Фан клуб - РК Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.315
Мислам дека не можеше по Вардарски од ова да испадне,ги добивме на искуство,желба и муда.
Тоа е нешто што го красело и го краси Вардар,тој победнички менталитет со кој освоивме 2 Европски титули,подоцна домашни првенства и се останато.
Се чувствува уште тој дух и победничко срце меѓу играчите,иако е само Столе останат од таа генерација,одлично го пренесува тоа и на останатите играчи.

За Столе што и да се каже е малку,капитен во секоја смисла на зборот,од година во година стануваше се по зрел и по стабилен за денес да дојде до ниво да биде капитен што слободно може да се споредува со лидери од светски калибар во било кој спорт.
Лобот што го даде на Лесјак во таков момент при таква атмосфера кога беше запалена цела сала,асистенцијата кон Џомба под пасивен напад кога имавме само уште едно додавање пред да ни одземат топка,тоа ти е да имаш спортска интелегенција,нешто што не може ниту да се научи ни да се истренира,едноставно треба да се родиш со тоа,потег од ранг на најдобрите денови на Ивано Балиќ или златните години на Ален Ајверсон во НБА.
Да не заборавам и да го пофалам за прибраните реакции кога беше прекинот,ги враќаше Комити на трибина за да нема поголем инцидент,како им се дереше и ги тегнеше,страшен авторитет има изградено на сите полиња.

За крај ќе го завршам постов со изјавата на Манасков,докажавме дека Вардар е се уште БРОЈ ЕДЕН ВО МАКЕДОНИЈА!!!
Лобот му го шибна на Кизиќ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.315
Тој Кизиќ колку е напален против нас, мислиш Самсоненко милијарди му дужи.
Ќути таму бе, Кизо ни е тројанскиот коњ. Неможе драчевчанец да биде кобен за скопјани


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Za mene butino izgazi. Napraj potrebni izmeni I odma se vide razlika pogotovo so Dutra.
Одбраната ја имаше средено салам, Тале го штедеше на двојка во одбрана за да има сила да игра во напад, место да игра обично на 3 и 4.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
nego binata za titulata kade ka ja stavat godinava? oficerski, staklenata ili saato? :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

По по врв ти е мајтапо
Ке те разочарам нема да летам ко тебе ;)
da ti pratam muskuli? daleku e da plivas plus dragoro ne e tolku dlabok peer....

peer, bar ke igrate seha ko vtori. zamisli da tepase alkaloid u kavadarci, ni vtori nemase da bidete.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Јас само да ве потсетам што пишав пред некој ден. Тоа што неќете да ме слушате е друга работа.

Не знам, ја очекувам да ги добиеме полесно од што мислат многу. Не знам што ги пумпаат луѓе толку. Реално, во домашново првенство повеќе се мачеа они во натпревари него Вардар, и во ЛЕ испаднаа по групи, изгубија во СЕХА од Нексе и Војводина, со вториве, против таму нивна втора екипа се мучеа. Дека се нешто јаки, не се. Плус, според мене, најбитен фактор е тоа што нашите најбитни играчи се подобри од нивните. Ако Моралес е во форма, ќе ги скинеме. Нашиве оваа година едноставно немаа прилика да покажат што можат, зошто реално досега немавме некоја сериозна утакмица цела сезона. Сеа ќе ги треснеме ја мислам.
 
B

BigMac

Гостин
Се е супер ,само чекајте рано е има уште да се игра,а и 7 гола разлика многу се ама пак ќе кажам да почекаме со славење титула.
Сироти се кај нив пишуваат ќе барале да ни земат бодови заради инцидентот, да не си им во кожа за жалење се.Неможат да победат на утакмица фер сега ќе барале одземање на бодови преку федерација:pos::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
nego binata za titulata kade ka ja stavat godinava? oficerski, staklenata ili saato? :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:



da ti pratam muskuli? daleku e da plivas plus dragoro ne e tolku dlabok peer....

peer, bar ke igrate seha ko vtori. zamisli da tepase alkaloid u kavadarci, ni vtori nemase da bidete.
Ете го на најако е пуштен.
Навлажнет си?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Се е супер ,само чекајте рано е има уште да се игра,а и 7 гола разлика многу се ама пак ќе кажам да почекаме со славење титула.
Сироти се кај нив пишуваат ќе барале да ни земат бодови заради инцидентот, да не си им во кожа за жалење се.Неможат да победат на утакмица фер сега ќе барале одземање на бодови преку федерација:pos::vozbud::vozbud:
sto e rano? na koja pozicija se podobri, kade izigraa nesto? se drzea prvite 15 min i posle se posraa...

za 2 meseci i dutra ke bide mnogu pospremen i dzukic ke ni se vrati za u rotacija... jas sum prilicno siguren deka i tamu tepame 2-3 razlika.
Автоматски споено мислење:

Ете го на најако е пуштен.
Навлажнет си?
odlicna nedela za nas.

ti aren? ne se sekiraj, idnata godina pak vtori ke zavrsite. lesno vi e vas, unapred se si znaete.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.227
Поени од реакции
7.882
Читајте ги само во темата за РКП, сето ова било претходно смислено, од нивното дивјачко влегување на трибина, до гаѓањето на обичната публика со бакљи, па дури и влегувањето на вардаровите навивачи во терен за да возвратат, пази, претходно смислено колку само за да изгубат, какви болесници еј.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Читајте ги само во темата за РКП, сето ова било претходно смислено, од нивното дивјачко влегување на трибина, до гаѓањето на обичната публика со бакљи, па дури и влегувањето на вардаровите навивачи во терен за да возвратат, пази, претходно смислено колку само за да изгубат, какви болесници еј.
cekaj sega i fudbal koga ke gi zaredime prvo bracata nivni pa i niv vo skopje, tek togas da vidis kakvi scenarija ke izvadat :icon_mrgr:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Мераци, секоја чест за играчиве, Вардарци до коска, сите до еден!:cuc:

Позаслужено амин, подобри бевме низ цел натпревар, вклучувајки го и делот пред прекинот, ако се земе во предвид дека 3-4 чисти зицери скина Лесјак во тој период, лесно можеше уште тука да се одлепиме на +2-3 разлика. Искрено не очекував ваква доминација, иако потајно се надевав дека „неиграњето“ на Столе и Дутра ќе ни биде џокер на натпреваров. Треба со истиов пристап, дрско и максимално мотивирано и со Алкалоид, да завршиме работа таму на гости и остатокот од сезоната би требало да биде рутина. +7 е одлична предност во случај меѓусебниот да одлучува, меѓутоа не треба опуштање во ниту еден дел од сезоната. И да не заборавиме дека биткава за титула стана „интересна“ само поради нашето исфрлање од ЛШ и проблемите летото, со договорените засилувања кои ги имавме воопшто немаше да има ни дилема би рекол. Се надевам дека тие проблеми ќе се надминат, имаме страшен тим и основа, греота е истото да го испуштиме.

Инаку, целосно непотребно е фрлањето упаљачи, парички и слично, и не ми е јасно како после толку години, толку опомени, казнувања, апели, пак се наоѓаат индијанци. И целосно ќе се сложам со Коњаникот, уште еднаш организационо потфрливме, абе опколи ги од старт со ЕБР и набутај ги во ќош, па да видам тогаш дали онака ќе скокаат како мајмуни и ќе фрлаат бакљи и петарди. Комити на ниту еден натпревар и стадион или сала во државава немале онаква слобода, ниту пак имале прилика за нормален влез со асална инфраструктура за се да помине во најдобар ред (единствен исклучок е веројатно гостувањето на новата трибина во Битола на фудбал), па на секое гостување сме третирани како животни, со тензии и пендраци од редари+полиција, во Скопје начекале асална инфраструктура па ќе изиграваат сите мајмуни. Секогаш сум против непотребни тензии и влегувања на терен/фрлање предмети по трибини, затоа што се руши раатот на сите и се одвраќаат многу луѓе од вакви настани, ама овојпат беше апсолутно оправдано, откако почна да страда обичната публика на тој дел од трибината. Памет за друг пат, пред се од организациски аспект.

П.С. Паролата на крајот, за индикациите и непосакуваните дејствија е апсолутен победник на вечерта, и нема што понатака да се коментира :) Надвор од прекинот, одлична атмосфера и исполнетост, копот на Комити никогаш волку исполнет, а обичната публика, барем во блоковите лево од Комити, 60 минути на нозе (y)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Читајте ги само во темата за РКП, сето ова било претходно смислено, од нивното дивјачко влегување на трибина, до гаѓањето на обичната публика со бакљи, па дури и влегувањето на вардаровите навивачи во терен за да возвратат, пази, претходно смислено колку само за да изгубат, какви болесници еј.
Зар те чуди нешто, друже. Тој менталитет на лузерски клуб уште долго ќе ги демне затоа што не сакаат да ја прифатат реалноста. Па читај им ги соопштенијата, дал на фудбалскиот клуб, дал на ракометниот клуб. Жалопојка до жалопојка, завера до завера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom