Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    695

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.539
Поени од реакции
12.407
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.572
Поени од реакции
36.522
Руска листа од загинати војници во Ростов кои се уште не се подигнати од семејствата.

IMG_0649.jpeg
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Колку малку му треба на човек на се соблече гол, тоа е чудо едно.

 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.572
Поени од реакции
36.522
Колку малку му треба на човек на се соблече гол, тоа е чудо едно.

Знам дека ви е пржење на мозок ама мора малку едукација, ете од руски профили линкови да видите, да разберете малку подобро што се случува.

Ќе помине после иницијалниот шок, најбитно е да ја прифатите реалноста. Како болните од шизофренија, битно е да разберете дека халуцинациите не се вистински.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.539
Поени од реакции
12.407


Статистика на проектот. Официјални бројки за учесници во силите на европскиот ИсИС нема. Проектов собира податоци за учесниците.

Моментално има 168, 708 евидентирано учесници.

Од кои 19,636 се погнати.
Како воен плен се водат 7820.
Исчезнати се 6113.
2613 се најдени на листите по барање на роднини.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.786
Поени од реакции
23.577
Знам дека ви е пржење на мозок ама мора малку едукација, ете од руски профили линкови да видите, да разберете малку подобро што се случува.

Ќе помине после иницијалниот шок, најбитно е да ја прифатите реалноста. Како болните од шизофренија, битно е да разберете дека халуцинациите не се вистински.
ukraina izgubi cetvrtina od drzavata ti uste vikas dobro im odi? :lolzz:

toa e realnosta.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.195
Поени од реакции
10.978
У пичку матер овој тенеќе го заебал а и ова швеѓаниве толку неспособни кога фаќаат некој како вози без каиш у зеница го зумираат сеа за камерите некој си Ајван од Сибир не можат да го фатат
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.572
Поени од реакции
36.522
ukraina izgubi cetvrtina od drzavata ti uste vikas dobro im odi? :lolzz:

toa e realnosta.
На Украина воопшто не и оди добро, ама тоа е, немаат они многу избор. Или е руска колонија или борба. Они се решија на борба. Но Русија не свесно заглави во септичка јама пет метра длабока.

А и гледам многу се радуваш дека Русија империјално им земала територија на Украина. Дали исто така се радуваше кога шиптapите сакаа да цепат македонска територија? Дали и ти тогаш се залагаше да наведне е главата и да потпишеме договор или да се бориме?
Автоматски споено мислење:

@jamajka друже не знам зашто се вознемируваш толку. Нели и ти се соголи целиот кога постираше тука едиција од украински гробишта. Јас само сакав да ти помогнам да ја видиме и другата страна. Не знам оти толку се потресе…
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.786
Поени од реакции
23.577
На Украина воопшто не и оди добро, ама тоа е, немаат они многу избор. Или е руска колонија или борба. Они се решија на борба. Но Русија не свесно заглави во септичка јама пет метра длабока.

А и гледам многу се радуваш дека Русија империјално им земала територија на Украина. Дали исто така се радуваше кога шиптapите сакаа да цепат македонска територија? Дали и ти тогаш се залагаше да наведне е главата и да потпишеме договор или да се бориме?
Автоматски споено мислење:

@jamajka друже не знам зашто се вознемируваш толку. Нели и ти се соголи целиот кога постираше тука едиција од украински гробишта. Јас само сакав да ти помогнам да ја видиме и другата страна. Не знам оти толку се потресе…
na rusija i odi super, si vratija del od teritorijata sto i bila pokloneta na ukraina a i poleka gi denacificiraat urkite.

sponovite vo mkd nemaat vrska so ova. edinstvena zaednicka tocka e deka urkite i shponovite se pomognati od usa, nato i eu taka da iskreno se nadevam ke im dojde krajot i na niv.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.862
Поени од реакции
7.076
На Украина воопшто не и оди добро, ама тоа е, немаат они многу избор. Или е руска колонија или борба. Они се решија на борба. Но Русија не свесно заглави во септичка јама пет метра длабока.

А и гледам многу се радуваш дека Русија империјално им земала територија на Украина. Дали исто така се радуваше кога шиптapите сакаа да цепат македонска територија? Дали и ти тогаш се залагаше да наведне е главата и да потпишеме договор или да се бориме?
Автоматски споено мислење:

@jamajka друже не знам зашто се вознемируваш толку. Нели и ти се соголи целиот кога постираше тука едиција од украински гробишта. Јас само сакав да ти помогнам да ја видиме и другата страна. Не знам оти толку се потресе…
Поентата е што Русија има право да земе територија, бидејќи државата воопшто не се грижи за Русите на таа територија и сака да ги истреби и избрка. Додека во Македонија е обратно, Албанците не се угнетувани, но затоа ги угнетуваат Македонците.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Време е да престанете да споредувате Македонија 2001 со Украина денес.
Според Пригожин, дупло повеќе вагнеровци - руси загинаа за 7 месеци во Бахмут отколку за 10 години во Авганистан. Не рачунаме руска војска, не рачунаме други битки.

Во Македонија загинаа 78 бранители, во година и половина воени дејствија, вклучувајќи после рамковниот договор.

 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.892
Поени од реакции
4.877
ќе го памтите долго Суровикин :icon_lol:
До Halloween макс, после мозокот сам ќе го забораи на таа неактивност у Украина. За Thanksgiving више и Дарче ќе смени аватар.
Автоматски споено мислење:

Поентата е што Русија има право да земе територија, бидејќи државата воопшто не се грижи за Русите на таа територија и сака да ги истреби и избрка. Додека во Македонија е обратно, Албанците не се угнетувани, но затоа ги угнетуваат Македонците.
Што конкретно пред Мајдан барале “русите” у Украина што не им било дадено?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
@jamajka друже не знам зашто се вознемируваш толку. Нели и ти се соголи целиот кога постираше тука едиција од украински гробишта. Јас само сакав да ти помогнам да ја видиме и другата страна. Не знам оти толку се потресе…
Кај ме виде вознемирен? Ти си тој што од очај се стави во купчето со цитро и роден, не сум јас.
Автоматски споено мислење:

Ти вришти изворот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom