Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    694
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.770
Поени од реакции
40.907
Општо познат факт е дека е сенилен, фосил, со една нога у гроб.

И еден таков испадна дека има повеќе муда умреницата нацистичка Путлер, кој се крие во Кремлин.

Ебаве предводниците на новиот светски поредок. :icon_lol:
што треба Путин да прави? Да иде да го уапсат и да го судат?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.147
Поени од реакции
4.918
Општо познат факт е дека е сенилен, фосил, со една нога у гроб.

И еден таков испадна дека има повеќе муда умреницата нацистичка Путлер, кој се крие во Кремлин.

Ебаве предводниците на новиот светски поредок. :icon_lol:
Добро ако е сенилен и со едната нога во гроб за кој рацку го ставивте да ви го води слободниот свет?
Или тоа е демоНкратски, а познато е дека демонкратијата мора да се извршува без прашање.

Зошто сакаш да користиш зборови на кои не ти е познато значењето, “нацистичка Путлер“, знаеш ли ти што е нацизам, има ли некој писмен меѓу вас демонкративе?
Што е оваа?
Ukrainians burning books in Russian language
2023-02-20-Sprinter.png




Претпоставувам оваа е вашиот симбол за светски поредок...

demokratski_simbol.png
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Ја користат во војнава? Пошто не ми текнува да сум видел слика до сеа, а ми текна пошто ми беше различен од она што мене ми личи на тенк.
Се користи од двете страни, повеќе од Русија.
Генерално се што кажа Рони ама се обратно, буквално.
самоходниве хаубици не знам колку се практични за војување ваква војна. Можеби се мобилни, но се губи на брзина. Обична хаубица идеш пуни пали но стоп. Овие додека ја наместиш па додека механизмот намести зрно, се губи драгоцено време.
Која цифра си ти другар.... Како е можно се обратно да тврдиш многу ме интересира.
Вообичаено ќе направев кратка рецензија за намена, борбени особини, доктрина и практична употреба. Ама залудно е со тебе
Човекот е жртва, му рекле ќе го водат во бања а го одвеле во Киев. Денес сигурно мислел дека потпушува членарина во бањата.
Ако знае дедово каде се наоѓа, ќе имаше маскота зајак до него
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.770
Поени од реакции
40.907
Се користи од двете страни, повеќе од Русија.
Генерално се што кажа Рони ама се обратно, буквално.

Која цифра си ти другар.... Како е можно се обратно да тврдиш многу ме интересира.
Вообичаено ќе направев кратка рецензија за намена, борбени особини, доктрина и практична употреба. Ама залудно е со тебе

Ако знае дедово каде се наоѓа, ќе имаше маскота зајак до него
Клинтоне, твоите рецензии ги чекаме, да не беше ти ја немаше да дознаам никогаш шо е самоходна хаубица и како функционира. Само ја знам по тоа шо и игра цевот многу.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Клинтоне, твоите рецензии ги чекаме, да не беше ти ја немаше да дознаам никогаш шо е самоходна хаубица и како функционира. Само ја знам по тоа шо и игра цевот многу.
Се си знаеш ти, назапознаен си, најпаметен си, срцка си. Тебе цевот не ти мрднува
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.317
Што мислете ќе каже Путин утре, ајде погодувајте да видеме кој ќе смее да каже ви реков.

Еве јас ќе пробам да кажам неколку теории на заговор.

1. Путин ќе каже дека се повлекуваат од Украина и дека цела Русија може да ја поделат како сакаат, премногу нереално сценарио, шансата да каже нешто такво е непостоечка.

2. Ќе каже дека ќе ја рокаат Украина со нуклеарки додека не стане пепел и после ќе си ја земат цела.

3. Ќе започне целосна војна, ќе рока нуклеарки, кај ќе му прдне.

4. Ќе каже дека си дава оставка и дека нов претседател е овој на Вагнер, а Кадиров заменик.

5. Ќе објави војна на НАТО

...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
24.630
Уште една будала паднала на заебанциите на руските шегаџии покрај нашана муртинска будала. Тажното е што првата будала е од една од најразвиените земји во секое поле за разлика од другата што уште не знае дали во 21ви век живее.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.547
Поени од реакции
7.100
Што мислете ќе каже Путин утре, ајде погодувајте да видеме кој ќе смее да каже ви реков.

Еве јас ќе пробам да кажам неколку теории на заговор.

1. Путин ќе каже дека се повлекуваат од Украина и дека цела Русија може да ја поделат како сакаат, премногу нереално сценарио, шансата да каже нешто такво е непостоечка.

2. Ќе каже дека ќе ја рокаат Украина со нуклеарки додека не стане пепел и после ќе си ја земат цела.

3. Ќе започне целосна војна, ќе рока нуклеарки, кај ќе му прдне.

4. Ќе каже дека си дава оставка и дека нов претседател е овој на Вагнер, а Кадиров заменик.

5. Ќе објави војна на НАТО

...
Utre ce potpishi kapitulacija!!!!
Автоматски споено мислење:

Da ne e ova najava za govorot na Putin?

 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Уште една будала паднала на заебанциите на руските шегаџии покрај нашана муртинска будала. Тажното е што првата будала е од една од најразвиените земји во секое поле за разлика од другата што уште не знае дали во 21ви век живее.
И на Песков син му, му направија пренк..Го викаа на мобилизација..Тој им се обрати со зборовите, „Знаеш ли ти мене кој ми е татко?“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom