Политички случувања во Израел

Член од
23 август 2010
Мислења
39.174
Поени од реакции
112.961
Попаметно ти е да пишуваш на други теми бидејки за геополитика од авион се гледа дека не те бива а не те бива бидејки живееш и работиш онака како што твојот Папа од Ватикан ти диригира.И не заборавај кога ќе има повик за вакцинација меѓу првите да се нацрташ:
Друже што збориш бе? Каков Папа мене ми диктира како да живеам, сериозен ли си? Ти си од оние ликови што веруваат во ХАРП систем, дека цел свет е против тебе итн итн, ама ај небитно твој избор е тоа, него објасни ми ти мене како дојде до заклучок дека Израелците НАМЕРНО пуштиле напад од Хамас притоа губејќи све погоре набројано од мене. Пошо го прочита ова од овој Лучич? Кој е овој бе? :pos:

Дај ај батали, нема да се разбереме. Глеам и Швајцарија и Кина ги спомна, те молам не се глупирај со такви постови и држи се до темата.

Лучич бе :pos:
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
39.174
Поени од реакции
112.961
Преку кур од Холокаустот, најoverrated нешто во историјата на цела Земја.
Паааа не баш, да убиеш 6м луѓе во концентрациони логори не е оверрејтед, него другше би го дефинирал, премногу се користи за да се оправдаат други злосторства, без разлика дали се Евреи или некој друг народ во прашање.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
5.766
Zasto Svajcarija e klucna za kinezite?
Затоа што таа е главната финансиска тврдина со количини на злато веднаш после Ватикан кој има најмногу на светот.Преку рушење на Швајцарија и швајцарскиот франк им го задаваат најголемиот удар и тука започнува борбата се до целосно истребување на ционистите кои се на број околу 10000.Кинеската тајна служба има околу 500000 агенти ширум светот а како главни играчи се тибетантските шаолини физички најсилните луѓе на светот.Истите тие му дојдоа дома на Вилијам Бенет кој ја обележа како мета за бомбардирање кинеската амбасада во Белград и на ист начин ќе им дојдат дома на сите останати ционисти вклучувајки ги и оние во Лондон.
Автоматски споено мислење:

Друже што збориш бе? Каков Папа мене ми диктира како да живеам, сериозен ли си? Ти си од оние ликови што веруваат во ХАРП систем, дека цел свет е против тебе итн итн, ама ај небитно твој избор е тоа, него објасни ми ти мене како дојде до заклучок дека Израелците НАМЕРНО пуштиле напад од Хамас притоа губејќи све погоре набројано од мене. Пошо го прочита ова од овој Лучич? Кој е овој бе? :pos:

Дај ај батали, нема да се разбереме. Глеам и Швајцарија и Кина ги спомна, те молам не се глупирај со такви постови и држи се до темата.

Лучич бе :pos:
Земи уште 2 дози фајзер за да те смират.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.674
Поени од реакции
12.632
Добро видео има од Бајден дур бил уште присебе во помладите години. Да не постоееше Израел на Блискиот Исток, ќе требаше да го измислат САД за нивните интереси вика на видеото.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.174
Поени од реакции
112.961
Затоа што таа е главната финансиска тврдина со количини на злато веднаш после Ватикан кој има најмногу на светот
A? Најголеми резерви на злато имаат Швајцарија и Ватикан или друго нешто сакаш да кажеш? И не, немам Фајзер уживај.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
5.766
A? Најголеми резерви на злато имаат Швајцарија и Ватикан или друго нешто сакаш да кажеш? И не, немам Фајзер уживај.
Кога веќе си прикачил слика од Коби Брајант сигурно си убеден дека му било пишано да загине во хеликоптерската несреќа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862

Пред 4 месеци поранешен палестински министер предвиде дека се наоѓаат пред трета Интифада која ќе биде најкобна досега за двете страни.
Според него израелската власт со своите постапки ја ослабнала палестинската власт а со тоа палестинците ги тера да се придружат на Хамас а со тоа нема спас од трета интифада.


Изолирање на палестинците, ограничување на нивното движење, донесување на нови и нови доселеници кои што стануваат се понасилни како некоја паравојска, која пука, пали и руши, доведе до бунтување.

Нетањаху одобрил изградба на нови 5700 домови за доселеници кои ќе живеат на палестинска земја.

Нели разбирате дека плански го прават сето ова се додека не ги истребат сите палестинци.

Таа мапа не е случајна

 
Последно уредено:

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.140
Поени од реакции
3.367
Северџовците си ебаа мамата, во оваа ситуација требаше да ги бранат палестинците, причините што ги даваа дека се за Украина паднаа во вода, се за онаа што се бореа сега погазија, убаво ви викавме дека баш ви е гајле за укараинците вие навивавте против Русија оти така ви има кажано газдата, сега сте за Израел оти и газдата е ептен загреан нешто.

Палестинците дефинитивно ја имаат промашено борбата, односно начинот на кој ја водат целата работа, толку ли се глупи дека и ИСИС беа добри терористи додека не почнаа да сечат глави со пренос во живо, така и кај нив го имаат онаа да бидат орки и медиумски ги утепаа и си имаат алиби да рамнат се пред себе.

Муслиманите дефинитивно се обединија (како и за се кога се работи за против немуслимани), осуда дојде и од Кадиров, ама и оние анти руски чеченци кој се борат сега на страната на Украина, Бујар, пардон Бугар иако на камера даде подршка на Израел срцето сигурно му се кине, Дарданија првиот ден имаше целосна подршка за Израел, ама одма се сврти на вистинската страна,
ќе видеме ако не влезат внатре и остане само на бонбардирање, ќе се испукаат уште некој ден и ќе престанат, пак ќе пуштат струја и вода под притисок од меџународната и останатиот свет и повторно пак рокање по некоја година, ако пак влезат со чизма зависи дали овие се добро спремни и дали ќе успеат брзо да ја заземат Газа, ако одат бавно можеби ќе има некоја коалиција, ако можат да се договорат кој да ја води, а не верувам дека ќе се договорат и се останува дали Иран ќе сака да превземе ризик да го ораат или пак можеби Ердо кој сака да биде султаниште и има подобра позиција и Америте не можат да си дозволат да одат во војна со Турција.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.946
Поени од реакции
33.017
Викаш, затоа не го носат носачот во Црно Море, од страв дека Русите ќе го потопат? :D
Без разлика на импликацијата, тоа е добро прашање што ти го поставиле (поставуваш).
Зошто после две години војна во Украина нема американски поморски воени асети во Црно море? Но на првата опасност по Израел таму веднаш праќаат флота?

Велиш не прави разлика што во вториов случај можат без последици да им се силат на козоебaчи во чаршафи? :unsure:

Патем пренесе некој дека Хезболах се закани со напади на американси асети било каде на Блискиот Исток (акцент на Сирија), ако Американците активно се вклучат во војната со Палестина? Дап козоебaчи во чаршафи им претат на Пакс Американа. До таму дојдоа работите за САД.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.174
Поени од реакции
112.961
Кога веќе си прикачил слика од Коби Брајант сигурно си убеден дека му било пишано да загине во хеликоптерската несреќа.
Одговори ми што те прашав бе, батали го Коби.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.946
Поени од реакции
33.017
Паааа не баш, да убиеш 6м луѓе во концентрациони логори не е оверрејтед, него другше би го дефинирал, премногу се користи за да се оправдаат други злосторства, без разлика дали се Евреи или некој друг народ во прашање.
Друже ја испушташ поентата. 15 пати толку колку Евреите биле убиени, а од нив најмногу Словени наши сродници, а и ние самите сме дале жртви... Нив (нас) никој не ги ни спомнува, ама Холакаустот не поминува година да нема нов филм, и постојани спомнувања.

Ова не е напад кон Евреите, туку укажување дека нешто се пренагласува на сметка на друго.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.870
Поени од реакции
4.193
Без разлика на импликацијата, тоа е добро прашање што ти го поставиле (поставуваш).
Зошто после две години војна во Украина нема американски поморски воени асети во Црно море? Но на првата опасност по Израел таму веднаш праќаат флота?

Велиш не прави разлика што во вториов случај можат без последици да им се силат на козоебaчи во чаршафи? :unsure:

Патем пренесе некој дека Хезболах се закани со напади на американси асети било каде на Блискиот Исток (акцент на Сирија), ако Американците активно се вклучат во војната со Палестина? Дап козоебaчи во чаршафи им претат на Пакс Американа. До таму дојдоа работите за САД.
И од Пакистан искочи најава за доставување на балистички проектили во случај копнено да влезат евреиве, а Фок Њуз веќе кажаа дека е неминовно. Секој нареден час се повеќе се замрсува ситуацијава до степен да мора да има големи последици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom