Скандал Латас-Лазаров

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.432
Ti gledam pravilno pishuvash!
Ama so citajnevo slabo ti odi!
A za izvrtuvanje zborovi i da ne pishuvam.

Kaj ti procita siluvanje?
Kaj ti procita nasilstvo??
A ne si procitala KURVICINJA STO SE PERDASHELE ZA STATUS i za Pari!
I stanalo zabraneto ako nekoj na ulica se pofali oti nekoja ja rabotel vo Ficoto!
A ti tvoite deca ako sakas da ne ti gledaat takvi raboti makar sto ne gledam kakvi se togas zemi im gi mobilnite, PCto, gasi TVto i pravec v planina.

I kazhi im na tvoite partiski ili nevladini vednash da gi zabranat Solunski Patrdi, i eden kup Mak. Prikazni i sto uste ne.Kako i

ILI kade beshe da protestirash koga kopileno zabegano Frcko tepashe zheni po ulici?? ALLOOOO vo deneshno vreme ne pred 50 godini!

A ovaj ne kazhal nishto vo toj pravec i odma takvite kako tebe od Biznis Pricini si sostavija Filmovi.Duri i Tarantino mozhi da vi pozavidi.

Zatoa e makedonija vaka kako sto e!
LGBT, ZABEGANI, SARENOREVULUCIONERNI, VAKCINIRANI I sto uste ne.
Абе не е болест се што боли. Пиперки и патлиџани да садам со некој кој очигледно нема допир со времето во кое живее, thanks but no thanks. Институции постојат за вакви случаи, од мене толку.
Resenieto na ovakvi problemi se naoga vo posebni skoli podeleni spored polot, zenski skoli i maski skoli.
Ne samo sto devojcinjata i maskite nema da bidat zaneseni, tuku i akademski ke bidat mnogu pouspesni bidejki ke mozat da se posvetat celosno na ucenjeto.
Искрено не те сфаќам дали си иронична. Шо е проблемот во мешани школи и секој да си ја знае границата на однесување?
10 страни дискусија за скандалот Латас- Лазаров, а во меѓувреме имате распад на целиот систем, деца просат по улици, силувања и насилство секој ден, самоубиства, загаден воздух секој ден, сиромаштија и уште ред други работи и не се мрда со прст. Затоа сме на дното.
Во време кога фондот за здравство е украден и брат на вицепремиер купува дуќан од 500.000 евра ние ќе се замараме со Латас.
Каков кец им дојде ова на комуњариве во прав момент.
Во време коа деца во Африка умираат од глад вие имате оброк три пати дневно муабетов. Но ајде да видиме зошто навистина сме на дното.
На извесен @arsars701 му смета шо се распаѓа целиот систем, а ние тука сме исполнале 10 страни зошо некој се осудил да раскаже случка во која двајца се исмеваат на реденка на ишамарана девојка.
@arsars701 во меѓувреме, очигледно длабоко разочаран од останатите случувања во МК и желен за промена:
Само 8 мислења се на се во подфорум Политика и Вести.
Да видиме како стои @Комити Лисиче
Малце подобар резултат од претходниот, 13 мислења се на се во подфорум Политика и Вести. Дечкиве ги нема да гугнат за проблем поголем од "Ми се расипа точакот, кај да го поправам", ама затоа сеа ќе серат.

Зошо дечки не сте гласни за проблемите кои ги набројавте? Или класичен македонски синдром, не е моја работа? Некој друг нека се буни и нека биде гласен, ја само ќе лаам ко куче кај шо не треба.
А зошо толку длабоко ве дирна темава и колку страни биле испишани, ќе оставам секој да си извлече заклучок.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Ајде ако не нека се затвори темава, нема потреба да се води дискусија. Има еден голем процент на рамноземјаши нешто како тебе што секое гомно во Македонија за вас е дефокус. Буквално секое!

Наместено е другар се, за да се скрие криминалот на власта. Им дадоа пари на Латас и овој со него за да направат дефокус.
Не навлагам у детали за „проблемов“, но ова ако го ставиме на кантар, во реалност, во 2023 година - е жива глупост. Ова се случило пред 50 години. Ало, 50 години.

Пред 50 години 50% од жените не смееле да писнат, мажот бил страв и трепет. Не шамари, ќутек јаделе. А фамата која се крена за ова е луда скроз. Цела држава пишува статуси и твитови за Латас дека на 14 години ебел некоја... ПРЕД 50 ГОДИНИ... Пола деца ни се курваат по дискотеки. Привилиџ и она на Железничка селсконо диско кај Сенатор има минимум 20/30% девојки на возраст од 16/17 или тек наполнети 18 години кој се раскурцаваат со браќата. Ова се дешава со години уназад ама никој не излегол на ТВ да го каже јавно.

Па и истрага отвориле :pos: У моментов луѓе се на тенка линија од смрт бидејќи лек што кошта 300,000 евра не сакаат да го набават. Ама тоа не е битно, ќе ги мочаме вмроовците по брза постапка истрага/случај ќе отвориме. Ова е чиста политичка игра, ништо повеќе.

„Поени пред народ“ и продавање муда за бубрези пред европски комисии дека сме со 0 толеранција.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.432
Не навлагам у детали за „проблемов“, но ова ако го ставиме на кантар, во реалност, во 2023 година - е жива глупост. Ова се случило пред 50 години. Ало, 50 години.

Пред 50 години 50% од жените не смееле да писнат, мажот бил страв и трепет. Не шамари, ќутек јаделе. А фамата која се крена за ова е луда скроз. Цела држава пишува статуси и твитови за Латас дека на 14 години ебел некоја... ПРЕД 50 ГОДИНИ... Пола деца ни се курваат по дискотеки. Привилиџ и она на Железничка селсконо диско кај Сенатор има минимум 20/30% девојки на возраст од 16/17 или тек наполнети 18 години кој се раскурцаваат со браќата. Ова се дешава со години уназад ама никој не излегол на ТВ да го каже јавно.

Па и истрага отвориле :pos: У моментов луѓе се на тенка линија од смрт бидејќи лек што кошта 300,000 евра не сакаат да го набават. Ама тоа не е битно, ќе ги мочаме вмроовците по брза постапка истрага/случај ќе отвориме. Ова е чиста политичка игра, ништо повеќе.

„Поени пред народ“ и продавање муда за бубрези пред европски комисии дека сме со 0 толеранција.
13та страна на темава и уште има ликови кои не сфаќаат дека проблемот НЕ Е што делото се случило пред 50 години.
Проблем е шо во 2023 се раскажува за истото без трошка срам и со исмејувачки тон. Пред публика која допрва ќе искусува вакви настани и ќе смета дека е ок некој да шамара за да му се крене.
Така влегуваме во зачаран круг, и делото од пред 50 години станува норма за како треба да биде денес.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
568
Поени од реакции
2.012
Ти си го вртиш муабетот како тебе ти одговара, нели. За да нема вакви идиоти како овие двајца на видеото треба да се решаваат сите претходни проблеми што јас ги имам набројано а и тие што ги немам. Знаеш за мене се е поврзано, еден проблем создава друг, или поинаку кажанао не решавање на еден проблем создава друг. Ама па што има јас да дадам мислење, затоа што што ликови како тебе не сечат во корен. Не пишувам повеќе, не знам зашто и пишав, за некој како тебе да ме искритикува затоа што сметам дека треба да лежи пола држава во ќорка од обични смртници до политичари, кои што на секој начин злоупотребуваат. Ти ќе ме критикуваш мене затоа што мислам дека во нормална држава со нормален народ немаше да се пишува овие двајца ликови, затоа што таму немаше да можат да креираат јавно мислење туку ќе беа на маргините. Терај си со дискусијата на форумот со другите немаш потреба ниту да ме спомнуваш ни ништо, ете буквално како да не сум пишал.
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
563
Поени од реакции
1.312
Ovaj za seriozen go racunate?

Pred edna godina imashe na youtube vo zhivo od toa emissite i za negova nesrejca bladashe nesto za Mickoski.
Ama da bidi nesrejcata negova pogolema vo isto vreme ima mickoski intervju na tv i go kazhuva tokmu sprotivnoto od Vasko.
Mu go pishav na Youtube edno 20 pati da pusti TV i da vidi sto kazuva Mickoski! Celo vreme mi gi brisese porakite!
Nemase muda ni so vistinata da se sooci.
Коментарите под неговите видеа се по-санитарни од Северна Кореја. Само работи од типот, “браво Васко, најдобар си “ остануваат таму.
Автоматски споено мислење:

Која иронија овој Лазаров. За драма живееше, од драма "умре". :pos:
Баш ме интересира дали сè уште мисли дека секој публицитет е добар, па дури и негативниот. Нели, според школата на Боки 13, бившиот негов газда.
Па и тој Латас си мислише губењето на невиноста му е како во филмот на Кустурица, Сјећаш ли се Доли Бел..
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.354
Поени од реакции
22.813
drugar, kako da ti kazam, ne sme ni indija.
Osven ako duhovno ne se osekate kako da ste tamu.
Не само духовно, културно, финансиски, спортски, економски, интелектуално на секое поле сме Индија. Дури за многу позитивни работи тие се пред нас. Реална споредба со Африка за нас е таман.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не знам што е понездраво. Тоа што се смее на приказниве од Латас, или ти што немаш ни еден критички пост за глупостиве од власта.
А па јас не знаев дека на форум Кајгана мора да се коментира на сите теми и за секој муабет без исклучок. Мислев дека секој има слобода да коментира за што сака и кога сака.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.362
Поени од реакции
28.382
Не само духовно, културно, финансиски, спортски, економски, интелектуално на секое поле сме Индија. Дури за многу позитивни работи тие се пред нас. Реална споредба со Африка за нас е таман.
Au ne, uste ne jademe so ista cinija so gluvci i kravi i ne gi frlame mrtvite vo voda od kaj sho pieme i se banjame.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.775
Јас само не знам зошто на вакви ликови им е дозволено да зборуваат јавно не ми е јасно, оваков полов исцедок треба да се забрани.
И вакви ќе се инфлуенс на младина, ни господ не може да ни е напомош.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.354
Поени од реакции
22.813
Да беше Латас албанец ќе го палевте форумов, ама е соборец во вашата фашистичка идеологија па мора да се релативизира докрај.
Србин е. Го бранат српските тајни служби и ништо не му можеме. Чекаме на вас преку Швајцарија, Америка да истерате некаква правда.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.854
Поени од реакции
15.791
13та страна на темава и уште има ликови кои не сфаќаат дека проблемот НЕ Е што делото се случило пред 50 години.
Проблем е шо во 2023 се раскажува за истото без трошка срам и со исмејувачки тон. Пред публика која допрва ќе искусува вакви настани и ќе смета дека е ок некој да шамара за да му се крене.
Така влегуваме во зачаран круг, и делото од пред 50 години станува норма за како треба да биде денес.
Da, ama koj e pravniot osnov??????
edno e moral, pristojnost, sosem drugo e pravo i zakoni... A koga Brane Javno, na TV, ne na JuTjub, se faleshe deka ne moze da postigne, navreduvajki mazena zena i brachen par, Kade bea Lingurite od Helsinski??????.?????
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.835
Поени од реакции
35.236
...никој не спомнува дека мајка му на Лазаров е од редовите на партијата на власт и дека синот со овој наместен интервју добил сто илјади прегледи на јутјуб, а богами и исплата од јутјуб, ДЕНЕС, ова време, а вие терајте карванот за нешто што се случило кога не сте ни биле родени, ама важно Латас беее, боде очи и со негови 15 години и се расравате за нешто од ДАЛЕЧНО МИНАТО, а зборел сега, во тоа време мочалото не знаел каде му е, а не па ќе легнел постара женска, а сите аууууу се фатија на јадица! :lolzz:

...а бреее колку членови овде на форумов јадат бурек за фетиши и несоодветно однесување? не ви е криво, ве нема никаде, а сега еден Латас ви ги стресе емоциите, а бе бегајте таму.

images - 2023-02-22T152022.072.jpeg redzepi-700x394.png

....мене ми се попасни овие стариве што ги земаат во ,,заложништво,, младиве женски, куј знае што тортура имаат за пусти престиж и пари.

... самохрани мајки на улица никој не се потресува за нив, малтретирани од власта, органи извадени на трудница при пород не ве засега, ве боли таквоото што Латас прича причу, а богами сигурно и фантазира за добар паричен износ, режија беее Боливуд :pos:

...леле ле, наивнии! :boksix:
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.857
Поени од реакции
21.314
Vo cela prikazna uste kuce falese tamu nekade do ficoto na kratok sindjir deka bilo vrzano i kvicelo i anima mundi da se vkluci vo komentarite so baranje da se osudi i za zlostavuvanje na zivotni ili taka nesto. Dodusa ne go gledav klipceto, mozi i se spomnuva takvo nesto.
Inaku gledam site dusegriznici tuka se nacrtaja, ko 2016 da se vrativme :D .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom