Најдобар другар

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
имам многу другарки и другари но само за неколку од нив би можела да кажам дека ми се најдобри, имам 3-4 со кои можам се да споделам и да сметам на нивната помош!
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
ние другаркиве сме поголемо друштво... 13 девојчиња ама неможе сите да сме најверни другарки... Имам 3 најверни другарки на кои им кажувам баш се... значи знаат се за мене и сум сигурна дека тоа и доколку се скараме ( што е таканаречено неизоставен дел од едно другарство) тие тајни никогаш никој нема да ги дознае. Пред се нив ги почитувам како личности и взаемно си се надополнуваме . Иначе иам и два најдобри другари шо стварно ептен ги сакам. Тие ми се нај нај . Тие ми се доказ дека не секогаш мажите се идиоти:) Стварно ги поштовам иако ме заебаваат цело време дек сум плавуша, ама ке им вратам јас еден ден... Сеедно , ги сакам моите најверни пријатели.:smir::helou::pipi:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
ние другаркиве сме поголемо друштво... 13 девојчиња ама неможе сите да сме најверни другарки... Имам 3 најверни другарки на кои им кажувам баш се... значи знаат се за мене и сум сигурна дека тоа и доколку се скараме ( што е таканаречено неизоставен дел од едно другарство) тие тајни никогаш никој нема да ги дознае. Пред се нив ги почитувам како личности и взаемно си се надополнуваме . Иначе иам и два најдобри другари шо стварно ептен ги сакам. Тие ми се нај нај . Тие ми се доказ дека не секогаш мажите се идиоти:) Стварно ги поштовам иако ме заебаваат цело време дек сум плавуша, ама ке им вратам јас еден ден... Сеедно , ги сакам моите најверни пријатели.:smir::helou::pipi:
Ова шо имат кажвено дека сум ја заебавал заедно со другар ми не е точно. Барем то со плавушата.. не е точно. Иначе за најдобри другари... ги имат повеќе , некам да ги бирам сеа кој е најдобар вака така..
 

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
БФФ? :)
Па што знам, ние како 'поголемо' друштво сме ама како највери бест од нив би ја издвоила Инес или RockLady :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Порано ги имав премногу.
И излегоа дека не се најдобри,дури не се ни другари,туку само...пријатели.
Шо е длабок шит,ама мораше да се помине преку тоа сознание.
Сега имам најдобар другар и комплетно повратена доверба во концептот.
Доволно е така.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Имам неколку луѓе кои ги знам од кога знам за себе..со кои сум поминал секакви моменти од животот...на кои можам да им кажам отворено што мислам, кои не ми го свртуваат грбот заради лични интереси, кои се покажале на дело многупати кога ми биле потребни и за кои сум спремен да им возвратам со иста мерка..Нив ги нарекувам најдобри другари..Можеби не треба да се верува на луѓето..но делата ги газат сите зборови..
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...марија и анн...ај лов дем највише од свитина!!!!!:back:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Сум комуникативна личност, ама секогаш сум гледал да не се зближувам со луѓето!
Тоа и ми успеа се до пред некоја година кога не запознав другар со кој не само што почнавме да се дружиме и да споделуваме тајни....... па и почнавме да правиме глупости бељи и бељи....... Сега тој пее со мене во група и седи една клупа пред мене и .......... и уште правиме бељи:pos:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Имам најдобра другарка со која можам да зборувам на секоја тема, да побарам и дадам помош и да ја поминам секоја ситуација. Елена те сакааааам! :)
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
неможам да одделам од другарите мои тројца кој ми е најбоље.Обично велам иам тројца најбоље другари на кои се им кажувам.Во однос на најдобра другарка можам да одвојам една со која го поминувам поголем дел од денот и која ме знае боље од останатите мои другарки,поблиска ми е да..........за таква особа велам дека ми е најбоље другарка и среќна сум што ја иам!
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Плави, Даци, Николче и Сандро...:) I love you gyes!
Особено...Плави...мој брат од различни родители и кум такоџе!
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Порано ги имав премногу.
И излегоа дека не се најдобри,дури не се ни другари,туку само...пријатели.
Шо е длабок шит,ама мораше да се помине преку тоа сознание.
Сега имам најдобар другар и комплетно повратена доверба во концептот.
Доволно е така.

еве истото ми се има случено и на мене, многу бев разочарана, не мозев да поверувам како луѓето мозат така брзо да се сменат.....пак сме големо друштво, но сега само една ми е БЕСТ ФРЕНД.....и то је све :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Имам повеќе најдобри другари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom