Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
Абе у Лондон 30 години уназад има муслимански квартови у кои полиција нема стапнато исто толку време,голем кур шиптарана се собрале си играат курташак
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.772
Поени од реакции
6.622

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.696
Поени од реакции
35.092
И Најџел прокоментира за шошониве... Сите да си ги земат таму, како што ги бранеа и на времето и сега. :D

Ауу, како смее да зборува вака за тој кроток народ.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.168
Поени од реакции
35.414
Што бараат љочките сеа? Да има албански компјутер и во Лондон?

Вечно угнетените, ама ние ништо не правиме, само за работа сме дојдени тука, немаме врска со криминал.

Едит:

Автохоните палео-саксонци.

99A4997B-B4AD-4DBF-A0FC-40D5638B0C13.png
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.350
Поени од реакции
79.179

https://plusinfo.mk/nosi-sin-iri-od-kilo-zlato-i-ga-i-od-188-evra-arachinovecot-shenki-verchase-e-opsednat-so-itali-anskiot-brend-foto-video/?fbclid=IwAR1hQdycTDcMyJVBr--ZU8f_G1RoYSDLZ3VL5-PmVjtP7Q0LmlcWhxKp9Hw
ако плашта комуналии и Даноци њама проблем,секоја чест, а ако ги натера и комшиите да плаќаат да го прогласиме за почесен Султан :cool:
И мене СДСМ и ВМРО да ме толерираат 20 години да не плаќам данок и струја и ја ќе бидам султан ко овој.

А Енглезите сега нека се ебат у гз со зажарено железо.
(како што веќе предложив на друга тема)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
И мене СДСМ и ВМРО да ме толерираат 20 години да не плаќам данок и струја и ја ќе бидам султан ко овој.
Не е овој толку богат од неплаќање данок и струја. Неговата „соработка“ со политичките елити е на сосема друго ниво. :unsure:
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
516
Поени од реакции
755
Што бараат љочките сеа? Да има албански компјутер и во Лондон?

Вечно угнетените, ама ние ништо не правиме, само за работа сме дојдени тука, немаме врска со криминал.

Едит:

Автохоните палео-саксонци.

Прегледај го приврзокот 353267
Што се смеете бе. Па автохтони се во Велика Британија. Старото име на Шкотска е Албион. Тоа е прататковината на Албанците.
Сега си дојдоа да си го земат своето
Автоматски споено мислење:

Ние можеме да помогнеме, еве од буџетот да се платат автобуси нпр од дурмо турс сите да ги носат нагоре накај Лондон.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.696
Поени од реакции
35.092
Што се смеете бе. Па автохтони се во Велика Британија. Старото име на Шкотска е Албион. Тоа е прататковината на Албанците.
Сега си дојдоа да си го земат своето
Автоматски споено мислење:

Ние можеме да помогнеме, еве од буџетот да се платат автобуси нпр од дурмо турс сите да ги носат нагоре накај Лондон.
Ма за вакво нешто ќе им купиме и нови "климатизирани" автобуси, плус стартер пакет од 20000 евра по семејство да им биде лесна миграцијата, само да не ги гледаме повеќе.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
нови "климатизирани" автобуси, плус стартер пакет од 20000 евра по семејство да им биде лесна миграцијата
Да не се залетуваме, ама ете може на пример една фабрика за склапање гумењаци чамци да отвориме. Нормално, да може и рамковни вработување во фабриката.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.830
Поени од реакции
15.759
Не можам да замислам подобро место од Лондон за ваква шииптарска наезда. Споделените криви заби и подзинати муцки ќе бидат сврзното ткиво врз кое ќе се гради интеграцијата на угнетените албанци во британското општество.
Dobro NE e UK vo gEU, inaku misiro ke jadeshe zbog albancite sega Veto :cool:
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.323
Поени од реакции
22.696
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.110
Поени од реакции
16.055
Пред месец дена градоначалникот на Гази Баба зборуваше за тепани деца во 45, 65 и сите тие што гравитираат накај таа страна.

Сега ова, мислам ништо ново, нели:

 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.489
Поени од реакции
2.382
Пред месец дена градоначалникот на Гази Баба зборуваше за тепани деца во 45, 65 и сите тие што гравитираат накај таа страна.

Сега ова, мислам ништо ново, нели:

Моника Зајкова и ЛДП дали имаат некое решение за ова или се зафатени со топонимите во Украина?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom