Најдобар другар

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
дали имате најдобар другар со кого можите да споделите и срека и радост и несрека и тажни моменти? или пак имате само пријатели кои ви се потреебни само за на кафе а се преостанато споделувате со сосема некој трет(мајка,дечко....) паааа форумдзии ајде малку искреност!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас си имам најдобар другар и буквалнои се му имам кажано а и он мене плус уште од мали се договоривме кумови еден на друг да си бидеме. А од страна имам неколку другарчињна одбрани ама буквално неколку. Не им верувам многу на луѓето.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Да : двајца... Не викаат ”тројката”. :pishtoldz
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
pretty_girl напиша:
дали имате најдобар другар со кого можите да споделите и срека и радост и несрека и тажни моменти? или пак имате само пријатели кои ви се потреебни само за на кафе а се преостанато споделувате со сосема некој трет(мајка,дечко....) паааа форумдзии ајде малку искреност!!!
Искрено? Е па онака најискрено да, имам само еден најдобар другар, а на сите останати другари/ки (не дека само за општо кафе ги имам) не мислам дека можам да им кажам секогаш се. Тоа нормално не е најдругарство и не е баш добро, ама па животот така не учи ...:toe:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Imam dve drugarki, so niv sum postojano, imam doverba vo niv, i znam deka se so ke im kazam, nema sansi da go prekazat. Istoto vazi i za mojot odnos sprema niv.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Имам само една другарка која знае се за мене, а останатите кои се многубројни знаат онолку колку што заслужуваат.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
ИмаВ такви другари се додека не направија глупости и сега немам.
Имам многу познаници,другари,се дружам со сите ама со голема резерва.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
imam 2 najdobri drugarki,znaat se za mene i nisto im nemam sokrieno,i znam deka sekogas koga ke mi bide tesko mozam da se potpram na niv,a oni da ne me odbijat i da napravat se za mene.24 casa sme zaedno sve delime i znam deka sto i da si kazeme ke ostane samo megu nas 3 i nikoj drug nena da doznae
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Имам најдобра другарка, секогаш можам да и кажам шо ми лежи на душа, а искреност пред се е најдобра опција за да се зачува другарството.
Инаку повеќе другарки сме ама со нејзе најмногу ми оди муабетот и повеќе и верувам.
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
jas imam mnogu drugari ama samo na 2 mozam da im kazam sve. A i tie mozat da mi kazat ama bas sve so sakaat. mnogu si gi sakam :3:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Со големо задоволство можам да кажам дека ИМАМ!!!И мило ми е многу заради тоа, бидејки во ова време во кое живееме многу е тешко да најдеш ВИСТИНСКИ ПРИЈАТЕЛ!!!Јас мислам дека ги имам најдено и си ги чувам да не ги изгубам....4 другарки сме и си кажуваме СЕ и тука ми се СЕКОГАШ кога ми треба совет или било што...
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
lele imam i go skam premnogu...kako brat!!! Koga mi e tesko uvek e tuka za mene a i jas za nego , a si znaeme se za nas i nisto ne krieme...milo mi e mnogu sto go imam :)
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
имам една која е со мене уше од 6 годишна возраст и мнооого си ја сакам а имам и уше една која што ми е како сестричка а уствари и можеби на некој од вас му е позната ^eli^ a??? а плус имам и пријателки со кои одам на кафе и излегувам во парк или во кафич
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Imam nekolku podobri drugarki, na koi sto recisi se im kazuvam i delime zaedno srekni i tazni momenti. A za nekoi raboti majka mi mi e najdobar drugar. Toa se onie raboti na koi sto nemozam da gi kazam na nekoj drug i kadesto stvarno e potrebna pomos majka mi najdobro me razbira.A i vsusnost taa nikogas ne bi me izneverila i ne bi gi kazala tie raboti na nekoj drug. Mozebi tuka vlijae i nejzinata profesija zatoa sto e psiholog, no voglavnom mislam deka site majki se isti za ovie raboti.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Imam dve najnajnajdobri drugarki i sme zlatnoto trio,mozam da im kazam od prilika so me maci i so mi lezi na dusa,ama pozatvoren tip sum,nemozam bas se,duri i koga sum sama so sebe nemozam nekoi raboti da gi muckam a pa ne da gi delam so drugi.Gi sakam mnogu kako sestri,ama si imam i najdobar drugar,e za nego neam vise zborovi samo edna negova nasmevka i razoruzana sum,iako e gadce i sekogas treba da mu se popusti kako pomal brat mi e(a postar e od mene:) ).MNOGU GI SAKAM OVIE LUGE,zaso me prifatile onakva kakva sto sum,imam doverba u niv i znam deka me sakaat,kako sto gi sakam jas niv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom