Развод

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Jas sum kriv....mnogu bev indiferenten....mozebi si ja imav sfateno zdravo za gotovo soprugava, zaboraviv da i obrnuvam vnimanie i da sum fokusiran na nea, a i karakterno sum takov, malku poladen. I porano taa ke bila taa koja ke se smiri prva, ako mozam taka da kazam, ama sega vekje ne, emociite i pominaa. Ne saka ni da ja dopram, ne i e ubavo. Jas donesov odluka deka ke napravam se shto treba da se spasi rabotava, se smenav preku nokj, se "razbudiv" ako taka mozam da kazam, pa sega ke vidime.
Inache i jas sum da probame so psihoterapija, utre ke se javam da zakaAm i ke vidam ako se slozuva soprugata, da odime.... Vo brak sme 5 godini.
Позитивно е шо си ја признаваш грешката необично за Балкански менталитет,не се предадавај ,борисе до крај,првите 5-6 години се секогаш кризни во браковите.
Отворен муабет за све.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.336
Поени од реакции
4.925
Еден профајлинг од тоа што си чкрапал

Од ова
Абе леле бе, не се правам ебач, не се филмам, ама кога ќе слушнам вакви проблеми дека имаат девојките си викам дали е возможно? Жена ми има една другарка, која исто така не можела да доживее оргазам со дечковците, ми вика жена ми на смеење "Никад нема да и кажам на другарка ми дека јас те молам да не ме правиш да свршам првите 2 минути, ќе сака и таа да те проба, ќе си направам проблем."
Искрено, ретко дркам. Женет сум, релативно често имам секс со жена ми и сакам ко ќе дојди да имаме секс, да сум свеж и да ми е насобрано, да ја потрошам сексуалнава енергија на неа. Знае да се случи од време на време да го издркам, ама ретко.
До ова дереџе што е на темава..... за колку?..... неколку месеци.. постовиве ти се од 2021-ва
Зашооо беее така? Ој пробај кај другарката сега... Да видиш како свири друга лента ;)



Бонус за @bijons како засегната :D
Од темата
Со кој од познатите фаци би сакале да имате секс?
@bijons е позната интерно на форумов. Во насловов не пишит конкретно во која смисла се мислит "позната фаца" така да, јас ја одбрав бијонс.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Муабетот ми е дека не секогаш трето лице игра улога.
Ne sekogas no najcesto.
Neznam kako velat vo Svedska, Island itn itn no tuka ima edna pogovorka koja veli deka ako kuceto koe go cuvas lae na tebe togas nekoj drug go hrani ;) .
Ima uste edna , imase nesto vrska so majmuni, granki ,taka nesto, sigurno ja imas slusnato.
Bilo kako bilo, vekje ako resil da spasuva nesto, moj sovet bi mu bil da ne prasuva toa sto ne saka da nauci :cautious:.
Se slozuvas so ova poslednoto ?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.356
Ne sekogas no najcesto.
Neznam kako velat vo Svedska, Island itn itn no tuka ima edna pogovorka koja veli deka ako kuceto koe go cuvas lae na tebe togas nekoj drug go hrani ;) .
Ima uste edna , imase nesto vrska so majmuni, granki ,taka nesto, sigurno ja imas slusnato.
Bilo kako bilo, vekje ako resil da spasuva nesto, moj sovet bi mu bil da ne prasuva toa sto ne saka da nauci :cautious:.
Se slozuvas so ova poslednoto ?
Не. Отворени карти и брутална искреност(ако веќе има трета особа, а еве го си кажа дека нема), па од таму нека одлучи што и дали ќе спасува.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Не. Отворени карти и брутална искреност(ако веќе има трета особа, а еве го си кажа дека нема), па од таму нека одлучи што и дали ќе спасува.
A dobro cim toj taka kazuva oti nepisano pravilo e prvo mazot da nauci, a posle site drugi.
Taka se resavaat site neverstva, ednostavno prasuvas me izneveruvas i gotovo, odma ke ti se ispoveda i posle natamu koj kako misli.
Ako se otvorat kartite togas mozi ke nauci raboti preku koi mozi nema da mozi da zamizi ili progolta, imal dete ili ne . Vaka e somnez, nisto konkretno. So tek na vreme somnezot ke iscezni, priznavanjeto nikogas, cel zivot ke i go pamti.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Еден профајлинг од тоа што си чкрапал
До ова дереџе што е на темава..... за колку?..... неколку месеци.. постовиве ти се од 2021-ва
Зашооо беее така? Ој пробај кај другарката сега... Да видиш како свири друга лента
...одлична ретроспектива и евалуација на личните настани во минатото и тука нешто не се поклопуваат коцките на исповест на дотичниот член во сегашноста!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
оправдување за шврљање е токму тоа што го пиша.....нека не ти пука душата, глеј си ја жената, очи не тргај од неа и редовно обавувај си брачни должности.:P
Do licnosta e. Ako saka da si najdi izgovor i opravduvanje, ke si najdi, ne menuva mnogu bracni dolznosti i vnimanie. Opsto zboram, ne za zeni samo. Zenata mozi da bidi naj naj pa pak mazot da odi po drugi, i obratno. Razlikata e sto mazot najcesto ke izneveri so nekoja polesna, a ne poubava i podobra. Ke se isprazni, nikakva emocionalna privrzanosta, cisto onaka da se uveri deka uste mozi. Ego valjda. Kaj zenata od druga strana najcesto ke ima emocionalna niska, filmovi sto i pravel toj drugiot za da ja legni :toe: .
Ima isklucoci ali 99,9 % e taka.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Еден профајлинг од тоа што си чкрапал

Од ова



До ова дереџе што е на темава..... за колку?..... неколку месеци.. постовиве ти се од 2021-ва
Зашооо беее така? Ој пробај кај другарката сега... Да видиш како свири друга лента ;)



Бонус за @bijons како засегната :D
Од темата
Со кој од познатите фаци би сакале да имате секс?
iskreno ne razbiram kakva vrska imaat ovie postovi so prichinite za problemite vo brakot? Dobar seks ne znachi srekjen brak.... i plus, mi citirash mislenje od na internet forum od tema "so koja osoba, so koja nikogas nema da se sretnes vo zivot, bi sakal da imas seks"?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.933
Jas sum na rab na razvod, ama neznam shto da pravam.... od edna strana imam chustvo deka ima shansi da ja opravime rabotata, od druga strana chustvata kaj nea se umreni i iako mi vika deka se bori da gi vrati, kaj zena toa skoro e nevozmozno da se sluchi....A imame dete 4 godishno u pichku mater.....nikogas ne veruvav deka vakvo neshto moze da mi se sluchi.....
Na tvoe mesto, bi dal se od sebe i bi probal da go spasam brakot. Ti si gi znaes pricinite, no mislam deka sekogas ima prostor so razgovor da se resat problemite, osven ako ne se rabotite otideni od kade sto nema vrakanje. Veruvaj, nema poloso od toa da ne mozes da se raduvas vo poln kapacitet na svojata najgolema sreka, toa e deteto, toa e kako Bog da ti dade se, ama srekata da ti ja odzede. Drugo e da go gledas pokraj tebe, da se budite zaedno, da raste so tebe, a sosema razlicno da go gleas ednas dvapati nedelno, ako bide i tolku. Od druga strana, ako ste vo toksicna sredina, premnogu se raspravate, vikate, dramite, i ne e tolku los razvodot, bas vcera citav, deca vo takov brak mozokot im proizveduva isti branovi kako na vojnici na front vo vojna, spored nekoja studija, me mrzi da baram.

Sepak probaj sve, posle nema nazad.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.258
iskreno ne razbiram kakva vrska imaat ovie postovi so prichinite za problemite vo brakot? Dobar seks ne znachi srekjen brak.... i plus, mi citirash mislenje od na internet forum od tema "so koja osoba, so koja nikogas nema da se sretnes vo zivot, bi sakal da imas seks"?
1:40 - 1:50
Имаш поише мудрост него ли пола форум собран заедно :icon_mrgr:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.255
Dobar seks ne znachi srekjen brak.
Еден од предусловите е, ти види што пишуваш... Како мислиш да ги оживееш чувствата :cautious:

Од 3:45мин


Ова не се однесува за твојот случај:
Кога жената ви вели дека помеѓу вас нема повеќе магија, тоа значи, со друго стапче и прават финти.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Na tvoe mesto, bi dal se od sebe i bi probal da go spasam brakot. Ti si gi znaes pricinite, no mislam deka sekogas ima prostor so razgovor da se resat problemite, osven ako ne se rabotite otideni od kade sto nema vrakanje. Veruvaj, nema poloso od toa da ne mozes da se raduvas vo poln kapacitet na svojata najgolema sreka, toa e deteto, toa e kako Bog da ti dade se, ama srekata da ti ja odzede. Drugo e da go gledas pokraj tebe, da se budite zaedno, da raste so tebe, a sosema razlicno da go gleas ednas dvapati nedelno, ako bide i tolku. Od druga strana, ako ste vo toksicna sredina, premnogu se raspravate, vikate, dramite, i ne e tolku los razvodot, bas vcera citav, deca vo takov brak mozokot im proizveduva isti branovi kako na vojnici na front vo vojna, spored nekoja studija, me mrzi da baram.

Sepak probaj sve, posle nema nazad.
Ne e toksichna sredinata, ne se karame, ne se raspravame....ednostavno koegzistirame samo vo momentov.
Автоматски споено мислење:

Bidejki e temava "razvod", dali nekoj znae, ima iskustvo ili slichno da mi kaze shto bi se sluchilo so deteto vo sluchaj na razvod? Stvar na dogovor e, ima konkreten zakon ili kako?
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.258
Ne e toksichna sredinata, ne se karame, ne se raspravame....ednostavno koegzistirame samo vo momentov.
Автоматски споено мислење:

Bidejki e temava "razvod", dali nekoj znae, ima iskustvo ili slichno da mi kaze shto bi se sluchilo so deteto vo sluchaj na razvod? Stvar na dogovor e, ima konkreten zakon ili kako?
99% од случаите судиите го доделуваат детето на мајката освен ако она го нејќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom