ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
7 септември 2016
Мислења
21.001
Поени од реакции
36.775
Ние тука сме НИКОЈ И НИШТО !
Стручњаците и оние кои имаат високо познавање на тие теми не дремат на форуми, да ми извиниш.
...ааааа, тоа не можеш да знаеш, бисери има секаде расфрлено, ама треба да се пронајдат, богами јас си се ценам и сум некој и нешто и што е важно со чист образ!
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Aj belki ce padni virtuelna tepacka....
Па така изгледаше отприлика виртуелната тепачка. Еден друг праќање на терапија, шљакање тажни смајлиња каде се стигне врз објавите од “противникот“ на било која друга тема на било што напишано, пушење на модовите/админите за да ми се бришат објави само на една тема, пропушти журка шефе... може ќе има фтор дел, зависи од групичката искомплексирани офчици.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.523
Поени од реакции
5.623
+15.000 мртви .... 10 града


Уште долго време ќе наоѓаат мртви под урнатините, не би ме чудело да прејдат 30 илјади.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.523
Поени од реакции
5.623
Дали се сеќавате на францускиот сатиричен магазин "Charlie Hebdo" ?
Наслов „Земјотрес во Турција“
Под сликата пишува: „Дури ни тенкови не мора да се пратат“
...
Тогаш на западниот свет му беше арно, а сега???
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Бројката на починати од земјотресите во Турција и Сирија надмина 16.000.

Лошото е тоа што постепено се губи и трката со времето, од една страна се минусните температури, што ја отежнуваат и потрагата, од друга страна веќе се поминати 3 денови и со самото тоа шансите за преживување драстично опаѓаат. Според некои анализи на СЗО ќе има најмалку 20.000 загинати.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.361
Поени од реакции
7.819
Вируси, пожари, поплави, глобално затоплување, војни, кризи, земјотреси.. Што се не почувствува светов и планетава земја.

Сепак страшно е ова земјотресов. Се надевам нема да се повтори кај нас она што и се десило на Скопје.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.709
Поени од реакции
23.410
Бројката на починати од земјотресите во Турција и Сирија надмина 16.000.

Лошото е тоа што постепено се губи и трката со времето, од една страна се минусните температури, што ја отежнуваат и потрагата, од друга страна веќе се поминати 3 денови и со самото тоа шансите за преживување драстично опаѓаат. Според некои анализи на СЗО ќе има најмалку 20.000 загинати.
procenkata e deka ke ide nad 30k za zal
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
873
Поени од реакции
1.348
Вируси, пожари, поплави, глобално затоплување, војни, кризи, земјотреси.. Што се не почувствува светов и планетава земја.

Сепак страшно е ова земјотресов. Се надевам нема да се повтори кај нас она што и се десило на Скопје.
Местено е се, големите од западо на копче уклучуват-искулучуват. СЕ за пари и профит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom