Криминалци и криминални групи во МК

Член од
27 јули 2023
Мислења
3
Поени од реакции
19
Abe 95 negde sedev u edna kafana u debarmaalo skriena kaj zoloska karshi kukata na Glauc sega veke pokoen , Bog da go oprost od pred nekoj den. I u taa kafana doagjaa po pet shes shipci od tie najkrupnite plavi u ocite i kosite i istetovirani. So tolkavi lanci zlatni po vratovite. Od tipot na Zimi i Zija ama Kumanovski Zija. Ama koga i da dojdea sve go cekaa ovoj gazdata na kafanata star prevarant Makedonec debarmmalski. I sve ko ke dojdese go guskaa i go slusaa skoncetrirano. Ustvari ovoj stariov imase firma za boi i lakovi sto uvezuva kanti od turska prema kosovo kon minhen i okolu. I ovie site tolku bea zainteresirani za taa bojata site ja nabavuvaa preku nego site ko moleri da bea. Znaci generalno toa sto vikas toj im e sistemot. Ako nemozes napred padni i glumi zrtva i vikaj sve dur ne dojde Nato i Kurto da te spasi. Od druga strana i u nas ima opasni banditi sto bash gi zabole kantite boja dali ke farbaat zidovi ili veni. Samo gzot da e najaden i napien. Taka da ova sranjevo taka e zapletkano. Kako da sedat makedonecot so albanecot na ista vece sholja. I dvajcata pustaat voda ama ne svakaat deka ja utinjaat rackata deka mesto voda ja povlakaat rackata od kapakot od septickata jama na koj sto stojat.
Па ти си еден од тие со гзот напиен и најаден си јадел си пиел и по цел ден си шпиунирал кој што прави.Вакви фолиранти како тебе се вишок во групава.Изгледа и некои Македонци почнало да ги боли вистината кога ќе се спомне како љунгите за толку брзо време достигнаа да ни бидат газди у државава.
 
Член од
14 јули 2023
Мислења
29
Поени од реакции
72
Brat nemam jas problem so Albancite. Imam problem so Ship.arite sto se pravat Francuzi. Sto pechalat od ocajot i krvta na generacii Makedonci. Sto neplakaat nisto i ziveat kako grofovi tuka, zastiteni kako da se aristokratija od Monako a koga ke treba da izrazat i malku pocit za ovaa Makedonija. Ja pljukaat i siluvaat. Sto dignaa kuki i palati od roba namerno meshana so otrov za gluvci samo za makedonci. Sto digaat dzamii ne kako verski hramovi tuku kako geografski marker za osvoena teritorija. Sto i pokraj godini zivot tuku se pravat deka neznaat makedonski pa zborat na kunta kinte. Takvi za zal se poveke od pola od postarite i skoro site nivni deca sednati u skapi kradeni koli so pistoli pod sediste i roknata glasna shipargangsta rap hellbanz - pekolnialbanci muzika. Za koi Prorokot (SWT) i Bog se samo opravduvanje za nasilstvo i vojna.
Автоматски споено мислење:

A za zhal takvi i na prvo mesto se Rama, Taci i Ramush, Ali i Artan a so niv i cela pesna u ritam na roka mandoljina. Ritam sto ve tera site pomalku ili poveke da igrate na shejtanska shota
Автоматски споено мислење:

"Se jam rrit, me ni band plot me kriminela
Bukën e shokut nuk e shkela
E kur m'arrestun nuk e çela
Asnji llaf nuk e qes
Për shok si ata, shokun nuk e shes
Une kam ftyr, une kam bes
Me shok shes drog e me shok pun me djers
Me shok jam i njëjt deri ditën që t'vdes"...

brat ti si narkoman, bratce ovi so se mesat so droga ke go mesat za site klienti ne samo za makedonci, brat ti ne gledas od omraza :(.
Автоматски споено мислење:

Абе брат поголеми "жртви" од нив нема на цела планета све ние нив ги "мразиме" а они нас не "сакаат" а уствари сакаат да не нема...Башка тоа се прават верници а за омраза и неправда да сторат први се.Во 99 од косово кога се населија во МК кога ги примивме за да се спасат они тоа за зло го земаа како да сме им земале нешто па и тука војна направија.Во Лондон пред неколку месеци протести прават глумат и таму обесправени и после никој не ги сакал цел свет ги мразел..епа тоа е тоа глумење на жртва што амерот ги научи нивниот прв заштитник што ги вадеше со автобуси од Арачиново во 2001 зашто неможеа на крај да излезат со прави мажи односно специјалните сили на тигрите и волците.Но кога тогаш амерот ке пушти вода ќе го птитисне дугмето на вц шољата и гомната ке отидат во канализација е тогаш кај ке им биде крајот изгледа не се свесни бидејки ниедна империја не траела вечно!!!
stvarno ti i onoj tvoj prijatel ste glupavi, albancite imat soozivot so vas, sega ima nekoj albanska mafia pa ima i makedonska mafia, ova sto ti go zboris ne treba da se tolerira na ovoj forum, na sto se zbori za Kriminalci na MK a ne za Naciji na MK, treba da svatite edna vazna rabota ne gi mesite rabotive.
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.295
Поени од реакции
21.615
Inace zagina od drugarstvo. Imase eden makedonec na benzinska sto rabotese kockar sto se bese zaduzuval ka Dzeljo i Aracinovci. I ovie pocnale i reket da mu mavaat so uceni po zivot. I mu rekoa na Imer togas ne se zalozuvaj za nego gotov e. I imer ne drugar mi e ja ke go vadam ke zborime so Dzeljo. I Dzeljo im dogovara sostanok na posledna avtobuska na izlez od cento kaj selo stajkovci prema aracinovo. I idat Imer i ovoj Goce mislam se vikase so kola i pagjaat u zaseda ovie na Dzeljo kucinja cela Bellanoca koj pod kola koj zad trafika koj na krov. Tolku mnogu gi pukale se zabavljale od site strani. Toj inspektorot od krvni delikti u kazino ni zborese od tolku mnogu kursumi zanitnuvai zahevtani za kolata bile nemozele da gi izvadat.
Posle zena mu na toj os benzinska idese po policii im vikase kompirdziite go utepaa maz mi. Posto tie na Dzelo pred da stanat reketari prodavaa kompir na kvantashki pazar. I nikogo ne fatija za toa. A imer ok drzenje imase po evropsko ne ko ovie od belanovce od planina simnati divljaci.
Еве за случката.

Дневник:
Убиени две лица во улична престрелка
Дневник / 04.01.2003
ЗЛОСТОРСТВО ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ЧЕНТО Членови на семејството на едниот од убиените тврдат дека зад убиството стојат луѓе од скопското подземје, познати како "компирџии од кванташки пазар", кои претходно барале 290.000 евра рекет Двајца скопјани биле убиени вчераутро во оружена улична престрелка во скопската населба Ченто. Според првичните информации, Перо Милошевски (52) од населбата Бутел и Имер Красниќи (49), жител на улицата Дижонска, биле застрелани два часа по полноќ, од засега непознати напаѓачи кај бензинската пумпа на "Макпетрол" на улицата Антон Попов во населбата Ченто. МВР тврди дека мотивот за злосторот биле нерасчистени долгови. Роднини на убиениот Милошовски велат дека група луѓе од скопското подземје познати како "компирџии од кванташкиот пазар" барале 290.000 евра рекет. Неофицијално, Милошевски и Красниќи телефонски ги повикале да дојдат на последната станица на 45-та. Не се знае кој ги повикал, но откако дошле, увиделе дека се во замка. Милошевски телефонски се јавил од бензинската пумпа, но не се знае со кого разговарал. Се шпекулира дека му се јавил на некој инспектор во МВР. Кога го завршил разговорот, тој на двајцата вработени на пумпата им рекол дека ситуацијата е сериозна и оти можеби ќе има пукање. Тие се исплашиле и се скриле во тоалетот. Само што излегол од бензинската пумпа и почнал да бега Милошевски бил убиен. На неколку метри од него бил застрелан и Красниќи. Од испуканите куршуми биле оштетени еден "мерцедес", паркиран на бензинската пумпа, и една "шкода". Неколку куршуми завршиле во киосците што се наоѓаат наспроти бензинската пумпа. Се претпоставува дека напаѓачите пукале од пиштоли и од "калашникови". Милошевски работел како шеф на бензинската пумпа на "Макпетрол" на булеварот Партизански одреди, до поликлиниката "Букурешт". Роднини на Милошовски велат дека во критичната ноќ тој неколкупати телефонски разговарал со луѓето што барале пари од него. - Полицијата ја обезбедуваше куќата на Перо Милошевски бидејќи тој секојдневно добиваше закани. Тие што му се јавуваа му велеа дека дале пари на некој човек што му ги дал нему и оти сега дошло време долгот да се врати. Но, Перо не зел пари од никого ниту пак имаше 290.000 евра, колку што му бараа. Тој сакаше целата работа да ја реши мирно. Имер Красниќи, кој беше убиен во инцидентот, се обидуваше да му помогне бидејќи му беше пријател. Тој, наводно, познавал некој од тие луѓе, па тој и Перо се обидуваа мирно да ја решат работата - раскажува роднина на убиениот. На критичната ноќ тие заедно биле во домот на Перо. Неколкупати изнудувачите им се јавувале на телефон. Не се знае зошто заминале, кога самите претпоставувале дека ќе се случи нешто лошо. - Не ми е јасен ставот на МВР оти мотив за убиството биле долгови. Перо не зел пари од никого ниту некому позајмувал. Тоа е чиста изнуда и полицијата многу добро го знае тоа - тврди роднината на Милошевски Луѓето што живеат во околните згради велат дека пукотниците траеле околу пет минути, а во нив учествувале десетици луѓе. Во престрелката била фрлена и рачна бомба "кашикара", која експлодирала пред една зграда. Од детонацијата биле оштетени три автомобили. - Околу два часот се враќав дома. Само што влегов во влезот од зградата, слушнав како некој репетира пушка. Се завртев и видов еден човек, клекнат до автомобил на паркингот, кој во рацете држеше "калашников". Се уплашив и веднаш се стрчав по скалите нагоре. Додека ги искачував скалите, почна рафална стрелба. Не знам кој и зошто пукаше - раскажува момче-очевидец на настанот. И другите станари не виделе ништо бидејќи им било страв да се појават на прозорците. - Полицијата дојде околу 15 минути по престрелката и ја блокира улицата - вели станар на зградата, кој не сака да се претстави од безбедносни причини. МВР вчера испрати соопштение до јавноста. Во полициската информација се вели дека Перо Милошевски (51) и Имер Красниќи (46) биле убиени во оружена престрелка меѓу две групи. Според МВР, сторители за полицијата се непознати, а мотивот е најверојатно нерасчистени должничко-доверителски односи. Дејан Николовски
A1:
Продолжува потрагата по убијците на Милошевски и Красниќи
А1 / 04.01.2003
Иако поминаа повеќе од 24 часа од вчерашното двојно убиство во скопската населба Ченто полицијата сеуште трага по сторителите. Остануваат вчерашните неофицијални информации од МВР дека идентитетот на убијците е познат. Во вчерашната престрелка со автоматско оружје и во која била активирана една бомба кашикара убиени се Перо Милошевски и Имер Красниќи и двајцата од Скопје. По неколкуминутната брканица и пукотниците Милошевски и Красниќи биле застрелани во близина на бензинската пумпа, по што нивните убијци, според полицијата, избегале од местото со автомобил марка „мерцедес“ или „БМВ“. Мотивите за убиството, според МВР, се нерасчистени долгови. Денешен „Дневник“ повикувајќи се на роднини на убиениот Милошевски тврди дека од него луѓе од скопското подземје познати како „компирџии“ барале 290.000 евра рекет. Роднина на Милошевски за „Дневник“ изјавил дека полицијата ја обезбедувала куќата на Перо Милошевски бидејќи тој секојдневно добивал закани. Тие што му се јавувале му рекле дека дале пари на некој човек, а тој пак му ги дал нему, но дошло време долгот од 290.000 евра да се врати. Имер Красниќи му бил пријател на Милошевски. Тој познавал некој од луѓето што се заканувале па сакал на мирен начин да се реши работата со неговиот пријател. Дали полицијата ќе ги открие убијците на Милошевски и Красниќи ќе бидат откриени и изведени пред лицето на правдата, ќе покаже времето.
А, еве и дел од интервју на Борче Трајковски (Бургија) дадено за Фокус во 2005та:

ФОКУС Како една од главните личности во книгата е Имер Красниќи со прекар Шерифот од Дижонска. Нему и на друштвото, во една чајилџилница во јуни 2002-та им раскажуваш како всушност падна на тоа дереџе да те бркаат сите за долгови. Сепак, книгата завршува со „ин меморијам“ Всушност го даваш извештајот од „Дневник“ за убиството на Шерифот?!

ТРАЈКОВСКИ
Тоа е главниот јунак на мојата животна приказна. Да не беше тој, немаше да се случи оваа книга. Тој и Перо Милошевски беа убиени на 3 јануари 2003 година на бензиската пумпа на „Макпетрол“ во Ченто. Тоа е речиси 7 месеци после тој разговор што го имав со него. Неговото убиство не верувам дека ќе биде разјаснето. Од она што успеав да го видам на ТВ, да го прочитам по весниците, во него се пукало од заседа од неколку страни со калашникови.
Шерифот беше човек кој сакаше да им помага на луѓето. Колку и да беше ужасно незгоден човек, на пример не дај боже да имате проблем со него, навистина некогаш сум се плашел до смрт, но се завршувало пак на некој добар начин бидејќи Шерифот знаеше да изброи до 3, да закочи, знаеше да ја изрезонира целата ситуација. И во овој случај со Перо Милошевски, сигурен сум дека отиде да помогне. И да заглави во заседа.

ФОКУС Меѓутоа бидејќи тој ти признава дека некои инспектори од ‘де-бе-ка’ барале од него да те утепа бидејќи си голем ајдук, коцкар, преварант’. Но дека тој не сака да биде кодош и нема да работи за џандарите. Како да алудираш дека зад убиството во Ченто стои полицијата?

ТРАЈКОВСКИ
Што е причината за неговото убиство не знам или немам опипливи докази. Јас само сакав да ја потсетам јавноста, и јасно да им дадам до знаење дека Шерифот навистина ги мразаше полицајците И сигурно не бил нивни кодош. Ако му се случило такво нешто, со таква понуда од човек од дбк, како што тој самиот кажа, тогаш може се да се претпостави во врска со неговот убиство. Сепак Имер Красниќи-Шерифот сакаше и им помагаше на вистинските карактери, а ужасно ги мразаше превртливците. Кога разбрав за неговата смрт, верувајте искрено заплакав. Оваа книга на некој начин му ја посветувам нему.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Како е можно 5 месеци да поминат откако е киднапиран Самоил Костадиновски а никој да нема никаква информација. Ај од Мвр што “ништо не знаат” и молчат, ама и никаков маалски муабет нема што е со дечкото. Двајцата киднапери во притвор со месеци, збор не говорат…
Па уште и обид за убиство врз неговиот татко пред некоја недела, и повторно не го наоѓаат сторителот иако имаат многу докази.
Многу ми е чудно како е можно никој ништо да не знае за Самоил?
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2013
Мислења
238
Поени од реакции
333
Malce off topic od aktuelnive slucuvanja, nekoj nesto da kaze za Hadis Arifi od Tetovo, gazdata na Oriental ?
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Па ти си еден од тие со гзот напиен и најаден си јадел си пиел и по цел ден си шпиунирал кој што прави.Вакви фолиранти како тебе се вишок во групава.Изгледа и некои Македонци почнало да ги боли вистината кога ќе се спомне како љунгите за толку брзо време достигнаа да ни бидат газди у државава.
Da znaes sto sum pravel jas tamu bi si ja zatnal toa prokletata mucka i ne bi groftal. Ako ti e interesno sedi citaj cisto za relaksacija. A ako si shlaknat idi leci se kreten ni eden. Prvo lajkas i komntiras a posle bez nikakva pricina napagjas. Iskompleksiran i nesreken so vakvi brzi potezi ne ti e mesto ne u grupava nego megju coveckiot rod.
Pleme pogano se najde povreden za nekoj sto zema da spodeli iskustvo i toa izede trici za nesto sam sto si go iskonstruira. Ti si spiun uste od koga si ja gledas m...ta niz klucalka od kupatilo. Pa posle fantaziras za mocanje pred da se istreses ovde u grupava. Dzabe ti e tebe i da si makedonec i ljunga i bilo sto, gomno si e gomno. So izopacen gen issiluvan uste od tursko. Odi odgoli nekoj zici od shteker daj si elektroshok sam sebe.
Majmun eden grb i telohranitel sum mu bil ziv stit na covekot sto ja drzese kafanata. A ti serko so toa brzata usta prokleta mozes da bides samo eb.n gz po zatvorite i sobarica. U grupava imam postovi i postovi samo sto ednas go izbrisav profilot da ne se zamaram so tarzani sto se zaglaveni u na tantor gzot
Автоматски споено мислење:

brat ti si narkoman, bratce ovi so se mesat so droga ke go mesat za site klienti ne samo za makedonci, brat ti ne gledas od omraza :(.
Автоматски споено мислење:


stvarno ti i onoj tvoj prijatel ste glupavi, albancite imat soozivot so vas, sega ima nekoj albanska mafia pa ima i makedonska mafia, ova sto ti go zboris ne treba da se tolerira na ovoj forum, na sto se zbori za Kriminalci na MK a ne za Naciji na MK, treba da svatite edna vazna rabota ne gi mesite rabotive.
Bratce ti prvo nauci da mislis pa posle porasni i koga ke naucis da zboris drzi se podaleku od vakvi grupi mnogu si nezen. I ne sedi blizu do brat ti i tatko ti posto moze i dvajcata da se narkomani kojznae sto da pusat u kachakot. I pazi tamu po kaficite drogo vi stavet vo sokovite ljutvi barmenot.
Ps. Ste stavale Albanci specijalno so cigla i strihnin mesano samo za makedonci. Pa posle ste jadele sendvici po sendvicari mislejki deka se halal puni so svinsko.
Автоматски споено мислење:

:kuracc::blablab::kuracc:
I Sega ajt i ti mali. I ti Tarzan makedonec od Bujkovci kleto i zbuneto glupo i prokleto, marsh u tri PM.
 
Последно уредено:

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Абе брат поголеми "жртви" од нив нема на цела планета све ние нив ги "мразиме" а они нас не "сакаат" а уствари сакаат да не нема...Башка тоа се прават верници а за омраза и неправда да сторат први се.Во 99 од косово кога се населија во МК кога ги примивме за да се спасат они тоа за зло го земаа како да сме им земале нешто па и тука војна направија.Во Лондон пред неколку месеци протести прават глумат и таму обесправени и после никој не ги сакал цел свет ги мразел..епа тоа е тоа глумење на жртва што амерот ги научи нивниот прв заштитник што ги вадеше со автобуси од Арачиново во 2001 зашто неможеа на крај да излезат со прави мажи односно специјалните сили на тигрите и волците.Но кога тогаш амерот ке пушти вода ќе го птитисне дугмето на вц шољата и гомната ке отидат во канализација е тогаш кај ке им биде крајот изгледа не се свесни бидејки ниедна империја не траела вечно!!!
Па ти си еден од тие со гзот напиен и најаден си јадел си пиел и по цел ден си шпиунирал кој што прави.Вакви фолиранти како тебе се вишок во групава.Изгледа и некои Македонци почнало да ги боли вистината кога ќе се спомне како љунгите за толку брзо време достигнаа да ни бидат газди у државава.
Znaci nemozam da se iznacudam kakov idiot si. Prvo se nadovrzuvas na moj post i ti gi napagjas. I koga jas posle ti komentiram deka i kaj nas ima losho, ti toa go svakas licno. Do tolku sto od tolkava omraza kon shipovite odednas gi razbiras i si na nivna strana samo mene da me zaebes. Spominjajki gi site makedonci.
E pa ti tarzan na majmunite si klasicen primer za spijun, predavnik i prodaden gz i toa na sopstvenite ubeduvanja pred se pa na makedonecot opshto. I toa za pogresno razbran komentar. Svaten licno i povredeno tvoeto debilno ego. Bashka sto si nepismen. I odednas isturas najteski uvredi na mene za spiun a jas vidis koga vaka isto samo lice u lice mu ja zdrobiv glavata na eden od trotoar, za 10 godini pominati u idrizovo neiscinkariv nikogo i namerno begav od komandirite i od takvi ponudi.
Voshkar eden od tolku sto pokusavas sam da si go ispusis na sebe sam si ja krshis kicmata.
Jebo te Ramkaras - Karamjas fuj
:tapp:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.431
Поени од реакции
5.205
Како е можно 5 месеци да поминат откако е киднапиран Самоил Костадиновски а никој да нема никаква информација. Ај од Мвр што “ништо не знаат” и молчат, ама и никаков маалски муабет нема што е со дечкото. Двајцата киднапери во притвор со месеци, збор не говорат…
Па уште и обид за убиство врз неговиот татко пред некоја недела, и повторно не го наоѓаат сторителот иако имаат многу докази.
Многу ми е чудно како е можно никој ништо да не знае за Самоил?
Тие двајца киднапери можат да раскажат се од А до Ш само ако од полиција им се заканат дека ќе им сечат прст по прст на живо со сатар ако не почнат да зборуваат.
 
Член од
6 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
70
Mnogu kompleksi od Albancite imate vie makedoncite pa nemozete so niv pa se izivljavate megju sebe a na Albanec 50 kila znaejki deka ste fizicki nadmokni majka da vi pcue izvini ke mu kazete kaj stignete gi pcuete gi kolnete a u drustvo koga ke sednete samo brat gi vikate a kamati i pari za belo pred vreme nosite a koa ke se fatite u problem so niv go praite muabetot ne mozeme so niv brat ke ne rokaat kur gi boli i za zatvor i za sve ... srce mi se punelo koga sum bil svedok makedonci mangupi kako se sprotistavuvaat na hienite albanski ... najgolem problem kaj nas e nepismenosta i ne vospituvanjeto od doma bez razlika makedonci albanci ili drugi nacionalnosti kriminalot ne poznava vera ni nacija a najgolema kontradiktornost e sto idat po dzamiji i crkvi se molat palat svekji se slikaat so popovi i hodzi i koga ke im skinat nekoj blizok vikaat gospod taka sakal allah dzenet da mu dade ili pa neka pociva u mir ja ne znam za gospod sto saka lugje da krkaat po 80 komada ama znam eden crven sto saka istite u kazan da gi vrti
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Тие двајца киднапери можат да раскажат се од А до Ш само ако од полиција им се заканат дека ќе им сечат прст по прст на живо со сатар ако не почнат да зборуваат.
Во право си, ама не е ова времето на Тито… имаат некој што ги штити и што не сака да се разоткрие случката 100%
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.940
Поени од реакции
9.577
A што е овде чудно ликот што го има прободено по иницијалите скоро па и да е тој што мислам пак ќе си шетат слободно.
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Тие двајца киднапери можат да раскажат се од А до Ш само ако од полиција им се заканат дека ќе им сечат прст по прст на живо со сатар ако не почнат да зборуваат.
Da ama problemot e izgleda deka bash tie od policija im se zakanile i im poracale da kutat zbor da ne prozborat.
Na primer ovoj AAmfos bese vrzan so dosta dzandari. Sto od onie sto namerno ke cekaat nekoj narko na vespa i.ke go pustat za 100 eu do nekoi drugi povisoki. I sea na primer ama na primer ovoj im zaebal nekoja zdelka isceznatiov i usput doznal civa zdelka zaebal. Pa resil toa da go iskoristi kako zastita. Pa ovie zaebanive u plavo videle nevidele im rekle na ovie od vtora postava stavaj go u bure. Pa sea im se zapletkalo sami da si ja uapsat vtorata postava radi povisoki u redot. I im rekle kutite dur da vidime kogo da namestime a vas da ve pustime. Ama po pat i tatkoto razbral za amfospolicija. Pa koga i toj resil da gi pretstavi glumcite mu pustile da go ispukaat. I toj trga ovoj vlece drz nedaj a nie obicnite pravedni lugje zinati ostanavme zosto kutele ne kutele nemoze monasi da stanat. Ili treba da podnesat obvinenie i gi izvedat pa makar se nemi ili da gi pustat. I objavat. Uste vcera pred dva tri meseca.
Ova sve kako teza na primer.
Автоматски споено мислење:

Isto samo ova ne e naprimer nego e potvrdeno ovoj AcoAm imase so inspekori razrabotena taktika. I taka ednas u mesecot ili koga je pocne da stanuva ocigledno, za da ottrgnat vnimanie od sebe i za da pisat u vesnik deka nesto rabotat, ke zemese ke najdese nekoe kutro siromavo dilerce i ke mu dadese 100gr amfos u ler po mnogu niska cena. I za nedela ne poveke ke pocnese da go pritiska daj parite. Ne pokasno od nedela za ko ke go fatea dzandarite da mu najdat bar edno 60 70 gr kaj nego. Posto kako ovoj pritiska taka drugiot pocnuva da dila od doma na bilo kogo stanuva nevnimatelen. A ako se pazi togas go fakaa direktno koga ke treba pari da mu predade. Ustvari toa e da si goris celo vreme svoi lugje za solstice o odrzuvanje.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom