Војна во Мексико

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Никој не треба да регулира дрогите, тоа пишувам, не знам како се поразилично прочита :toe: . Ти кажаа предности од легално се да е, ти дадоа примери со такви држави, а самиот си свесен како е сега, кога се нелегални. Работата е да израснеш деца, да знаат што е добро за нив, што да сакаат, а што не.
Единствената ствар што му треба на хипик е куршум во глава.
Ако нешто треба да се либерализира, тоа се оружјата. Што поголеми, толку по ефтини.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.807
Поени од реакции
7.185
Единствената ствар што му треба на хипик е куршум во глава.
Ако нешто треба да се либерализира, тоа се оружјата. Што поголеми, толку по ефтини.
Се согласувам, оружјето треба да е легално.
А кој ќе одлучува кој е хипик и врз основа на што...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Се согласувам, оружјето треба да е легално.
А кој ќе одлучува кој е хипик и врз основа на што...
Било кој под дејствија на психоаткивни субстанци
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.807
Поени од реакции
7.185
Било кој под дејствија на психоаткивни субстанци
Значи и деца кои примаат прозак, золофт и сл., бидејќи многу што земаат разни лекарства имаат симптоми исти како некои субстанци што ги сметаш за штетни.

Прво шќиптарски симболи споделуваш, па хипици, па деца, па добро би било да си ја провериш тоа лејката на рамења.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Децата со легализација има да примаат и амфиметамфетамин и крокодил и ЛСД и тетрахидроканабидол и што и да не има во печурките.
Во која точка од времето во конзумпција на овие субстанци тоа би го третирал како нормална особа?
Ја ќе ти кажав ова: Престани да симпуваш за боеми. За растафаријанци и за картелаши. И за грци бугари со тоа саатот.
Наместо да ги освојуваме ѕвездите и да ги излечиме сите болести сега има да има цела индустрија за рехабилитација на огромен број наркомани. Сите научници има да бидат потепани оти на некој зомби му требало фикс. Е таму води светот. Сакаш детроит цела планета да ја направите.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.807
Поени од реакции
7.185
Сакаш детроит цела планета да ја направите
Не сакам, но ти сакаш со исти мерки кои допринеле за состојбата во Детроит или било кој друг град, да постигнеш поинакви резултати. Тоа значи дека не си баш мудар, повеќе личиш на наивен верник.
Дај нови мерки, а не веќе испробани.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.334
Децата со легализација има да примаат и амфиметамфетамин и крокодил и ЛСД и тетрахидроканабидол и што и да не има во печурките.
Во која точка од времето во конзумпција на овие субстанци тоа би го третирал како нормална особа?
Ја ќе ти кажав ова: Престани да симпуваш за боеми. За растафаријанци и за картелаши. И за грци бугари со тоа саатот.
Наместо да ги освојуваме ѕвездите и да ги излечиме сите болести сега има да има цела индустрија за рехабилитација на огромен број наркомани. Сите научници има да бидат потепани оти на некој зомби му требало фикс. Е таму води светот. Сакаш детроит цела планета да ја направите.
Америка не е цела планета, Детроит не е цела Америка. Си видел две три видеа и мислиш цел свет е наркомани и џанкери.

Џанаците се дел од општеството, не можеш да ги програмираш сите по скрипта да праат ти што ќе им речеш.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Не сакам, но ти сакаш со исти мерки кои допринеле за состојбата во Детроит или било кој друг град, да постигнеш поинакви резултати. Тоа значи дека не си баш мудар, повеќе личиш на наивен верник.
Дај нови мерки, а не веќе испробани.
Тексас
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Џанаците се дел од општеството, не можеш да ги програмираш сите по скрипта да праат ти што ќе им речеш.
Секако дека не. Може да ги одвеш до пиздуматер и да ги камшикуваш да копаат ураниум или литиум или сол.
Не може да ги третираш сите поденакво.
За наркомани немам сочуство. Ниту за оние со 10 деца и нагоре.
Наместо да се освојуваат ѕвездите, мора ја да плаќам данок за нивно образование, здравство, верска пропаганда, храна итн итн ad nauseaum ad infinitum
Автоматски споено мислење:

Флорида повеќе.
Наркоманите се во флорида. Тоа и кубанските картелаши. Како струга.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Како Струга нема друга, а и да има, чуму ти е.
Тексас можеби не ги гледаш наркоманите, оти голема површина е :D
И да има , ефектот дека се третирани ко стока ги обесхрабруба да конгрегираат на улиците сред бел ден како зомбиња.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.807
Поени од реакции
7.185
И да има , ефектот дека се третирани ко стока ги обесхрабруба да конгрегираат на улиците сред бел ден како зомбиња.
Тебе треба да ти се забрани со растенија да се занимаваш, кој те знае што имаш конзумирано. :P

Ај да не ја загадуваме темава, кажете дали има видео од апсењето на синот, оти јас како докажан фолијаш сум навлечен на теории на заговор. :cool:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Тебе треба да ти се забрани со растенија да се занимаваш, кој те знае што имаш конзумирано. :P
/QUOTE]

За жал и покрај моите артезански способности ќе увидиш дека во општо не сум креативен.
За жал и покрај моите артезански способности ќе увидиш дека во општо не сум креативен.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Зошто не легализација на тешки дроги? Фино лепо легализација на све, со тоа што здравствено осигурање не важи за тој што сака да конзумира, па ко воли нек изволи. Си купил хероин во аптека, ако нешто ти стане ќе си платиш приватно лекување, исто и за пушачи. И печат у книшка, па кој сака нека си вработува допмани и слично. Исклучок од ова канабис, печурки, ајахуаска и слични супстанци кои нефер се стаени во иста група со тешки дроги.
Pametno.
Ajde i konsumacija na alkohol, seker, masni jadenja itn itn itn. Posle ke stavime i rizicni fizicki aktivnosti ili popularno nareceni hobi. Nemozi be nekoj da go trisi zdravstvenoti oti go fatil besot. Da gi stavime na lista planinarenje, nurkanje, palagrajderi, kosarka ,fudbal, vozenje tocak i koli nad 2000 kubici itn itn itn.
Koj kur tamu ke padni ke se iskrsi ili ke go kasni zmija ili drugo zivotince i trcaj na lekar, zdravstveno pokrien, da ni go cicaat zdravstvenoto za djabe. Zosto, oti go fatil besot. Ne da si sedi doma i da jadi maruli, toj taa ke si ja baraat beljata. Aj u kurac tamu, koj gi eba, jas ke plakjam za niv oti niv besot gi fatil.
Od kaj vi idat be vakvi glupi idei.
Dosadno vi e, nemate sto da pravite vo zivotot ili sto e fintata ?
Автоматски споено мислење:

@Bafra so gnevno smajli, so se iznervira do tolku?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom