Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.503
Поени од реакции
7.024
Пред многу години кога се разделивме со една дедо ми кажа неколку мудри збора.
"Донеси ми една чаша вода и не сери"
Или у превод биди маж.
Pameten coek dedoti.
Mojot me ucese, baraj pogrda zhena od tebe!
Go prashav zosto i mi rece, i taa znaj deka e pogrda od tebe i nikogash nema da ti pobegne so drug. :pos:

Zaebani ova starive, znaele da si go sredat zhivotot i doma da bidat kako kralevi
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
236
Поени од реакции
109
Фала ви на сите за советите, јасно мие се, и физички сум активен, и функционирам нормално како и претходнo, мене мие преболена повеќето не е како првите месеци, ама се уште не можам целосно да се ослободам од неа, како да сум зависен од неа, како да не можам да замислам свет без неа и затоа се уште ми се јавуваат тие чуства на копнеж, како да кажам се уште имам кризни моменти. Можеби е се уште рано, можеби ми треба се уште време да помини за да прифатам целосно, ама тоа време си врви а сум свесен дека тапкам во место и нема ништо да постигнам ама поинаку не можам.

Љубовта не е заебанција и не се рационализира.
Тоа е многу јако чувство поради кое си подготвен да направиш еден куп глупости во животот,опиен си и не размислуваш многу со главата.
Како и да е,најдобро чувство на светот.

Вакви совети од типот "качи го тестостеронот,заборави ја,најди си резерва",обично секогаш идат од луѓе кои не можат да доживеат длабоки емоции или се имаат вљубено во погрешни личности па се имаат разочарано.
Со ова најмногу се согласувам. Доживеав длабоки емоции, внимание кон неа, се приврзав многу и затоа не можам да се одрвзам се уште, чуствата се посилни од се. Јас го прифатив тоа дека веќе е вистина тоа, дека сме две различни нешта сега, ама се уште ми гори душата.

Човек еднаш сака вистински со срцето и тогаш е вистинската убавина, сите останати сакања се со мозокот за да не се повтори она што си го поминал.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.746
Поени од реакции
5.019
Фала ви на сите за советите, јасно мие се, и физички сум активен, и функционирам нормално како и претходнo, мене мие преболена повеќето не е како првите месеци, ама се уште не можам целосно да се ослободам од неа, како да сум зависен од неа, како да не можам да замислам свет без неа и затоа се уште ми се јавуваат тие чуства на копнеж, како да кажам се уште имам кризни моменти. Можеби е се уште рано, можеби ми треба се уште време да помини за да прифатам целосно, ама тоа време си врви а сум свесен дека тапкам во место и нема ништо да постигнам ама поинаку не можам.


Со ова најмногу се согласувам. Доживеав длабоки емоции, внимание кон неа, се приврзав многу и затоа не можам да се одрвзам се уште, чуствата се посилни од се. Јас го прифатив тоа дека веќе е вистина тоа, дека сме две различни нешта сега, ама се уште ми гори душата.

Човек еднаш сака вистински со срцето и тогаш е вистинската убавина, сите останати сакања се со мозокот за да не се повтори она што си го поминал.
Збори со неа и со жени дружи се.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Зошто кога некој маж аргументирано ќе ги искритикува жените за нивното однесување одма се етикетира дека е женомрзец? ФАКТ е дека СЕКОЈА жена има орбитери без разлика дали е во врска или во брак и мажените со деца имаат орбитери. Кога ќе зашкрипи бракот одма се трча "во прегратка" кај некој орбитер или кај некои орбитери. Или ако треба сопругот да оди во странство за да заработи за семејство а сопругата седи дома сама,тогаш на сцена стапуваат орбитерите, а сопругот нека се малтретира во Германија мислејќи дека носи пари за жената и детето и дека таа со нетрпение го чека. Сама е свесна дека орбитерите ја свиѓаат и си ги чува во friendzone, понекогаш ќе им пушти некој сигнал само да ги задржи во позиција на орбитер. Жена никогаш не е сингл. Секогаш има некој, дали е тоа friend with benefits, дечко, дечко и sidepiece, сопруг, сопруг и sidepiece итн.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.827
Поени од реакции
24.895
Зошто кога некој маж аргументирано ќе ги искритикува жените за нивното однесување одма се етикетира дека е женомрзец? ФАКТ е дека СЕКОЈА жена има орбитери без разлика дали е во врска или во брак и мажените со деца имаат орбитери. Кога ќе зашкрипи бракот одма се трча "во прегратка" кај некој орбитер или кај некои орбитери. Или ако треба сопругот да оди во странство за да заработи за семејство а сопругата седи дома сама,тогаш на сцена стапуваат орбитерите, а сопругот нека се малтретира во Германија мислејќи дека носи пари за жената и детето и дека таа со нетрпение го чека. Сама е свесна дека орбитерите ја свиѓаат и си ги чува во friendzone, понекогаш ќе им пушти некој сигнал само да ги задржи во позиција на орбитер. Жена никогаш не е сингл. Секогаш има некој, дали е тоа friend with benefits, дечко, дечко и sidepiece, сопруг, сопруг и sidepiece итн.
Сакаш да кажеш дека сопругот во Германија ниту еднаш не бил во "Артемис" и седел мирен како гугутка?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Abe ostaj sajtovi prijatele,
Odi proshetaj po ulici i pozboruvaj so lijge
Едно е муабет и рекла-казала, друго е реалноста...
Секој може со уста да каже/тропне што сака, тоа не значи дека е вистина...
Ебачи, ебачи, ебачи колку сакаш, појќе девојки изебале одошто има девојки на земјава...
Реалноста е сосема поинаква... Нит лесно се наоѓаат/пронаоѓаат девојки за врска, нит па толку лесно се наоѓаат/пронаоѓаат девојки за само една вечер/ноќ, а да не зборам па тек за брак ако чоек бара девојка, за таа намена или било која друга...
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Едно е муабет и рекла-казала, друго е реалноста...
Секој може со уста да каже/тропне што сака, тоа не значи дека е вистина...
Ебачи, ебачи, ебачи колку сакаш, појќе девојки изебале одошто има девојки на земјава...
Реалноста е сосема поинаква... Нит лесно се наоѓаат/пронаоѓаат девојки за врска, нит па толку лесно се наоѓаат/пронаоѓаат девојки за една вечер/ноќ, а да не зборам па тек за брак ако чоек бара девојка...
За брак ако збориме нема шанси, сите жени имаат мегаломански барања треба да е 2 метри висок, треба да има кеш, треба да има кола, треба да има разбирање за нејзините mood swings, треба да памети кога првпат се виделе, кога првпат се бакнале, треба да е романтичен, па валентајн, па годишници, па романтични патувања па на патувањата да и бидеш личен фотограф - срцка ај сликај ме сега една портрет една ленскејп, па ајде сликај ме сега ама гледај да испадне како случајна да е................
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.370
Поени од реакции
9.929
За брак ако збориме нема шанси, сите жени имаат мегаломански барања треба да е 2 метри висок, треба да има кеш, треба да има кола, треба да има разбирање за нејзините mood swings, треба да памети кога првпат се виделе, кога првпат се бакнале, треба да е романтичен, па валентајн, па годишници, па романтични патувања па на патувањата да и бидеш личен фотограф - срцка ај сликај ме сега една портрет една ленскејп, па ајде сликај ме сега ама гледај да испадне како случајна да е................
Тебе брат да не ти е моралниот?


Уште еден женскомрзец....ти ко да си ги пробал сите жени на светов, па ги ставаш во ист кош.
Гарантирам една си имал и таа многу фино те исшутирала и ти набила комплекси и рогови.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
За брак ако збориме нема шанси, сите жени имаат мегаломански барања треба да е 2 метри висок, треба да има кеш, треба да има кола, треба да има разбирање за нејзините mood swings, треба да памети кога првпат се виделе, кога првпат се бакнале, треба да е романтичен, па валентајн, па годишници, па романтични патувања па на патувањата да и бидеш личен фотограф - срцка ај сликај ме сега една портрет една ленскејп, па ајде сликај ме сега ама гледај да испадне како случајна да е................
Не говорам другар само ако бараш девојка ете за такви ствари ко за брак на пр. туку дури и пронаоѓањето на девојка/девојки за врска или па само за една вечер/ноќ е деликатно, тешко и заебано... остај тоа фалење со уста маалски муабети абе знајш ја тоа и тоа напраив... Познавам купишта луѓе кои се фалат и тврдат дека купишта девојки свртиле во животот, а истите се женети уште од ептен млади години на пр. 18, па од тука дилемата како успеал тој маалски јак ебач да сврти илјада девојки за толку краток временски период, со оглед на тоа што да претпоставиме дека станал сексуално зрел на некои 12-13-14 год. и оп за само неколку години експресно свртел и изебал се што е женско во градот, фактички ко да бил/е Супермен !
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
16.737
Тебе брат да не ти е моралниот?


Уште еден женскомрзец....ти ко да си ги пробал сите жени на светов, па ги ставаш во ист кош.
Гарантирам една си имал и таа многу фино те исшутирала и ти набила комплекси и рогови.
Ima eden grafit u Skopje, ako si od Sk si go videla, vika : Site zeni se isti kur. I taka si e.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
747
Поени од реакции
1.609
Сето овоа што е напишано страни наназад повеќе говори за мажите,а не за жените.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
А од каде потребата да се потенцира само „грешката“ на жените? Што е тоа ако не мизогинија?
Затоа што "секогаш мажите се криви за се, жените само трпат", а ако случајно ги искритикуваш жените тогаш си женомрзец, btw до пред неколку месеци не знаевте што значи зборот мизогинија а сега се расфрлате со него, ја не ја потенцирам само грешката кај жените, секако дека има мажи кретени. Вие жени сте тие што не прифаќате критика и веднаш етикетирате.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
А од каде потребата да се потенцира само „грешката“ на жените? Што е тоа ако не мизогинија?
Уште еден женскомрзец....ти ко да си ги пробал сите жени на светов, па ги ставаш во ист кош.
Гарантирам една си имал и таа многу фино те исшутирала и ти набила комплекси и рогови.
Трла баба лан. Ете зошто разговорот со феминстка е разговор со робот, едно исто секоја феминистка врти:

Грамофонската плоча што ја врти секоја феминистица има сѐ на сѐ три песни:
1. “Срам те било“- кога жената на која ѝ објаснувате зошто не е во право ќе снема веќе логични контрааргументи, таа ќе ја сврти првата мелодија од оваа плоча: срамотењето. “Како не ти е срам“ број еден евергрин мелодија на секоја жена.
2. “Светот се врти околу мене и мојата сливка, и ако не се врти ќе направам да се сврти“- Инстаграм немаше да постои ниту пластичните хирурзи ќе свртеа некоја пара да ја немаше оваа евергрин песна на плочата. За секој феминистица која држи до себе е неприфатливо мажите во нејзиниот друштвен и фамилијарен радиус да не ѝ обраќаат внимание- и ако ги сети дека стануваат рамнодушни, им носи драма. Едноставно мора нивниот свет да се врти околу неа.
3. “Јас сум жртвичка во апсолутно секоја ситуација“- мажите ги мобилизираат за во војска и ги собираат од улица право на фронт. Најпогодени во таа ситуација? Жените! Хајка против мажите во академските институции, сѐ помалку млади мажи се запишуваат на универзитети. Најпогодени? Жените!
Од суштество кое себеси непрестајно се поима дека е жртва, не можете да очекувате етичко однесување.

И бонус песна: “Мажите во секоја прилика и за секоја невоља се виновни за сѐ“. Секога си крив за сѐ. Снег во мај? Мажот е крив. Паѓаат платите во сектори каде жените се мнозинството работна сила? Мажите се криви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom