Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.635
Мерко е типичен пример на граѓански националист, нели? :pos:
И немој да те лажел социопатот Апасиев и проруската Левица, што би рекол @SharpShooter, да гласаш за нив, туку гласај за Рамо (до Рамо), како што рече нивниот самопрогласен Месија - Црпе I Муртински Бескичмениот:

1687688247364.png

 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
И немој да те лажел социопатот Апасиев и проруската Левица, што би рекол @SharpShooter, да гласаш за нив, туку гласај за Рамо (до Рамо), како што рече нивниот самопрогласен Месија - Црпе I Муртински Бескичмениот:

Прегледај го приврзокот 382545

Јас веќе сум платен со руски рубљи и нема бегање сега. Не е фер требаше порано да ми кажеш. :pos:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.581
Поени од реакции
20.876

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.556
Поени од реакции
23.086
ова. се додека тиреал и џонтра ми кликаат тажни реакции, знам дека сум на правиот пат. Тоа ми е водилка на некој начин. Замисли да те лајкаат такви, не. Не.

овај кано е шупак од 68 години, шо нема попаметна работа со животот. Изгледа е женет (или бил, минато сврешено) со азијатка. Оти белата жена, златото наше, таков не трпи. Ова е се почесто во, А-сра-ли-ја слушам. Се земаат со кинескињи и црномурести од Малазија и таму остало по Тхаи линија. Пола од тхаициве, се транс и со мажи одат само за пари, по некое време ко че го измолзи доволно, за да се осамостои, да отвори салон за нокти или бразилска депилација момата, го остава. Седи, уживај, поарно не заслужиле. Оваа фрустрација и гневење по форуми на 70се, не иди од убо во животот.

momentot koga severdzan komunjar i maltretirano pederce si se najdoa... pocetok na edna golema ljubov.i toa bas za pride paradata

1687695382297.png
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.699
Поени од реакции
11.951
Velat koga rejtingot ti e poziven broj za Skopje...maf ti e rabotata...:vozbud:
Ги заболе вошкарот и неговите сопартијци за неговиот рејтинг, и онака немаат победено на избори со децении, со исклучок на 15 септември 2002 и октомври 2017.

Единствено гледаат да истераат што е можно повеќе на власт се` додека времето тоа им го дозволува, да би можеле да го запрат времето би го направиле тоа без никакво двоумење, само за да си останат на власт до бескрај.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
ова. се додека тиреал и џонтра ми кликаат тажни реакции, знам дека сум на правиот пат. Тоа ми е водилка на некој начин. Замисли да те лајкаат такви, не. Не.

овај кано е шупак од 68 години, шо нема попаметна работа со животот. Изгледа е женет (или бил, минато сврешено) со азијатка. Оти белата жена, златото наше, таков не трпи. Ова е се почесто во, А-сра-ли-ја слушам. Се земаат со кинескињи и црномурести од Малазија и таму остало по Тхаи линија. Пола од тхаициве, се транс и со мажи одат само за пари, по некое време ко че го измолзи доволно, за да се осамостои, да отвори салон за нокти или бразилска депилација момата, го остава. Седи, уживај, поарно не заслужиле.
Конечно еден токму на оваа тема, ме загрижуваше масата овде до сега.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.336
Поени од реакции
81.605

Овој како да живее во некоја тегла, цврсто затворена.
Како да не живее во земја во која 20 години неколку од албански доминатните региони речиси и да не плаќаат струја, а данок па ич.
Како да не живее во земја во која казните, давачките, ковид-мерките и се друго се применуваат по етничка линија.

Но, за среќа огромното мнозинство добро знае што се случува тука, овие 20 години.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.321
затоа мајка му ретко излегува во град, а кога мора оди со наведната глава....
Ехх...не е лесно да бидеш родител на лик кој афирмира се‘ што е очигледно негативно...
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.635
Конечно еден токму на оваа тема, ме загрижуваше масата овде до сега.
Велиш како двајца нормални, ќе гласате за Мерко, доколку се кандидира за премиер, според советите на вашиот месија?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.321

Овој како да живее во некоја тегла, цврсто затворена.
Како да не живее во земја во која 20 години неколку од албански доминатните региони речиси и да не плаќаат струја, а данок па ич.
Како да не живее во земја во која казните, давачките, ковид-мерките и се друго се применуваат по етничка линија.

Но, за среќа огромното мнозинство добро знае што се случува тука, овие 20 години.
Уааааууу!...

„Севернава„ е планетарен лидер во спроведување апстрактни нешта...кај да е‘, ќе прејде и во Вселенски.

Напишаното во текстот не е ништо ново, туку обична комуњарска лага, прилагодена на „модерните„ белосветски текови и вредности. Нема што, се работи за прилично „флексибилна„ партија, која само го следи „духот на времето„.

И се‘ така до појавата на наредниот помоден тренд...
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Велиш како двајца нормални, ќе гласате за Мерко, доколку се кандидира за премиер, според советите на вашиот месија?
Јас не сум рекол такво нешто, си измислуваш аргумент, очајно се глупираш :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom