Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
У принцип не влагам у дискусии со индијанци ама не можам да премолчам истиов муабет по сто пати. ВИЕ сте тие кои нападнаа жена и деца во Струга, вие сте тие кои фрлија пиротехника во Јане кон обична публика. Уште една линкот подоле од тоа каде во "обичната" публика завршија бакљите на Комити во Кавадарци.
Прегледај го приврзокот 356271
Ништо не зборам без факти. Еве ја цела снимка и види кај завршуваат сите бакљи. Најпрвата е таа што ги удира џандарот и жената, 2 на трибина, 2 во девојчињата што играат у терен. Не дискутирам за случката во Струга и не ја оправдувам бидејќи не сум бил таму, ама глупо е да го оправдувате чинот на видеото со бакљите.

едит: Дај ми телеграм акаунт или друг начин да ти ја пратам снимката од цела дешавка, не дава да се постира овде.
20221128_133042.jpg
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Ова фактички не е барање. Испаѓа ние ќе дојдиме, вие барајте чарето. Па и ќе бил известен клубот за дополнителни информации. :pos:
normalno. nema da ve molime.

ako ne vi se sviga lupnete zabrana.

kolku sto znam vo mkd sekoj ima pravo na slobdno dvizenje i prisustvo na natpraveri. obicno samo radi zabrani ne e dozvoleno necije prisustvo.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Ај не ситничари сеа и ти да не ја уништуваме темава. Си имаше слика дека се тројцата на слика. Ќерка не спаѓа во деца или?
ne ste se razbrale de... po nivniot dijalekt tamu taa e chupa a ne dete. :pos:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.804
Ништо не зборам без факти. Еве ја цела снимка и види кај завршуваат сите бакљи. Најпрвата е таа што ги удира џандарот и жената, 2 на трибина, 2 во девојчињата што играат у терен. Не дискутирам за случката во Струга и не ја оправдувам бидејќи не сум бил таму, ама глупо е да го оправдувате чинот на видеото со бакљите.

едит: Дај ми телеграм акаунт или друг начин да ти ја пратам снимката од цела дешавка, не дава да се постира овде.
Прегледај го приврзокот 356277
Ни јас не оправдувам фрлање бакљи кон обична публика или во терен, ама кога вие тоа го направивте во Јане беше хулигански, а кај нас не чини. На сликата убаво се гледа дека одма до копот има членови на лозари што најверојатно пробувале да направат некаква акција и секако после следува реакцијата од Комити.
Последен пост на оваа тема, еве гледам има други поинтересни работи денес што треба да се коментираат.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
normalno. nema da ve molime.

ako ne vi se sviga lupnete zabrana.

kolku sto znam vo mkd sekoj ima pravo na slobdno dvizenje i prisustvo na natpraveri. obicno samo radi zabrani ne e dozvoleno necije prisustvo.
Јасно де. Само сакав да напрам дистинкција меѓу барање и известување/најава. Ајде ќе чекаме дополнителни информации и насоки кои ќе ги дајте. :icon_mrgr:
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
300
Поени од реакции
1.594
Водете стабилна и ефикасна дискусија доста веќе како деца мали , со добронамерни цели тука на форумов многу може да се придонесе верувајте , очекуваме и официјално управата на Пелистер да прифати дербито да се игра во недела со присуство на двете најголеми навивачки групи во државава , а после дербито ке коментираме здравје боже што било , како било и зашто било......
Се надевам дека нема до Среда/Четврток да не држат во неизвесност.
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
107
Поени од реакции
917
Прегледај го приврзокот 356272

И јавно е повикано од Вардар за Комити , се чека дозвола од Битола ...
Плус се бара и во недела ако може да се премести ..
Мене поќе в петок ми одговара, зафатен сум нешто викендо, сеа едно барање ќе му пуштам...
Ви се дава прст, вие цела рака ја барате
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Јасно де. Само сакав да напрам дистинкција меѓу барање и известување/најава. Ајде ќе чекаме дополнителни информации и насоки кои ќе ги дајте. :icon_mrgr:
beknete prvo dali ke udrite zabrana i kazete so imate da kazete, pa ako treba ke pratime tocni nasoki, gledam uste ste u shok i ne ste sposobni da se organizirate i da odgovorite, ne e problem ke pratime nekoj od skopje da sredi toa.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
Мене поќе в петок ми одговара, зафатен сум нешто викендо, сеа едно барање ќе му пуштам...
Ви се дава прст, вие цела рака ја барате
Кој прст, на меилот сеуште не вративте, а во Скопје секогаш ви било дозволено, во два наврати Комити потпишуваа за да ви се дозволи на една трибина, СЕВЕР, дур беше стадинот во реконструкција, во 2010та година, гостувавте на една трибина, по 100тина луѓе во два наврати во Март 2010та и Август 2010та вечерен термин.
Исто така сме правеле напори за на кале ракомет да гостувате, како и што гостувавте, додека сеуште ние за во Младост имавме забрана тоа време.


Така да прво што треба да напраите е ова да се ОФИЦИЈАЛИЗИРА, ако сакате да остане сабота, нека биде сабота, само не ПЕДЕРСКИ држење во не известност.

Поздрав.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Водете стабилна и ефикасна дискусија доста веќе како деца мали , со добронамерни цели тука на форумов многу може да се придонесе верувајте , очекуваме и официјално управата на Пелистер да прифати дербито да се игра во недела со присуство на двете најголеми навивачки групи во државава , а после дербито ке коментираме здравје боже што било , како било и зашто било......
Се надевам дека нема до Среда/Четврток да не држат во неизвесност.
abe sto ke doprineseme na forumov? aj ne zaebavaj lol

do sega iznenadija so odlukata pa ajde valjda do cetvrtok ke odgovorat. bi bilo dobro da ima asalno derbi i poln stadion ima vreme i za oni i za nie da se mobilizirame.
Автоматски споено мислење:

Ај не глумете многу сеа, сакале во недела да се игра:tapp:
Ние и во сабота ви се истуривме 6 автобуси У ск :cool:
normalno de... za vas prosetka u metropolata e nastan broj 1. sabota vo skopje povise vi odgovara sekako. :icon_mrgr: gledas nie sme bas fer.

dajte prvo pustete dopis ko luge ostaj sabota/nedela.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
beknete prvo dali ke udrite zabrana i kazete so imate da kazete, pa ako treba ke pratime tocni nasoki, gledam uste ste u shok i ne ste sposobni da se organizirate i da odgovorite, ne e problem ke pratime nekoj od skopje da sredi toa.
Па досеа шо велев. Според известувањето не му менва дали ќе добијат дозвола или не. Тие насекако ќе се испрат 250 души пред стадион.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.366
Поени од реакции
28.157
ФА перформанс според очекувањата мои и конечно победа на МЗТ во АБА 1.

Прегледај го приврзокот 356259Прегледај го приврзокот 356260
Е како сеа тоа перформанс според очекувањата? Освен ако очекувањата не ти беа тотален распад.
50 луѓе се за очекување во сала што им е буквално пред зграда? Аеродром на нозе нели? Кај е тој Аеродром што живее за МЗТ? Каков е тој коп каде што деца седат во последни редови, и се состои од 3 ипол реда? Што е овој пропуст со најк тренерки? Кај се лимитед тренерките? Тапанарот да си го смените, не му иде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom