Криминалци и криминални групи во МК

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.456
Поени од реакции
5.248
E super znaci moze da se amnestiraat od zlodela po zakonot za zooloski gradini. Taci znaci radi toj gen jade srpski organi za vecera. A rama zatoa od ushi ulje od kanabis mu tece a od dzebovi hg od lazarat. I ovoj ramushot radi cherkezkoto ako ne e nashmrkan tikva, nemoze da puka a ne pa gzot da go kaci na Koshare. Zatoa sega vo ponovo vreme koga i da go slikaat ko premier poise e svetnat nego blicot.
Site se oni Shiftari po kodot na Leka i dlaboko vtemeleni vo nivnata besa. Teshka iredenta i teror bez razlika dali imale gen i od Sudan od nekoj.
Zosto baba mi partizanka bese i kazuvase 44 koga gi gonele balistite na Dzemo po granica naletale na nivni kamp napusten. I vika baba Mare so solzi i gadenje, i zamisli ja najdovme edna nasa soborka 19 godisna partizanka ja nadenale na kol i ja pechele na ogin balistite. Taka da dedovcite na ovie gorenavedenive ne se ni srbi ni cherkezi nego teski zverovi so demonski gen maskirani vo lugje.
Автоматски споено мислење:


Zaboravi da go dodades tajniot recept. Se mesha i so Petrit Ame vo bunar.
Запамти една работа,во сите држави низ целиот свет особено Европа глобалистите на чело местат исклучиво луѓе кои минимум по потекло од еден родител припаѓаат на некое малцинство што живее во таа држава а во никој случај припадник на мнозинската етничка заедница по чие име се вика таа држава бидејки за клучни прашања и преговори кои се однесуваат за мнозинскиот народ многу полесно се завршуваат работите со луѓе од малцинство отколку со луѓе од мнозинството.
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Запамти една работа,во сите држави низ целиот свет особено Европа глобалистите на чело местат исклучиво луѓе кои минимум по потекло од еден родител припаѓаат на некое малцинство што живее во таа држава а во никој случај припадник на мнозинската етничка заедница по чие име се вика таа држава бидејки за клучни прашања и преговори кои се однесуваат за мнозинскиот народ многу полесно се завршуваат работите со луѓе од малцинство отколку со луѓе од мнозинството.
Dobra poenta fala za ukazanovo. Ostaj ova gore sto isturam gnev ima logika ova. Gneven sum, od ovoj albanskiov farmacevtski biznis eden zdrav ne mi ostana sto u generacija sto po komsii. I toa ne indirektno nego na prva. Uste od vremeto Crvenkovsi koga ebavase Mirki po kancelarski masi i sakase da pripitomi edno divo kuce sto se odpovikuvase na Murdzo. I Brane tolku sezblizi so ova kucevo sto duri pocna da mu jade od konzervite.
 
Член од
27 јули 2023
Мислења
3
Поени од реакции
19
Brat nemam jas problem so Albancite. Imam problem so Ship.arite sto se pravat Francuzi. Sto pechalat od ocajot i krvta na generacii Makedonci. Sto neplakaat nisto i ziveat kako grofovi tuka, zastiteni kako da se aristokratija od Monako a koga ke treba da izrazat i malku pocit za ovaa Makedonija. Ja pljukaat i siluvaat. Sto dignaa kuki i palati od roba namerno meshana so otrov za gluvci samo za makedonci. Sto digaat dzamii ne kako verski hramovi tuku kako geografski marker za osvoena teritorija. Sto i pokraj godini zivot tuku se pravat deka neznaat makedonski pa zborat na kunta kinte. Takvi za zal se poveke od pola od postarite i skoro site nivni deca sednati u skapi kradeni koli so pistoli pod sediste i roknata glasna shipargangsta rap hellbanz - pekolnialbanci muzika. Za koi Prorokot (SWT) i Bog se samo opravduvanje za nasilstvo i vojna.
Автоматски споено мислење:

A za zhal takvi i na prvo mesto se Rama, Taci i Ramush, Ali i Artan a so niv i cela pesna u ritam na roka mandoljina. Ritam sto ve tera site pomalku ili poveke da igrate na shejtanska shota
Автоматски споено мислење:

"Se jam rrit, me ni band plot me kriminela
Bukën e shokut nuk e shkela
E kur m'arrestun nuk e çela
Asnji llaf nuk e qes
Për shok si ata, shokun nuk e shes
Une kam ftyr, une kam bes
Me shok shes drog e me shok pun me djers
Me shok jam i njëjt deri ditën që t'vdes"...

Абе брат поголеми "жртви" од нив нема на цела планета све ние нив ги "мразиме" а они нас не "сакаат" а уствари сакаат да не нема...Башка тоа се прават верници а за омраза и неправда да сторат први се.Во 99 од косово кога се населија во МК кога ги примивме за да се спасат они тоа за зло го земаа како да сме им земале нешто па и тука војна направија.Во Лондон пред неколку месеци протести прават глумат и таму обесправени и после никој не ги сакал цел свет ги мразел..епа тоа е тоа глумење на жртва што амерот ги научи нивниот прв заштитник што ги вадеше со автобуси од Арачиново во 2001 зашто неможеа на крај да излезат со прави мажи односно специјалните сили на тигрите и волците.Но кога тогаш амерот ке пушти вода ќе го птитисне дугмето на вц шољата и гомната ке отидат во канализација е тогаш кај ке им биде крајот изгледа не се свесни бидејки ниедна империја не траела вечно!!!
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Абе брат поголеми "жртви" од нив нема на цела планета све ние нив ги "мразиме" а они нас не "сакаат" а уствари сакаат да не нема...Башка тоа се прават верници а за омраза и неправда да сторат први се.Во 99 од косово кога се населија во МК кога ги примивме за да се спасат они тоа за зло го земаа како да сме им земале нешто па и тука војна направија.Во Лондон пред неколку месеци протести прават глумат и таму обесправени и после никој не ги сакал цел свет ги мразел..епа тоа е тоа глумење на жртва што амерот ги научи нивниот прв заштитник што ги вадеше со автобуси од Арачиново во 2001 зашто неможеа на крај да излезат со прави мажи односно специјалните сили на тигрите и волците.Но кога тогаш амерот ке пушти вода ќе го птитисне дугмето на вц шољата и гомната ке отидат во канализација е тогаш кај ке им биде крајот изгледа не се свесни бидејки ниедна империја не траела вечно!!!
Abe 95 negde sedev u edna kafana u debarmaalo skriena kaj zoloska karshi kukata na Glauc sega veke pokoen , Bog da go oprost od pred nekoj den. I u taa kafana doagjaa po pet shes shipci od tie najkrupnite plavi u ocite i kosite i istetovirani. So tolkavi lanci zlatni po vratovite. Od tipot na Zimi i Zija ama Kumanovski Zija. Ama koga i da dojdea sve go cekaa ovoj gazdata na kafanata star prevarant Makedonec debarmmalski. I sve ko ke dojdese go guskaa i go slusaa skoncetrirano. Ustvari ovoj stariov imase firma za boi i lakovi sto uvezuva kanti od turska prema kosovo kon minhen i okolu. I ovie site tolku bea zainteresirani za taa bojata site ja nabavuvaa preku nego site ko moleri da bea. Znaci generalno toa sto vikas toj im e sistemot. Ako nemozes napred padni i glumi zrtva i vikaj sve dur ne dojde Nato i Kurto da te spasi. Od druga strana i u nas ima opasni banditi sto bash gi zabole kantite boja dali ke farbaat zidovi ili veni. Samo gzot da e najaden i napien. Taka da ova sranjevo taka e zapletkano. Kako da sedat makedonecot so albanecot na ista vece sholja. I dvajcata pustaat voda ama ne svakaat deka ja utinjaat rackata deka mesto voda ja povlakaat rackata od kapakot od septickata jama na koj sto stojat.
 
Член од
6 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
70
Abe 95 negde sedev u edna kafana u debarmaalo skriena kaj zoloska karshi kukata na Glauc sega veke pokoen , Bog da go oprost od pred nekoj den. I u taa kafana doagjaa po pet shes shipci od tie najkrupnite plavi u ocite i kosite i istetovirani. So tolkavi lanci zlatni po vratovite. Od tipot na Zimi i Zija ama Kumanovski Zija. Ama koga i da dojdea sve go cekaa ovoj gazdata na kafanata star prevarant Makedonec debarmmalski. I sve ko ke dojdese go guskaa i go slusaa skoncetrirano. Ustvari ovoj stariov imase firma za boi i lakovi sto uvezuva kanti od turska prema kosovo kon minhen i okolu. I ovie site tolku bea zainteresirani za taa bojata site ja nabavuvaa preku nego site ko moleri da bea. Znaci generalno toa sto vikas toj im e sistemot. Ako nemozes napred padni i glumi zrtva i vikaj sve dur ne dojde Nato i Kurto da te spasi. Od druga strana i u nas ima opasni banditi sto bash gi zabole kantite boja dali ke farbaat zidovi ili veni. Samo gzot da e najaden i napien. Taka da ova sranjevo taka e zapletkano. Kako da sedat makedonecot so albanecot na ista vece sholja. I dvajcata pustaat voda ama ne svakaat deka ja utinjaat rackata deka mesto voda ja povlakaat rackata od kapakot od septickata jama na koj sto stojat.
Stara bagra si ti si se shunjal segde hahaahaha
 
Член од
6 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
70
Dzimi ziveli, edno viski vo tvoe zdravje, ja stara bagra ama ti oset za psihologija profesionalen. i iskusen. Odma me provali dva dena ne uspeav da se foliram.
Se gleda deka si covek so muda bez magla u mozokot gi razbiras rabotite najbolja generacija za zivot si roden ako si 70 i nekoja u najjaki godini si fatil zlatno doba za praenje pari si gurnal nekoe milionce u dzep sea si gospodin covek , a ja roden 2000 od dete do den denes opkruzen so hieni spiuni prevaranti i lazgovci
Da ne rabotese psihologija i analiza na licnosta
Sea ke go mirisav cvekjeto ama odozdole od koren
Автоматски споено мислење:

Pisi sto mislis za mijalkov kako ke zavrsi on
Go mrazev dur bese vmro na vlast koga padnaa samo cekav den na vesti da cujam ubien mijalkov svaka mu cast na covekot se izmangupira za site pari samoto toa sto on e ziv kazuva na koe nivo se takozvani mafijasi u makedonija
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Од промената на власт овие добија такви крила што буквално се куропецаа со полицијата и во секоја полудржава ќе беа одамна застрелани од полицијата. Уште пред 3-4 години кукаа сообраќајци дека нивни колеги при стопирање на овие од Грчец/ДУканџиќ за рутинска контрола без да знаат кои се овие им ваделе пиштоли онака зашто знаат ништо не им можат. Америка при такво посегнување ќе беа одма 2 метри под земја.

Земање таков залет, сликања со нивната маскота Пендаровски, правење епидемија на кокаин во Скопје и млатење милиони за на темава ги прават некој херои и идоли, а истите идоли завршија изрешетени на прв крак.
Од толку пари и можноста секаде во свет да отиде овие отишле на прв крак да се кријат да не ги рокнат.
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Se gleda deka si covek so muda bez magla u mozokot gi razbiras rabotite najbolja generacija za zivot si roden ako si 70 i nekoja u najjaki godini si fatil zlatno doba za praenje pari si gurnal nekoe milionce u dzep sea si gospodin covek , a ja roden 2000 od dete do den denes opkruzen so hieni spiuni prevaranti i lazgovci
Da ne rabotese psihologija i analiza na licnosta
Sea ke go mirisav cvekjeto ama odozdole od koren
Автоматски споено мислење:

Pisi sto mislis za mijalkov kako ke zavrsi on
Go mrazev dur bese vmro na vlast koga padnaa samo cekav den na vesti da cujam ubien mijalkov svaka mu cast na covekot se izmangupira za site pari samoto toa sto on e ziv kazuva na koe nivo se takozvani mafijasi u makedonija
Fala ti.za zal od silnite tranziciski milioni ostana samo kolateralna steta. Plus i zakrvavena karma sto nasledena od mojot roditel sto moja so Aracinovsko Singelickite klanovi i bandi.
Sredina na sedumsti sum a ko da sum triesti roden se osekam.
Inace kaj ovoj u kafanava gore sto go spomnav, kaj Sharac stariot megju drugite glavni gosti i ortaci bea Imer Krasniki kauboecot od Dizonska i Memet ovoj sega aktuelniov na Oki. I Imer ko poglaven imase gore po toa ulucata u brdoto edna kafana Meli. I tuka na vlez od kafana u slobodno vreme pokraj sto dillaa na kilo ovoj Memet od hobi stoese i davase polutki pakovki na raka. I eden den uletuva u debarmalo u kafana i go bara stariot da go nosi na doktor i vika. I go gledame uvoto delot kajsto e za mengjusa mu visi edvaj se drzi. A toa ko sto sedel gore pred kafanata nekoj zaeban tip u kriza dosol daj roba i ovoj ko sto izvadil pakovkata toj mesto pari so noz zup zup.

Nepoznanica mi e Mijalkov vo ovie negovi zreli godini. Od onoj tip na nepoznato sto se vika temnina. vo podlabok smisol. Ne onoj mladiot Sasho sto go vikaa buljaviot sto se druzese so Tusevski. Ovoj Saso sega posleden pat koga go vidov oci vo oci gledam mrak vo covekot. Sakas kazi go Dzin ili Demon ama prazen temen. Opasni raboti se toa od druga liga.
Slusnav deka tamu vo Struga kajsto lezi nekoja kazna so uste nekoi drugi, zatvorot go napravile ne ko Meriot nego ko hotel Dubai. Inace za razlika od Shevalj koj koga ke mu stigne nova pratka kokata ja dava bajagi evtino i odnapred mu e rasprodadena kilo vamu pol kilo tamu, 8ball cetvrt kilo tuka, ovoj Mujalkov k.r go boli isto ja dava bez razlika dali e gram ili sto. Skupo.
 
Член од
3 декември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
129
Се зборува дека за време на еден состанок на ВМРО кај за точка на денот бил удтсвните прашања, името, Македонија… некој спомнал: АЛБАНЦИТЕ. И состанокот продолжил само на таа тема, другите теми оделе во заборав.

Еве сега тука е верификацијата на тоа. Пд тема на криминалот, тука постана тема за албанци, македонци, турци, курци…

БРАВО


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 април 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Fala ti.za zal od silnite tranziciski milioni ostana samo kolateralna steta. Plus i zakrvavena karma sto nasledena od mojot roditel sto moja so Aracinovsko Singelickite klanovi i bandi.
Sredina na sedumsti sum a ko da sum triesti roden se osekam.
Inace kaj ovoj u kafanava gore sto go spomnav, kaj Sharac stariot megju drugite glavni gosti i ortaci bea Imer Krasniki kauboecot od Dizonska i Memet ovoj sega aktuelniov na Oki. I Imer ko poglaven imase gore po toa ulucata u brdoto edna kafana Meli. I tuka na vlez od kafana u slobodno vreme pokraj sto dillaa na kilo ovoj Memet od hobi stoese i davase polutki pakovki na raka. I eden den uletuva u debarmalo u kafana i go bara stariot da go nosi na doktor i vika. I go gledame uvoto delot kajsto e za mengjusa mu visi edvaj se drzi. A toa ko sto sedel gore pred kafanata nekoj zaeban tip u kriza dosol daj roba i ovoj ko sto izvadil pakovkata toj mesto pari so noz zup zup.

Nepoznanica mi e Mijalkov vo ovie negovi zreli godini. Od onoj tip na nepoznato sto se vika temnina. vo podlabok smisol. Ne onoj mladiot Sasho sto go vikaa buljaviot sto se druzese so Tusevski. Ovoj Saso sega posleden pat koga go vidov oci vo oci gledam mrak vo covekot. Sakas kazi go Dzin ili Demon ama prazen temen. Opasni raboti se toa od druga liga.
Slusnav deka tamu vo Struga kajsto lezi nekoja kazna so uste nekoi drugi, zatvorot go napravile ne ko Meriot nego ko hotel Dubai. Inace za razlika od Shevalj koj koga ke mu stigne nova pratka kokata ja dava bajagi evtino i odnapred mu e rasprodadena kilo vamu pol kilo tamu, 8ball cetvrt kilo tuka, ovoj Mujalkov k.r go boli isto ja dava bez razlika dali e gram ili sto. Skupo.




Bate de kazhi malku povekje za imer krasniqi, ubien vo kafana kako sto znam ili? Imase na edno video na yt deka e on e megju prvite sto pocnal so tie biznisi tuka niz skopje. Inaku vnuk mu go nosi negovoto ime imer krasniqi po nadimak go vikaat meli
 

Zot

Член од
20 јули 2023
Мислења
66
Поени од реакции
303
Bate de kazhi malku povekje za imer krasniqi, ubien vo kafana kako sto znam ili? Imase na edno video na yt deka e on e megju prvite sto pocnal so tie biznisi tuka niz skopje. Inaku vnuk mu go nosi negovoto ime imer krasniqi po nadimak go vikaat meli
Visok, plav so buntovnicko odnesuvanje. U edna situacija dojde u toa kafanata so zena mu na vecera. I sedese ko gospodin veceraa ama toj edniot kelner da ti duzel pari na nekoi od dracevo. I oviedvajca go sednale kelnerot na karsi masa i nesto pocnaa da tropa na masa edniot. I imer zema edna viljuska stana go fati toj za vrat sto tropase, mu ja pritisna viljuskata do arterijata, i pod ramo go odvlecka nadvor od kafana. I si se vrati kaj zena mu na masa izvini mi bese galama i produzi da jade.
Inace zagina od drugarstvo. Imase eden makedonec na benzinska sto rabotese kockar sto se bese zaduzuval ka Dzeljo i Aracinovci. I ovie pocnale i reket da mu mavaat so uceni po zivot. I mu rekoa na Imer togas ne se zalozuvaj za nego gotov e. I imer ne drugar mi e ja ke go vadam ke zborime so Dzeljo. I Dzeljo im dogovara sostanok na posledna avtobuska na izlez od cento kaj selo stajkovci prema aracinovo. I idat Imer i ovoj Goce mislam se vikase so kola i pagjaat u zaseda ovie na Dzeljo kucinja cela Bellanoca koj pod kola koj zad trafika koj na krov. Tolku mnogu gi pukale se zabavljale od site strani. Toj inspektorot od krvni delikti u kazino ni zborese od tolku mnogu kursumi zanitnuvai zahevtani za kolata bile nemozele da gi izvadat.
Posle zena mu na toj os benzinska idese po policii im vikase kompirdziite go utepaa maz mi. Posto tie na Dzelo pred da stanat reketari prodavaa kompir na kvantashki pazar. I nikogo ne fatija za toa. A imer ok drzenje imase po evropsko ne ko ovie od belanovce od planina simnati divljaci.
Автоматски споено мислење:

Се зборува дека за време на еден состанок на ВМРО кај за точка на денот бил удтсвните прашања, името, Македонија… некој спомнал: АЛБАНЦИТЕ. И состанокот продолжил само на таа тема, другите теми оделе во заборав.

Еве сега тука е верификацијата на тоа. Пд тема на криминалот, тука постана тема за албанци, македонци, турци, курци…

БРАВО


Sent from my iPhone using Tapatalk
i uste trae toj sostanok. Sega duri i konferenciski preku video go drzat niz poveke gradovi vo evropa. Pod raboten naslov "nema spas"
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.734
Поени од реакции
4.331
Газдата на авто Нико - Алекс и две кучки небитни. Се сумља дека шпионот е тука со нив.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Моно Алекс хахаха ликот ми искочи на инстаграм си спонзорира постови бе. Каква убер алфа сељачина. Сеа ми станува јасно од кај парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom