Најдобар другар

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имам одбрана група на луѓе кои ми се вистински другари и пријатели.
Можам на нив да се потпрам во било кое време, а и тие на мене. Секогаш сме заедно и во добро и зло, се смееме, плачеме и сум 100 посто сигурна дека тие луѓе никогаш нема да ме изневерат.
Многу ми е мило што имам такви луѓе во мојот живот, во свет каде вистинското пријателство и другарство е се поретко и поретко.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Имам три најдобри другарки кои знам дека секогаш се тука кога ми требаат, но и тие знаат дека секогаш сум тука кога ќе им бидам потребна.
Порано имав другар на кого му кажував се, но излезе дека тој не е тоа. Надобриот пријател или другар не те остава сам кога ќе биде тешко. Всушност и сам ги бираш пријателите и другарите па затоа внимавај што бираш.:toe:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
немам најдобар другар или другарка...
само еднаш досега сум имала најверна другарка што ја сакав како сестра...бев многу блиска со неа, штета што имавме ептен различни карактери и мислења за одредени работи и поради тоа многупати знаевме да се испокараме дури до тепачки :) мали бевме де :) ама знам дека и таа ме сакаше исто како јас неа...:)
после неа не успеав да се зближам со некоја друга...премногу ја сакав и страдав многу поради нејзината загуба, цели 7 години во основно бевме најдобри другарки но ете...поради мојот а и поради нејзиниот многу тежок карактер..се разделивме...

јас се исповедов малце ама нема веза :) да се вратам на темата...:) како што реков, сега немам најдобра другарка и затоа најблиска сум со сестра ми и не знам што би правела без нејзе...:pipi:
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Од кога скорпијата научила да плива и нурка?

Izgleda ne si upaten u astrologija mnogu mnogu. Inace kolku da znaes skorpijata ne pliva ama spagja u vodenite znaci zaedno so ribite i rakot.

Ги жалам оние луѓе што не веруваат во другарството просто заради една причина. Заради тоа што помогнале на некого а не добиле ништо за возврат. Па добро бе примитивци едни дали вие некад сте осетиле како е едвај да чекаш твојот најдобар другар/ка да побара помош од тебе а камоли да можеш со сигурност да му помогнеш. Да бидеш другар не значи за секој убав гест од твоја страна, да чекаш повратен ефект. Според мене таквите луѓе и не заслужуваат да почувствуваат нешто повеќе од корист. Нема ништо поубаво од тоа, во тешки моменти, да успееш да насмееш некој што го сакаш и чувствуваш како своја крв. Да бидеш сосема задоволен со тоа и да не ни помислиш дека тој човек нешто ти должи а камоли да чекаш постојано да ти биде платено за услугата. Искрено јас не би можела да живеам без мојата најдобра другарка што ја нарекувам СЕСТРА и ништо помалце. И мене ми претставува чест кога јас ќе бидам првата што ке ја побара без разлика што и треба па макар да е тоа и најобична глупост.

Имам три најдобри другарки кои знам дека секогаш се тука кога ми требаат, но и тие знаат дека секогаш сум тука кога ќе им бидам потребна.
Порано имав другар на кого му кажував се, но излезе дека тој не е тоа. Надобриот пријател или другар не те остава сам кога ќе биде тешко. Всушност и сам ги бираш пријателите и другарите па затоа внимавај што бираш.:toe:
Треба само да си добар познавач на карактери и да знаеш да ги почитуваш луѓето доволно. Така можеш и ѓаволот да го скротиш верувај
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
imam golem krug na prijateli,so kogo redovno se gledame,se druzime,izlagame i ubavo ni e,no nema takov na kogo bi mozela bas se da mu kazam i vo celost mu veruvam.Imav takva drugarka(ili barem jas mislev deka ja imam) ama koga mi bese najtesko vo zivotot ednostavno me stavi na IGNORE,znaci i ne bila bas tolku dobra za kakva ja smetav.Taka da so sestrami sum najbliska.Postara e od mene i od nea sekogas dobivam korisen i iskren sovet
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
ANAMSHA напиша:
Треба само да си добар познавач на карактери и да знаеш да ги почитуваш луѓето доволно. Така можеш и ѓаволот да го скротиш верувај
Ај те молам објасни си што сакаше да кажеш со ова.
Ако одиш на некоја глупава логика дека не почитувам или не ме почитувале доволно, грешиш. :wink:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Најмногу доверба имам во една моја втора братучетка, многу ми е драга и блиска и се и кажувам, а и таа мене. И најмногу нејзе ја сакам од сите роднини!
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Имам многу познаници и другари/ки, но една другарка која повеќе ми е како сестра отколку другарка (од пелени заедно :) ) и дечко и (веќе 6 години другарство) се оние вистинските на кои можам да се потпрам целосно и за се да направиме муабет,и знам дека никогаш нема да ме остават на цедило,затоа сум секогаш тука за нив а и они за мене,вистинските другари се бројат на една рака :wink:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Имав другарка со која се дружев 4 години , и тие 4 години пропаднаа во вода коа уствари си го покажа вистинското лице :( од тогаш некако станав многу параноична во врска со другарството , скоро на никој не му се доверувам освен на тројца другари и едно нешто заклучив : МАШКИТЕ СЕ МНОГУ ПОДОБРИ ДРУГАРИ ОД ЖЕНСКИТЕ , пошто кај женските секогаш се јавува таа конкуренција... многу ги сакам и ептен имам доверба у нив па се надевам дека и така ке остане..:nesum:
 
E

elence*$

Гостин
дали имате најдобар другар со кого можите да споделите и срека и радост и несрека и тажни моменти? или пак имате само пријатели кои ви се потреебни само за на кафе а се преостанато споделувате со сосема некој трет(мајка,дечко....) паааа форумдзии ајде малку искреност!!!
можам да кажам дека имам само еден другар на кој шо му кажувам скоро се за мене,вервам дека во машко мојш да имаш поголема доверба отколку во женско(барем во мојов случај испадна така) ама сепак колку и да ми е близок (се дружиме негде 10 год) се држам со резерва зш мислам дека секогаш треба да си чуваш нешто за себе,пошо имат работи кои што не се кажуваат ни на најдобриот другар:toe:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
ne da imam
i drugarki i drugari
licnosti koi se retki i ne se naogaat vo sekojdnevieto
licnosti koi gi obozavam so celo moe srce, dusa i telo
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Ги имам повеќе и многу ги почитувам, честопати сум откажувал свои работи и сум крател на свое потребно време за да им помогнам за некој проблем, всушност за тоа се и пријателите
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Imam samo eden najdobar drugar na kogo mozam da mu doveram se,i imam 100% doverba vo nego..ostanatite znaat samo mali detali za mene.
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
imam drugarki na koj mozam da im kazam se ama se! tie se samo 3 drugite se poznajnici ili prijateli. ednata mi e doma vo sv.nikole a drugite dve gi znam od studentskite denovi i iako ne sme od isti grad i iako sega ne sum doma tie ostanuvaat za mene ne samo najdobri drugarki tuku i sestri
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
имам 15 другари со кои излегувам,се дружам се зезам но малкумина од нив се луѓе на кои можам да се потпрам и да им ги кажам сите мои проблеми ..ги има можеби четворица најмногу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom