Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.115
Поени од реакции
41.440


Во текот на вежба со 18 тенкови „пума“, борбената готовност на единицата во текот на неколку денови паднала на нула – се расипале сите тенкови.:icon_lol: Пред сè е ранлива електрониката на високотехнолошкиот тенк.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Мапа на Бахмут спрема Украински извори.

20 000 руски војници загинаа за 3 недели офанзива, за сега украинците за 3 дена да ги вратат сите територии.

Ете тоа е стратегијата на Украинците, уништувај ги русите дури напаѓаат и после кога ќе се исцрпат врати си ја цела територија. Така ќе биде за цела Украина.

1671472243218.png
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.106
Поени од реакции
7.470
20 000 руски војници загинаа за 3 недели офанзива, за сега украинците за 3 дена да ги вратат сите територии.
Кај да е Русиве ќе останат и без војска, ко што останаа без ракети.
Земајќи ги во предвид сите твои претходни информации, сигурен сум дека бројкава 20.000 загинати Руси за 3 недели, нема шанси да е погрешна.
Или мислеше на 20.000 загинати, ама Украинци?

Син ти да не го користи профилов и лупета младешки глупости ко Дарко. :cautious:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Кај да е Русиве ќе останат и без војска, ко што останаа без ракети.
Земајќи ги во предвид сите твои претходни информации, сигурен сум дека бројкава 20.000 загинати Руси за 3 недели, нема шанси да е погрешна.
Или мислеше на 20.000 загинати, ама Украинци?

Син ти да не го користи профилов и лупета младешки глупости ко Дарко. :cautious:
Шефе, што ме мешаш мене? Јас прво не ,,лупетам" туку трескам, но трескам проверени факти и аргументи отсекогаш. Факт е дека овие глупости на Тенеќе се измислени и со оглед на тоа што Вагнер не ита директно кон градот. И тој оддел на затвореници и криминалци меле ,,професионална" војска и на вестите имаш информации кои те преплавуваат со слики и видеа од погинати украински војници.
Така што Тенеќе е луд ама не ме мешај и мене. :vozbud: :kuracc:
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Најверојатно го гледал пак истиот украински офицер што рекол дека да имаат муниција или што знам до Владивосток ќе стигнеле , сега рекол дека 20 000 руси загинале за 3 недели. Пред 2-3 дена тука пиша дека се 12 000 загинати, сега се 20 000. Дефинитивно личи на релевантен човек што секогаш пишува точни факти и нема потреба да споделува извор од каде му е вестата.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Најверојатно го гледал пак истиот украински офицер што рекол дека да имаат муниција или што знам до Владивосток ќе стигнеле , сега рекол дека 20 000 руси загинале за 3 недели. Пред 2-3 дена тука пиша дека се 12 000 загинати, сега се 20 000. Дефинитивно личи на релевантен човек што секогаш пишува точни факти и нема потреба да споделува извор од каде му е вестата.
Знаше колку Искандер ракети има истрелано Русија од август досега?

0 и со букви нула

Иначе и за Кина ова она јадевте бурек, а јас барем од мај некаде ви велам дека Кина си ја ебава Русија. Сега намаливте со Кина и Русија СТРОНГ
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.317
Поени од реакции
13.111
Знаше колку Искандер ракети има истрелано Русија од август досега?

0 и со букви нула

Иначе и за Кина ова она јадевте бурек, а јас барем од мај некаде ви велам дека Кина си ја ебава Русија. Сега намаливте со Кина и Русија СТРОНГ
Значи русите снемаа Искандер?
Ти велиш, ама немаш никаква поткрепа.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.136
Поени од реакции
3.360
Мапа на Бахмут спрема Украински извори.

20 000 руски војници загинаа за 3 недели офанзива, за сега украинците за 3 дена да ги вратат сите територии.

Ете тоа е стратегијата на Украинците, уништувај ги русите дури напаѓаат и после кога ќе се исцрпат врати си ја цела територија. Така ќе биде за цела Украина.

Прегледај го приврзокот 359479
Ех беее ја промени тактиката, ракетите лесно се бројат кога ќе се испукаат, има толку многу камери во светот што одма излегуваат видеа од ексползиите, ама за твоја среќа тешко можеме да изброеме колку руски војници загинале, па така и 200 илјади да кажеш обавезно ќе ти поверуваме.

Ако досега нешто видовме е дека русите многу ги штедат своите војници, јас да бев можеби и пола милион ќе имаше мртви ама ќе ја немаше украина досега.

За твоја огромна несреќа украинците објавуваат дневни извештаи и уште првите денови сме сведоци дека ги пумпаат бројките, ама таму ги нема твоите 20000, имаат разлика од само 10360.

Од 1 декември



Од 19 декември

Автоматски споено мислење:

Знаше колку Искандер ракети има истрелано Русија од август досега?

0 и со букви нула

Иначе и за Кина ова она јадевте бурек, а јас барем од мај некаде ви велам дека Кина си ја ебава Русија. Сега намаливте со Кина и Русија СТРОНГ
Знаеш ли колку доритоси истрелаа од тогаш, сигурно не се будали да трошат нешто што е скапо кога имаат ефтина варијанта за која украинската ПВО е немоќна, ете вчера пак го палеле Киев.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Знаше колку Искандер ракети има истрелано Русија од август досега?

0 и со букви нула

Иначе и за Кина ова она јадевте бурек, а јас барем од мај некаде ви велам дека Кина си ја ебава Русија. Сега намаливте со Кина и Русија СТРОНГ
Никаква поврзаност со тоа јас што го пишав, а за ракетоте таму си стои дрка ти напиша уште 120 ракети вкупно имаат и истиот момент истрелаа 100ка. Никаде не велам Русија стронк туку тенеке стронк зашто ги имаш точноте информации и никогаш нема потреба од линк. Пиши им на украинското МО да си апдејтираат бројките, еве гледаш и тие ги испуштиле твоите бројки.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.058
Поени од реакции
24.051
Знаше колку Искандер ракети има истрелано Русија од август досега?

0 и со букви нула

Иначе и за Кина ова она јадевте бурек, а јас барем од мај некаде ви велам дека Кина си ја ебава Русија. Сега намаливте со Кина и Русија СТРОНГ
a sto ostana da se gaga u ukraina so iskender? :lolzz:

sto tocno kina nema isporacano na rusija? koj sankcii kina gi prati? ti si bil stvarno glup stom veruvas deka kina ne im dava pod masa na rusite sve sto ovie baraat. 2/3 od izvozot na nafta u azija go pravi ruski firmi registrirani vo kina preku kineski pristanista so kineski dokumenti. :icon_mrgr:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ех беее ја промени тактиката, ракетите лесно се бројат кога ќе се испукаат, има толку многу камери во светот што одма излегуваат видеа од ексползиите, ама за твоја среќа тешко можеме да изброеме колку руски војници загинале, па така и 200 илјади да кажеш обавезно ќе ти поверуваме.

Ако досега нешто видовме е дека русите многу ги штедат своите војници, јас да бев можеби и пола милион ќе имаше мртви ама ќе ја немаше украина досега.

За твоја огромна несреќа украинците објавуваат дневни извештаи и уште првите денови сме сведоци дека ги пумпаат бројките, ама таму ги нема твоите 20000, имаат разлика од само 10360.

Од 1 декември



Од 19 декември

Автоматски споено мислење:


Знаеш ли колку доритоси истрелаа од тогаш, сигурно не се будали да трошат нешто што е скапо кога имаат ефтина варијанта за која украинската ПВО е немоќна, ете вчера пак го палеле Киев.
Овие кога лажат, барем со усул да лажат. :kuracc:
До 19-ти декември имале 98800?
Кои ретардоси човече...
Ако земеме дека ранети има повеќе од умрени, излегува дека цела почетна руска војска без мобилизираните е нокаутирана и не може да се брани, а камоли да напаѓа. Така што реалните претпоставки од 15-25 000 погинати руски војници е најпрецизниот интервал. Додека бројката на Укронацистите е чист спин и манипулација со бројките. Ако Русија до 19-ти декември има навистина
98 800 убиени, тогаш сигурно мора да има 598 800 убиени Укроси. Кад је бал, нек је маскенбал. :icon_lol:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.371
Поени од реакции
17.515
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Со оглед дека ништо не разбирате, сега да ви кажи Тенеке што се случува во моментов.

Прво беше Шојгу кај Лукашенко и очигледно не го задоволи како што треба, сега појде лично и Путин да го задоволи :D

Моќната Русија со 3 милиони војници дојде во ситуација да моли држава со 10 милиони народ да му помогни во војната :pos:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.136
Поени од реакции
3.360
Со оглед дека ништо не разбирате, сега да ви кажи Тенеке што се случува во моментов.

Прво беше Шојгу кај Лукашенко и очигледно не го задоволи како што треба, сега појде лично и Путин да го задоволи :D

Моќната Русија со 3 милиони војници дојде во ситуација да моли држава со 10 милиони народ да му помогни во војната :pos:
Да баш тие 70 илјади војници на Белорусија и фалат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom