Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.433
Поени од реакции
37.720
Ако го финансира исклучиво општина Тетово со пари собрани исклучиво од платениот шиптaрски данок, тогаш нема проблем. Проблем е кога сакате да изигравате газди со нашите даноци, да си праите автопати да глумите држава за после тоа да ја одцепите таа територија кон косово.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.342
Поени од реакции
5.501
Ако го финансира исклучиво општина Тетово со пари собрани исклучиво од платениот шиптaрски данок, тогаш нема проблем. Проблем е кога сакате да изигравате газди со нашите даноци, да си праите автопати да глумите држава за после тоа да ја одцепите таа територија кон косово.
Имаш најпрофитабилна патарина во државата а тоа е Тетово Гостивар, изградена на времето џабалак, десет пати е наплатена.

Пола милион народ живее на девете страни од Шара, не тунел од 6 км туку од 20 км треба да се направи и да знаеш еден ден ќе се направи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.458
2023 година, општините што ги раководат се дават во ѓубре и кучиња, во селата серат во полски ќенефи.....тунел 20 км ќе правеле :icon_lol:

Најпаметно ќе испадне на крај да не им се меша никој во ништо, да се остават на раат да поглумат власт со максимум одврзани раце и моќ на решавање и после да си настапи природата и да се си се покосат сами.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.433
Поени од реакции
37.720
Имаш најпрофитабилна патарина во државата а тоа е Тетово Гостивар, изградена на времето џабалак, десет пати е наплатена.

Пола милион народ живее на девете страни од Шара, не тунел од 6 км туку од 20 км треба да се направи и да знаеш еден ден ќе се направи.
Да да, затоа пола коли ви се со хорни и флешери. Оди бе објаснувај на некој друг лажи народ, ние овде нафта пиеме не знаеме како стојат работите?

Данок кога ќе си платите, и кога ќе ви се врати тој данок у општина тогаш градете до Драч ако сакате. Со туѓи пари секој знае.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.311
Поени од реакции
16.392

Каурските фудбалери од Тетово имаат забранет пристап до стадионот само затоа што...

се Каури. :facepalm:
Убоо им беше да се сликаат со Касами и да примаат признанија, нека не кенкаат сега.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Имаш најпрофитабилна патарина во државата а тоа е Тетово Гостивар, изградена на времето џабалак, десет пати е наплатена.

Пола милион народ живее на девете страни од Шара, не тунел од 6 км туку од 20 км треба да се направи и да знаеш еден ден ќе се направи.
Немам јас проблем со изградба на патишта кон било каде, ама те молам објасни зошто баш 20 километри тунел треба да се направи? :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.311
Поени од реакции
16.392
Немам јас проблем со изградба на патишта кон било каде, ама те молам објасни зошто баш 20 километри тунел треба да се направи? :D
За да трае изградбата 20 године.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.342
Поени од реакции
5.501
Да да, затоа пола коли ви се со хорни и флешери. Оди бе објаснувај на некој друг лажи народ, ние овде нафта пиеме не знаеме како стојат работите?

Данок кога ќе си платите, и кога ќе ви се врати тој данок у општина тогаш градете до Драч ако сакате. Со туѓи пари секој знае.
Шетан човек сум, тие приказни не на мене, имаш автопат Миладиновци Штип каде страв ти е да не ти затреба нешто, како низ пустина да возиш, Тетово Гостивар врие, не сум видел кола да не плати.

Ај баш да видиме:

Миладиновци-Штип автопат од 57 км во 2022 инкасирани 72 милиони денари.

Скопје-Гостивар автопат од 62 км (ако може да се нарече автопат) во 2022 од патарини инкасирани 864 милиони денари.

1.2 милиони евра наспроти 14 милиони евра.

На Тетово-Гостивар на 18 км "автопат" се наплатени 6 милиони евра за една година, целиот автопат на времето не коштал 6 милиони евра.

Автопатот Скопје Гостивар одамна е наплатен од албанците, ама тој за Штип никогаш нема, нема никаква економска логика освен дека живеат македонци.

Тунелот за Призрен ќе се исплати многу побрзо.
Автоматски споено мислење:

Немам јас проблем со изградба на патишта кон било каде, ама те молам објасни зошто баш 20 километри тунел треба да се направи? :D
Воздушно Тетово и Призрен се на 28км, мислам тунел од 20 км е доволен за да се стигне за пола саат, ќе се скрати патот од Скопје за Призрен од 160 км на 75 км.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
8.633
Шетан човек сум, тие приказни не на мене, имаш автопат Миладиновци Штип каде страв ти е да не ти затреба нешто, како низ пустина да возиш, Тетово Гостивар врие, не сум видел кола да не плати.

Ај баш да видиме:

Миладиновци-Штип автопат од 57 км во 2022 инкасирани 72 милиони денари.

Скопје-Гостивар автопат од 62 км (ако може да се нарече автопат) во 2022 од патарини инкасирани 864 милиони денари.

1.2 милиони евра наспроти 14 милиони евра.

На Тетово-Гостивар на 18 км "автопат" се наплатени 6 милиони евра за една година, целиот автопат на времето не коштал 6 милиони евра.

Автопатот Скопје Гостивар одамна е наплатен од албанците, ама тој за Штип никогаш нема, нема никаква економска логика освен дека живеат македонци.

Тунелот за Призрен ќе се исплати многу побрзо.
Автоматски споено мислење:



Воздушно Тетово и Призрен се на 28км, мислам тунел од 20 км е доволен за да се стигне за пола саат, ќе се скрати патот од Скопје за Призрен од 160 км на 75 км.
Колку е воздушно Скопје-Прилеп? И зошто тука да не се прави тунел, а да се прави кон Призрен?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Воздушно Тетово и Призрен се на 28км, мислам тунел од 20 км е доволен за да се стигне за пола саат, ќе се скрати патот од Скопје за Призрен од 160 км на 75 км.
Чек, ти сериозно веруваш дека било кој на Балкан може да изгради ваков автопат:
1692208487778.png

Би сакал да го видам тоа, па макар и чинело еден трилион евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom