Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 мај 2016
Мислења
57
Поени од реакции
65
Koliko gledam meni je ok, nisam mnogo zahtevan, sigurno da ima i boljih. Sećam se vremena kada bilo koju listu da ti neko pošalje bilo je super, treba biti skroman.
 
Член од
18 јуни 2022
Мислења
47
Поени од реакции
62
Ne lozim se. Al sto vise foruma prodje, to pre umire, zar ne :)
tim listama je takav horoskop.. uvijek nekoobjavi javno. mnoogo ljudi skenira.. ne mozes tu nista da promijenis,cak i kada saam listu nadjes i gledas nemos bit siguran da nije objavljena jer ju je izskenirao jos neko ili nekoliko njih.. :)
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
57
Поени од реакции
109
Член од
8 јуни 2019
Мислења
317
Поени од реакции
321
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
@igacjaca, @mile_iptv, постот е copy/paste од sultanovic
Прегледај го приврзокот 378541

Листите се објавени пред 4 месеци, а членот @copa111 не направи ништо револуционерно.
Ако другите форуми кои ја обработуваат оваа проблематика не се грижат што се објавуваат нивните членови кајгана тука нема никакво влијание.
Многу пати е кажувано не објавувајте јавно листи ама ретко кој го почитува тоа. Така да и јас малку кренав раце за вакви работи како модератор на темава.
 
Член од
8 јуни 2019
Мислења
317
Поени од реакции
321
Ljudi jedno zanimljivo pitanje. Kako to da na primer server i mac koji mi radi u stbemu na telefonu, ne radi na android box-u. Potpuno ista verzija je aplikacije i na telefonu i na box u, ali na telefonu pušta kanale, dok na box-u neće da pusti kanale već samo iskače ona traka dole od programa? U čemu je caka ovde? Gde sam napravio propust iako je sve namešteno identično?
 
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
Ljudi jedno zanimljivo pitanje. Kako to da na primer server i mac koji mi radi u stbemu na telefonu, ne radi na android box-u. Potpuno ista verzija je aplikacije i na telefonu i na box u, ali na telefonu pušta kanale, dok na box-u neće da pusti kanale već samo iskače ona traka dole od programa? U čemu je caka ovde? Gde sam napravio propust iako je sve namešteno identično?
Zato sto isti mac otvaras na dve razlicite ip adrese.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom