Дијанетика и Скиентологија

H

Hyperion VI

Гостин
Имаше во 2006 една „операторка",црнка згодничка,
(тогаш беше околу 40-че)
Злопамтило сум и „ултра-супресивна" личност.

Ќе ја најдам кога-тогаш,да ми ги плесне во фаца тие ствари,што
„не сакаше да ми ги плесне тогаш"
Сега би требало да е бабичка(претпоставувам).
Ама со мене нема „Fair-Game" ;)
Ќе се видиме наскоро.
Све најдобро,ако ме читаш.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Имаше во 2006 една „операторка",црнка згодничка,
(тогаш беше околу 40-че)
Злопамтило сум и „ултра-супресивна" личност.

Ќе ја најдам кога-тогаш,да ми ги плесне во фаца тие ствари,што
„не сакаше да ми ги плесне тогаш"
Сега би требало да е бабичка(претпоставувам).
Ама со мене нема „Fair-Game" ;)
Ќе се видиме наскоро.
Све најдобро,ако ме читаш.
Викни ме ако планираш гангбанг да и правиме...ќе тепаме досада :D
 
H

Hyperion VI

Гостин
Викни ме ако планираш гангбанг да и правиме...ќе тепаме досада :D
Обавезно,а мислам дека со тебе се видовме вчера,кај тобакото(дури и се поздравивме),некако осетив сенс дека си ти,ама викам ај...
B.T.W.На оваа не би и правел ганг-банг,сега сигурно е многу стара,а и да е млада не заслужила ;)
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Обавезно,а мислам дека со тебе се видовме вчера,кај тобакото(дури и се поздравивме),некако осетив сенс дека си ти,ама викам ај...
B.T.W.На оваа не би и правел ганг-банг,сега сигурно е многу стара,а и да е млада не заслужила ;)
А хејтфак? Има старки врло држечи и активни....
Туку и после се шо знаеме за галактичкиот оверлорд, уште ли имаат клиенти?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
А хејтфак? Има старки врло држечи и активни....
Туку и после се шо знаеме за галактичкиот оверлорд, уште ли имаат клиенти?
Не сум у тек....за кого станува збор, кој е оуверлордот?
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Не сум у тек....за кого станува збор, кој е оуверлордот?
Плаќаш едно чудо пари за да дојдеш до левелот да ти откријат ултимејт шо е финтата, влегуваш у собче кај шо има книга и читаш за галактичкиот оверлорд и вулканот....


Пошто он бил сајнс фикшн писац...

Е сега инстант сффаќаш колку си глуп али и срам те фаќа од себе и дубините на својта глупост... на моменти мислам дека Хабард одлично се зезал.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Плаќаш едно чудо пари за да дојдеш до левелот да ти откријат ултимејт шо е финтата, влегуваш у собче кај шо има книга и читаш за галактичкиот оверлорд и вулканот....


Пошто он бил сајнс фикшн писац...

Е сега инстант сффаќаш колку си глуп али и срам те фаќа од себе и дубините на својта глупост... на моменти мислам дека Хабард одлично се зезал.
Имав една професорица у средно, по Комуникациона Техника.....она беше тоа време околу 45 може и јаче....Калина се викаше, исто црна беше :LOL: Да не е таа @Hyperion VI ?
Она оси и муви не бркаше, ги замолуваше да напуштат просторија фино и културно...ама беше едно женче сакаше да се ебе многу. Штета со овој памет што не сум бил...
Иначе оваа причава со оуверлордов, многу јака...не ми е јасно како дојде он до ова инфо?
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Имав една професорица у средно, по Комуникациона Техника.....она беше тоа време околу 45 може и јаче....Калина се викаше, исто црна беше :LOL: Да не е таа @Hyperion VI ?
Она оси и муви не бркаше, ги замолуваше да напуштат просторија фино и културно...ама беше едно женче сакаше да се ебе многу. Штета со овој памет што не сум бил...
Иначе оваа причава со оуверлордов, многу јака...не ми е јасно како дојде он до ова инфо?
Па и он ко Кроули и јас.... бил писател.

:coffee:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Па и он ко Кроули и јас.... бил писател.

:coffee:
Постои и веројатност да е нешто од нешто вистина, некое инфо надвор од границиве на нашиов релативен карантин овде на земјава попут ова на Рон Х., Кроули и други канализирања, односно да е дезинформација. Зошто некој би доверувал така профаундли знаење само на одредена група на луѓе ако не за манипулација?!
Еден манипулатор, еднаш дефинираше дезинформација на пластичен начин.....кажа дека дезинформацијата е како сендвич на две вистини и една лага.
 
H

Hyperion VI

Гостин
Имав една професорица у средно, по Комуникациона Техника.....она беше тоа време околу 45 може и јаче....Калина се викаше, исто црна
Можно е,не запамтив како се вика,ама многу ме изнавреѓа и испровоцира :(,едвај се воздржав да не станам и да ѝ учукам две три.
(штом после 15 години уште ме маваат флешови),
Да не беше она сигурно ќе уплатев за почетниот курс.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Имав една професорица у средно, по Комуникациона Техника.....она беше тоа време околу 45 може и јаче....Калина се викаше, исто црна беше :LOL: Да не е таа @Hyperion VI ?
Она оси и муви не бркаше, ги замолуваше да напуштат просторија фино и културно...ама беше едно женче сакаше да се ебе многу. Штета со овој памет што не сум бил...
Иначе оваа причава со оуверлордов, многу јака...не ми е јасно како дојде он до ова инфо?
Ако мислите на Калина Чурлиновска, таа беше по Силва Методот.
Инаку извонреден професор. У животов имав еден куп професори, таа беше една од најдобрите.
Е сега за да добиеш знаење од неа требаше целиот клас да функционира на приближна фреквенција како и нејзе. Кај мене во клас најслаба оценка беше 3ка. Во другите класови оставаше по 10тина души на полагање.
 
H

Hyperion VI

Гостин
Ако мислите на Калина Чурлиновска, таа беше по Силва Методот.
Инаку извонреден професор. У животов имав еден куп професори, таа беше една од најдобрите.
Е сега за да добиеш знаење од неа требаше целиот клас да функционира на приближна фреквенција како и нејзе. Кај мене во клас најслаба оценка беше 3ка. Во другите класови оставаше по 10тина души на полагање.
Не е таа дефинитивно е друга особа :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Скиентологијата, не е ни еквивалент на џедизмот. Надвор од матните води на мочуриштето, нејзните најекспонирани членови, не само што ги игнорираат прашањата поврзани со црквата, макар и најпростите како “Дали има Бог во скиентологијата?“, туку кога ќе одговорат на некое прашање одма влегуваат во некоја недоумица, некоја контрадикција, дури и говорот на тело не им зрачи со самоувереност. Ако си вистински и посветен верник, словото ќе го шириш при секоја можна и дадена шанса. Започнувајќи од Кирсти Али, кон Том Круз, па и нивниот врховен лидер Дејвид Мискавиџ кој последното телевизиско интервју, односно последен пат кога седнал да одговара на новинарски прашања, се случило пред повеќе од 30 години каде доживеа тотален дебакл. Не и ни чудно тоа што оттогаш ги игнорира новинарските прашања кои можат да го поткопаат неговиот статус.



Се загледав во ова делуминчо (ја има само половина од епизодата) новинарско истражување за исчезнувањето на неговата сопруга, Шели Мискавиџ, која се води како исчезната од 2007 година и каде и неговиот татко, Рон Мискавиџ, го обвинува за суровост, тортура, како физичка така и психичка, а на површина испливува и дел од калта, како нивните затвори за преобразба и нивното империјалистичко богатство, кое го таложат затоа што се регистириани како регилија, кое денес се вреднува меѓу 1,5 и 2 милијарди долари. Оваа црква, меѓу другото, е регистирирана и кај нас.



Дури и кога ќе ја напуштиш неговата црква, не излегуваш од сенката на Дејвид, соочен си со критики, навреди, деградирање, клевети, закани и тужби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom