Криминалци и криминални групи во МК

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Што кур и да воведат нобелова награда, ќе биде монопол.
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Nekoj tuka lokalen od vasive tri protektorata. Ne nekoj od US of A roden rasten anerikanec. Ili nekoja prekrstena Monahinja Makedonska od Kalkuta Indija.

Na primer nekoj ko Sali Berisha za nobelova za anatomija za Zoltata kukja. Ili ko Haradinaj za metalurgija i alhemija za pretvaranje prashak vo olovo.

No sepak ti blagodaram ete znaci ve ima i normalni bez toj ludiot leshinarski gen.

Posto od 40 godisno iskustvo zaklucokot e deka samo za dilanje ve biva. Na pazar, u hotel, nad gazi baba, u gazi baba, pod gazi baba, na more, u stranstvo, u eu, u nato, usa, u zemunski klan U kolumbiski klan, u bruklin, u dubai, raad se nema od tie pakovkite trujacki
 
Последно уредено:
Член од
26 јули 2023
Мислења
4
Поени од реакции
4
Znaci mnogu nejasni raboti bar za mene,ako ti ubivaat eden od glavnite[zila] a ti odis vo grcka so starleti na plazaa......jas neznam od kade tie principi na funkcioniranje na mafija ako se mafija a ne kriminalci ,italjancite koga ke im se desolo vakvo ili slicno nesto toa e vojna,objavuvanje na vojna,vo slucajov po komentarite ne se znae od kogo tocno,togas bunker i nastapuva hitlerov metod site rivali i nemas utka,im gi ucenuvas glavite po 200/300 iljadi evra kaj nas za taa para sekoj tret e ubiec posto sve zaglaveno na komar kamati,okolu docekuvanje na starost na mafijasi tocno e deka Riina umre na 93g dodusa vo zatvor a Povecano doceka starost vo koliba na sicilija pa go fatija ama drug princip e toa na vladeenje moze ste slusnale koga vikaat da imas milijardi i da zivees na sicilija vo koliba koja e poentata epa da mokta e poentata, Screenshot_20230726_011109_Chrome.jpg ama ovie sakaat da setaat niz svetotot so starleri,uste edna informacija povecano ziveese tolku i ne e ubien zatoa sto e brat na zenata na Riina i porakata sto mu ja ima pusteno Riina pred da ja ozeni a se odnesuva na nego e
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Znaci mnogu nejasni raboti bar za mene,ako ti ubivaat eden od glavnite[zila] a ti odis vo grcka so starleti na plazaa......jas neznam od kade tie principi na funkcioniranje na mafija ako se mafija a ne kriminalci ,italjancite koga ke im se desolo vakvo ili slicno nesto toa e vojna,objavuvanje na vojna,vo slucajov po komentarite ne se znae od kogo tocno,togas bunker i nastapuva hitlerov metod site rivali i nemas utka,im gi ucenuvas glavite po 200/300 iljadi evra kaj nas za taa para sekoj tret e ubiec posto sve zaglaveno na komar kamati,okolu docekuvanje na starost na mafijasi tocno e deka Riina umre na 93g dodusa vo zatvor a Povecano doceka starost vo koliba na sicilija pa go fatija ama drug princip e toa na vladeenje moze ste slusnale koga vikaat da imas milijardi i da zivees na sicilija vo koliba koja e poentata epa da mokta e poentata,Прегледај го приврзокот 385557ama ovie sakaat da setaat niz svetotot so starleri,uste edna informacija povecano ziveese tolku i ne e ubien zatoa sto e brat na zenata na Riina i porakata sto mu ja ima pusteno Riina pred da ja ozeni a se odnesuva na nego e
I dodeka odis vo grcka celo vreme se slikas i objavuvas sliki na tiktok. Pa te slikaat i drugi. pa te snima edna od starletite pozadi u kadar so sve cela plaza. Pa se falis deka nema nisto poslatko od odmazda za ubistvo na eden. Eden od pet sto ubile dvajca. A predhodno se falis deka za eden zila odma po 30 groba da si iskopaat. Pa se snimas kako go vozis novoto audi. Pa na tiktok. Pa malku so Shevalj. Pa pa malku od starite sliki. Posto pobiten e svetot na internet nego realnosta. Pa aj edna namrstena. Pa edna zadovolna. I nakraj crven X
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Чекајте другари!
Од кого вие барате уопште памет ?
И какви се овие споредби помеѓу италјанските босови и овие дебили со пилешки мозок?
Дали сте вие нормални?


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
14 јули 2023
Мислења
30
Поени од реакции
75
Dui e na vlast od onoj moment koga Makedonceto nemoze da se obedini vo sloga. Odkako bez razlika dali e dpmne ili sdsm, im treba shipoto da im go cuva grbot u koalicija za da go butne bratceto svoe po vera i nacija. Taka sami celo vreme im se trtime da ni igraat shota shota pozadi grb. Nekade od posle aracinovo 2000 koga mesto da dojde vojskata na vlast nastrada samo na ljube boskovski mercedesot. Od togas onie olesnuvacite Leotar i Perdju od cia, taka fino ne olesnija i za tie tri grama pamet sto edvaj gi sobravme. Ni ja sletaa onaa lisicata diva od planina Ali Ljisic pravo u sobranie.
Na strana ova, toa sto denes se slucuva so albanskata mladina na svetsko nivo e tragedija. Da ti predstavuva nacionalna gordost, idol, i model toa deka se najgolemi dileri evtini plateni ubijci i slicno. Pa i pesna da se zapee kako che pukam i koljam za da dilam. Ebati takvata revolucija i osloboditelna vojska sto si pravi drzava od pekolot so izgorena mladina. Jas ne sum slusnal za nekoj alban da dobil nobelova nagrada za mir ili otkril nekoj lek ama deka go izdrogirale cel london i deka ubivale kolumbijci po amsterdam nemoze da promasis vest dur sedis na sabajle na wc sholja.
brat mnogu imas omraza kon albancite ne znam zosto, brat kriminalcot e kriminalec nema nitu nacionalnost nitu vera, ne znam zosto go mesas Kriminialistika so Albanci, ako imas problemi so nekoj albanec ne gi mesaj site. <3
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
brat mnogu imas omraza kon albancite ne znam zosto, brat kriminalcot e kriminalec nema nitu nacionalnost nitu vera, ne znam zosto go mesas Kriminialistika so Albanci, ako imas problemi so nekoj albanec ne gi mesaj site. <3
Brat nemam jas problem so Albancite. Imam problem so Ship.arite sto se pravat Francuzi. Sto pechalat od ocajot i krvta na generacii Makedonci. Sto neplakaat nisto i ziveat kako grofovi tuka, zastiteni kako da se aristokratija od Monako a koga ke treba da izrazat i malku pocit za ovaa Makedonija. Ja pljukaat i siluvaat. Sto dignaa kuki i palati od roba namerno meshana so otrov za gluvci samo za makedonci. Sto digaat dzamii ne kako verski hramovi tuku kako geografski marker za osvoena teritorija. Sto i pokraj godini zivot tuku se pravat deka neznaat makedonski pa zborat na kunta kinte. Takvi za zal se poveke od pola od postarite i skoro site nivni deca sednati u skapi kradeni koli so pistoli pod sediste i roknata glasna shipargangsta rap hellbanz - pekolnialbanci muzika. Za koi Prorokot (SWT) i Bog se samo opravduvanje za nasilstvo i vojna.
Автоматски споено мислење:

A za zhal takvi i na prvo mesto se Rama, Taci i Ramush, Ali i Artan a so niv i cela pesna u ritam na roka mandoljina. Ritam sto ve tera site pomalku ili poveke da igrate na shejtanska shota
Автоматски споено мислење:

"Se jam rrit, me ni band plot me kriminela
Bukën e shokut nuk e shkela
E kur m'arrestun nuk e çela
Asnji llaf nuk e qes
Për shok si ata, shokun nuk e shes
Une kam ftyr, une kam bes
Me shok shes drog e me shok pun me djers
Me shok jam i njëjt deri ditën që t'vdes"...

 
Последно уредено:
Член од
22 мај 2022
Мислења
130
Поени од реакции
287
Душа црна ко Гана, ганџа од Тирана
Куршуми кога слават, сите мора да нѐ знаат
Од Белград бела дама у вечер по два локала
У Софија кола карам, у Скопје ме чека банда (бррра)
А секој би сакал на овој воз
Ако играва е курва ја сум макро
Tony Sosa, Тони пие, ја у нос
Овдека не сакаат као Броз
Ја не можам мирно да спијам
На грев ме тера кога пијам
Давам-правам кеш да касирам (кеш, кеш, кеш)
Тело, бело ме чека, сија ко Колумбија
https://youtu.be/ndxBpDQI_Ew :ljubove:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.456
Поени од реакции
5.248
Brat nemam jas problem so Albancite. Imam problem so Ship.arite sto se pravat Francuzi. Sto pechalat od ocajot i krvta na generacii Makedonci. Sto neplakaat nisto i ziveat kako grofovi tuka, zastiteni kako da se aristokratija od Monako a koga ke treba da izrazat i malku pocit za ovaa Makedonija. Ja pljukaat i siluvaat. Sto dignaa kuki i palati od roba namerno meshana so otrov za gluvci samo za makedonci. Sto digaat dzamii ne kako verski hramovi tuku kako geografski marker za osvoena teritorija. Sto i pokraj godini zivot tuku se pravat deka neznaat makedonski pa zborat na kunta kinte. Takvi za zal se poveke od pola od postarite i skoro site nivni deca sednati u skapi kradeni koli so pistoli pod sediste i roknata glasna shipargangsta rap hellbanz - pekolnialbanci muzika. Za koi Prorokot (SWT) i Bog se samo opravduvanje za nasilstvo i vojna.
Автоматски споено мислење:

A za zhal takvi i na prvo mesto se Rama, Taci i Ramush, Ali i Artan a so niv i cela pesna u ritam na roka mandoljina. Ritam sto ve tera site pomalku ili poveke da igrate na shejtanska shota
Автоматски споено мислење:

"Se jam rrit, me ni band plot me kriminela
Bukën e shokut nuk e shkela
E kur m'arrestun nuk e çela
Asnji llaf nuk e qes
Për shok si ata, shokun nuk e shes
Une kam ftyr, une kam bes
Me shok shes drog e me shok pun me djers
Me shok jam i njëjt deri ditën që t'vdes"...

Да те поправам дека Еди Рама е етнички влав од Албанија,Хашим Тачи по таткова страна е етнички србин а Рамуш Харадинај е етнички черкез и цело такво малцинство албанизирано живее во селото Черкези пред самиот влез на Куманово.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.647
ne znam zosto go mesas Kriminialistika so Albanci,
Со што да го меша?

Со дипломи, меѓународни признанија и успеси, рекорди во спортови?
Со научни трудови, еминентни професори на светски факултети, награди?
Со успешни поштени бизнисмени, млади креативни претприемачи?

Со амбиција, интелигенција, свест или општа култура?

Јок.

Се меша со ак-47, бело, криминал, бемве од 99та со излитени гуми од што го клизал на кружен, со крвна одмазда, со нарочито изразени предни два жути заби, и иако лабораториски непотврдено али најверојатно генерации случаеви на второ колено инцест.

Таа е сликата, прашај било кој човек во било кој дел од светот кај што сте населени во поголеми маси.
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Да те поправам дека Еди Рама е етнички влав од Албанија,Хашим Тачи по таткова страна е етнички србин а Рамуш Харадинај е етнички черкез и цело такво малцинство албанизирано живее во селото Черкези пред самиот влез на Куманово.
E super znaci moze da se amnestiraat od zlodela po zakonot za zooloski gradini. Taci znaci radi toj gen jade srpski organi za vecera. A rama zatoa od ushi ulje od kanabis mu tece a od dzebovi hg od lazarat. I ovoj ramushot radi cherkezkoto ako ne e nashmrkan tikva, nemoze da puka a ne pa gzot da go kaci na Koshare. Zatoa sega vo ponovo vreme koga i da go slikaat ko premier poise e svetnat nego blicot.
Site se oni Shiftari po kodot na Leka i dlaboko vtemeleni vo nivnata besa. Teshka iredenta i teror bez razlika dali imale gen i od Sudan od nekoj.
Zosto baba mi partizanka bese i kazuvase 44 koga gi gonele balistite na Dzemo po granica naletale na nivni kamp napusten. I vika baba Mare so solzi i gadenje, i zamisli ja najdovme edna nasa soborka 19 godisna partizanka ja nadenale na kol i ja pechele na ogin balistite. Taka da dedovcite na ovie gorenavedenive ne se ni srbi ni cherkezi nego teski zverovi so demonski gen maskirani vo lugje.
Автоматски споено мислење:

Со што да го меша?

Со дипломи, меѓународни признанија и успеси, рекорди во спортови?
Со научни трудови, еминентни професори на светски факултети, награди?
Со успешни поштени бизнисмени, млади креативни претприемачи?

Со амбиција, интелигенција, свест или општа култура?

Јок.

Се меша со ак-47, бело, криминал, бемве од 99та со излитени гуми од што го клизал на кружен, со крвна одмазда, со нарочито изразени предни два жути заби, и иако лабораториски непотврдено али најверојатно генерации случаеви на второ колено инцест.

Таа е сликата, прашај било кој човек во било кој дел од светот кај што сте населени во поголеми маси.
Zaboravi da go dodades tajniot recept. Se mesha i so Petrit Ame vo bunar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom