Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    684
Член од
28 август 2013
Мислења
4.194
Поени од реакции
12.783
Докторот на Путин бил фатен во обид да ја напушти Русија, се работи за врвен научник, ќе се лизне на банана за некое време.

Русија се соочува големо бегство на "мозокот".
Пусти желби...
Туку до кај сме со санцкиите? Ќе се враќаме од град у село да и наштетиме на русија?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
@Bafra Ова ли се семоќните британски тајни служби што го владеат цел свет :pos:

594D38FC-A57D-4A6D-9886-415B02068148.jpeg
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.029
Поени од реакции
7.405
@Bafra Ова ли се семоќните британски тајни служби што го владеат цел свет :pos:

Прегледај го приврзокот 390367
Викаш овој е некој лорд, син на лорд, или па некој со повисок чин од британските тајни служби. :facepalm:

Каква дијабола си малеее, немаш гајле баби и жаби да собираш. :aplauz:

Зашто најголем процент од тие што се декларираат ко најголеми патриоти, имаат најмала интелигенција :place:.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Викаш овој е некој лорд, син на лорд, или па некој со повисок чин од британските тајни служби. :facepalm:

Каква дијабола си малеее, немаш гајле баби и жаби да собираш. :aplauz:

Зашто најголем процент од тие што се декларираат ко најголеми патриоти, имаат најмала интелигенција :place:.
Кажува дибекот што тресе теории на заговор пошто гледал некое клипче :pos: :vozbud: сите ти се смеат море ајван
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.542
Поени од реакции
31.451
iako e vo pravo, za edna rabota ne e bidejki vika WITHOUT PROVOCATION, a rusija e provocirana dekadi unazad.
Не ситничари сега и ти. :)
Поентата добро си ја направи, боље него цел куп негови колеги кои се сокапаа од лужење шупаци. Вуди секогаш бил ОК и без влакна на јазикот, кул момак.
Автоматски споено мислење:

Пусти желби...
Се соочува со „бегство на мозокот“. Кај нив таму масовно се соочуваат со тоа... Ама знаеш што е трагично? Трагедијата е што никогаш не ни имале. :unsure:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.029
Поени од реакции
7.405
Кажува дибекот што тресе теории на заговор пошто гледал некое клипче :pos: :vozbud: сите ти се смеат море ајван
Знам дека се смеат, но на почеток, после офкаат и пак :D.

И шо рече за овој на сликава некој со висок чин бил :tapp:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Знам дека се смеат, но на почеток, после офкаат и пак :D.

И шо рече за овој на сликава некој со висок чин бил :tapp:
Ајде експерту дај материјали од каде го влечеш знаењето за таа тајна ложа те прашувам веќе 10ти пат.
Или тоа се твои приватни извори? :pos: Оди бе пушти цртани и не ми го дудлај со глупости
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
897
Поени од реакции
3.547
In fact, Russia is already a big winner in the conflict against the US and NATO, Dutch MP and European Parliament member Marcel de Graaf says

He noted that Russia has proven to be resistant to Western sanctions, maintained a growing economy, and is successfully conducting a policy of de-dollarization and “expanding its influence everywhere except the West.”

Оти така така вика овој?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.461
Поени од реакции
12.231
Следно што остана. Таурус и ATACMS.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom