidovme samo montirana snimka. ne e genocid ako ubies i izbrkas samo 3M narod, racunaj na tie na west bank ke gi ostavat da poziveat uste malku... plus sto se 3M hitler im ubil 273736362615386 a tek faraonite koga mojsije gi spasuval...
Автоматски споено мислење:

Муџо бој, ти со сите се караш, зошто не мислат како тебе, која црна размена на мислења со тебе бре, муџо. Почнуваш со навреди, кољач стана се закани дека ќе ме заколеш (бујрум кога сакаш), па со тебе цивилизиран муабет? Можиш да си ги бараш другарите од Хамас, таман си сте погодени...
jas so site diskutiram onaka kako oni ke se postavat. so glupaci glupo. ti si glup. kakva diskusija sakas koga prasuvas za tibet a nemas poima od osnovni raboti za temata? ili eve ova za bebinjata ili me vikas mudza a 100 pati do sega ti kazav ic ne mi e gajle, jas sakam da se ispotepaat do maks i da im pratat 3M izbeglici na germanija. ocigledno e deka evreite ke izvrsat genocid i cistenje na gaza taka da od moja gledna tocka ni oni ne zasluzuvaat podobro pa neka osetat malku i na svoj grb kako e koga ubivas i ugnetuvas nekogo. hamas se teroristi formirani od evreite i amerite... tokmu onie za koj ti navivas ali pretpostavuvam i za ova nemas poima i izlisano e da se diskutira so tebe. zatoa mrsh u igracnica i ne dosagaj
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.940
Поени од реакции
33.015
Kaj читаш овде оружје?!

With complaints mounting about supply shortages, head of logistics says IDF working hard to plug gaps, donors can fund ‘treats’ for soldiers, but not combat equipment

Бтв. И Русија бара помош од Северна Кореа и тоа ОРУЖЈЕ, дали тоа значи дека Русија остана без оружје?

Дај те молам со вакви евтини финти немој :)
Прво, јас те тагнав пошто претходно се кезеше кога пренесов шпекулација дека Израел се во тесно со залихи на артилериска муниција... И еве сега и дефакто Израел јавно мољака по Германија (веројатно и кај други) за артилериска муниција.
Признај бе еднаш дека ти поентирале. Ајде. Нема да боли (многу). :)


Инаку во Украина навршува втора година војна со 24/7 непрекинато артилериско бомбардирање, и Русија наводно бара да купи муниција од С. Кореја. Акцентот е на наводно, пошто којзнае можеби Путин и Ким само јавале мечки и пиеле вотка. Или си муабетеле за нуклеарки. Знаеш, диктаторско дружење и тоа.

Во израелскиов пример не втора година, туку само второ деноноќие и воено прочуениот Израел веќе бараат помош и муниција од Германија (и тоа не наводно туку дефакто), а САД интервентно ја дивертираат целата помош за Украина кон Израел... Итн, итн.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
944
Поени од реакции
1.213
eve da receme deka si u pravo... Daj go celo video pa da vidime dali e seceno i montirano.

urkite na linkot vikaat bilo montirano kako be eden ne go postira cel govor? rusite toa sto go postiraa e prilicno jasno. ama goltaj ti propaganda.
Автоматски споено мислење:



kaj ke postoi, oni originalot od sekade revnosno se trudat da gi izbrisat, da imase druga verzija odma ke ja postiraa pod sekoe video. polesen penal zdravje.
Уште од реддит да ставиш, и ќе стане вистина!
Готово, пуф!

Видеото не постои :sneaky:
Вие сте сериозно најзадоените луѓе во пропаганда што постојат, мислам секој може да ви продаде приказна и да ве весла со години. :icon_lol:

Замисли колку треба да сте исклучени од реалноста, еден куп години поминаа уште ве зезаат со тоа видео од 25секунди, па и коментари ви имаа исклучено. :icon_lol:

Еве го целиот говор, не дека ќе има нешто ефект кај вас.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.672
Поени од реакции
12.632
Зошто ги нападнале аеродромите во Дамаск и Алепо?

Хамас случајно ф16ки да нема таму стационирано?

Значи помагаат ИСИС структури во Сирија, а овде излагаат велат Хамас треба како ИСИС треба да се третира.


Ова ко пародија ќе испадне кој поголем терор ќе направи Израел или Палестинците. Трка без победник на крајот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.509

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.205
Вие сте сериозно најзадоените луѓе во пропаганда што постојат, мислам секој може да ви продаде приказна и да ве весла со години. :icon_lol:

Замисли колку треба да сте исклучени од реалноста, еден куп години поминаа уште ве зезаат со тоа видео од 25секунди, па и коментари ви имаа исклучено. :icon_lol:

Еве го целиот говор, не дека ќе има нешто ефект кај вас.

i sto tocno razbra ti od ova?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom