Фан Клуб: Јувентус

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.257
Поени од реакции
7.953

За ива и велев. Во воен бункер ја криеја, 5 мин после пресудата наеднаш ова го објави Газета а Јуве баш сега го доби документот..гласини и ништо друго

Уште не разгледани документите ама не сме нашле шо треба иако сега го добивме документот. Плус ФИГЦ онака го криеле поради принцип. Глупости живи, обид за покривање на срањето кое го направија.
Автоматски споено мислење:

Се погрди и погрди ги прават дресовите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.651
Поени од реакции
81.715
Види го цигово, неможел да им даде автограми на луѓено, не знаел кај му е главата. А знае каде е кога цица по 10 милиони годишно до клубот, црна душа да му ебам.


Бонучи од друга страна најкултурно ги испоштува фановите...

:popce::popce::popce::popce::popce:


 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.708
Поени од реакции
2.998
smesta neka gi kiknat Pogba, Scezni, De Siljo, Alexandro, Kvardado, Bonuci i Paredes... Neka im dadat sansa na mladite da se kalat..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
smesta neka gi kiknat Pogba, Scezni, De Siljo, Alexandro, Kvardado, Bonuci i Paredes... Neka im dadat sansa na mladite da se kalat..
Да ова фудбал менаџер е ќе купат 20 играчи др сезона. Мора некој и на клупа да има
Автоматски споено мислење:


Битно казната ја изрекоја за неплни 5 саати :toe:



 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.651
Поени од реакции
81.715
За добро утро и на убаво да почне денот...да, и двете играат за Јувентус :love:

IMG_20230315_205226.jpg

IMG_20230316_063643.jpg

Десно: Љупка Џундева
Лево: Таска Балабанова
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
The Italy international was introduced in the second half and scored his second goal this season in the stoppages. He was about to take his shirt off, but then he ran under the away end and appeared to apologise to Juventus supporters.

“I want to be here, I want to help the team and the club after what they’ve done for me,” Chiesa told Sky Sport Italia.

“Unfortunately, I did not do it in the last few years, I am not at my best after the problem I had. I am sorry for not being here, I want to give my best in every game. I apologised because I want to play and give joy to fans.”

Има разлика меѓу играч шо го сака клубот и игра со срце како Киеза и има разлика со играч шо прај се освен да застани да игра фудбал - Погба.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.755
После Јунајтед, најтешкиот можен противник според мене го даде.

Како и да е, мртви утакмици не очекуваат против Спортинг, а дури и во случај на одење понатаму и против Јунајтед/Севиља. Сите мртви екипи, со никаков фудбал.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Јас поќе од спортинг се плашам него Манчестер и Арсенал. Успеваме цела понова историја да се посериме или тресиме до крај,против вакви тимој
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Јас поќе од спортинг се плашам него Манчестер и Арсенал. Успеваме цела понова историја да се посериме или тресиме до крај,против вакви тимој
Со Португалциве не ни идело никад…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom