Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.058
Поени од реакции
24.051
Уште појако ќе биде кога ќе ти кажат дека уште вчера си отишол за Полска. Ебате гнојот вмровски :ROFLMAO:
tipicna picka... ne ni ocekuvav da sedi podolgo otkolku da napravi 2-3 fotki. :lolzz:

i neznam zosto mislis deka bi se zamaral so toa sto pravi senilko i kade e...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Боље ќе беше да им објавеше војна, вака ептен ги попари. Повторно неколку чекори пред нацистите (за среќа на сите нас).

Додека тие се замараат со Украина, батјушка мисли и се концентрира на иднината, на идниот неизбежен мултиполарен свет и позицијата на Русија во истиот.

Колку малку пажња посвети на операцијата е шамар за транџите од западот. Им покажа дека тоа за него и за Русија е завршена работа, познат исход и не му е уопште високо на агендата. Као side hussle. Дур овие гз глаа се тумбаат се препелкаат уште во гомната што сами си ги посраа.

У суштина го поплочи патот по кој ќе се движи Русија отсега, а тој е вртење пред се внатре кон себе и самоодржливост на Русија како и целосно вртење кон Истокот дур транџите од западот се на забрзана лента кон општествена морално политичка и духовна ерозија и самоуништување.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Целта на една моја офанзива од пред десетина години беше да ја легнам Моника Белучи. Шанси за успех имав колку Украинците со нивната офанзива.
Со оглед на тоа што Украинците си повратија повеќе од пола окупирана територија во нивната офанзива есенва, значи дека имале ОГРОМЕН успех во тоа. Ти толкави шанси сигурно си немал ни за да легнеш некоја рандом Моника од средно, а не па Белучи...
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.479
Поени од реакции
22.089
Сериозно тоа што Путин не бил во посета на Киев ти е логичен аргумент за неговата храброст? :D
Ja i kano si se dangarame napati, mozebi ne si primetil, ne znam. Ako sakas moze i vaka: Nekoj moze da odi vo Kiew a nekoj ne. Na strana hrabrosta.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.621
Поени од реакции
7.248
Него, Путлерче никако да излезе а? Знае нацистот да нарачува бомбардирање на цивили по болници и станбени згради, а седи усран во бункерот во Кремлин.
Страшен воџа нема муабет. :icon_lol:
Mislish na ovie Civilisti?

 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
Ja i kano si se dangarame napati, mozebi ne si primetil, ne znam. Ako sakas moze i vaka: Nekoj moze da odi vo Kiew a nekoj ne. Na strana hrabrosta.
Па некој е сојузник со тој што го контролира Киев, некој е непријател. Мислам, во ред е да си се препукувате, ама има позабавни теми од туристички посети на Киев. Ете можете за 28те метри од 47мата нива североисточно од втората улица на западното предградие на Бахмут. :D
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.479
Поени од реакции
22.089
Па некој е сојузник со тој што го контролира Киев, некој е непријател. Мислам, во ред е да си се препукувате, ама има позабавни теми од туристички посети на Киев. Ете можете за 28те метри од 47мата нива североисточно од втората улица на западното предградие на Бахмут. :D
Ne sum voen ekspert tie se vo drugata tema. So karti i sve, od prva raka bi rekle. Ovde imame i vakvi banalni temi ;)
Автоматски споено мислење:

Gledam Ronny lomoti nesto: Ne sfakja deka edniot ima silna zelba so bel konj da vrvi niz Kiew kako osloboditel ama ostana na pusta zelba.
 
Последно уредено:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
Ако оди е проблем, ако не оди уште поголем :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom