Политички случувања во Израел

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.140
Поени од реакции
3.367
Можеби ти одговориле има премногу страни со веројатно небитна содржина, нема се време за читање.
Jako ke bidi sega onaa trudnata od Ukraina sto deset pati ja ubija da izlezi na nekoja slika ili video ;)
Таа успешно се породи и среќно си живее во Мариупол, русите си правеа пропаганда како она е горда русинка и среќна мајка во ослободениот град.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.295
Поени од реакции
8.907

Израелците не заробуваат, знаете зошто, бидејќи се што ќе им излезе напред убиваат, дури јавно објавуваат како убиваат четири лица кои се предаваат.



Инаку немало никакви дронови од Либан, алармот лажен, технички проблем наводно, и ова е дел од нивната пропаганда.
Toa што твоите мисири ја осветлија Владата со израелско знаме, дел од чија пропаганда е?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.045
Поени од реакции
22.399
Дали целење на инфраструктура за вода, струја итн се уште е воено злосторство или од вчера не е?


 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
5.766
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
Ова што го прави Израел со палестинците е опасен преседан, може утре и Русија или друга држава да се повика на истото, да рамни цели квартови, да остави милиони без струја, вода и храна.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.190
Поени од реакции
7.558
Дали целење на инфраструктура за вода, струја итн се уште е воено злосторство или од вчера не е?
Ердоган за ова кажа: масакр.
Ова може да ги обедини муслиманските држави и да се вклучат, па затоа јенките веќе го "паркираат" носачот, Британците пратиле некој воен брод, 300.000 Израелци се распоредуваат, па во исчекување тик так тик так.

@bijons ти ова требаше да го спомнеш, ама еве ја :cool:: утре марс влегува шкорпија, а тоа би значело војна до крај во тој регион
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
Зошто овој “твитерџија” има педерско знаменце до името? И зошто ги меша БЛМ и Антифа?!
@iosonointerista Ne e bitno ovaj so obezglavuva covek vo videoto, bitno e da se naglasi oti imal pedersko zname do imeto..Klasicni stalinisticki metodi za ubivanje na diskusijata koga neso ne mu odgovara. Ama toa na drugo mesto...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.459
Ова што го прави Израел со палестинците е опасен преседан, може утре и Русија или друга држава да се повика на истото, да рамни цели квартови, да остави милиони без струја, вода и храна.
1697046274719.png
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.267
Поени од реакции
25.494
И таму ќе заигра мечката откако кинезите ќе ја средат Швајцарија како прв чекор на нивната одмазда.
Што толку Швајцарија им има згрешено на Кинезиве ?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.139
Поени од реакции
3.903
А кога тоа постоела палестинска држава па сега да се обнови?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
5.766
А кога тоа постоела палестинска држава па сега да се обнови?
Ај земи прочитај историја ама не онаа официјалната по учебниците бидејки од авион се гледа дека ништо не знаеш.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
Ердоган за ова кажа: масакр.
Ова може да ги обедини муслиманските држави и да се вклучат, па затоа јенките веќе го "паркираат" носачот, Британците пратиле некој воен брод, 300.000 Израелци се распоредуваат, па во исчекување тик так тик так.
Erdo od pocetokot na karierata dosega samo toa i go pravi - kazuva...Ke go istegnat za ushi Amerite i pak ke si kjuti i je si daj edna dve izjavi vakvi za da se pali narod...

Egipet ete e najblizu, uste ja cuva granicata zatvorena so Gaza, nitu eden begalec ne prifakja ti ke se vmeshale muslimanskite drzavi..Na 32 Avgust...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom