Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.675
Секој гледа да го спаси својот газ.

Дрндрнјариња, да те прашам едно реторичко прашање. Утре Ердоган ако ја нападне Украина, ти и останатите орки за кого ќе бидете?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
Дрндрнјариња, да те прашам едно реторичко прашање. Утре Ердоган ако ја нападне Украина, ти и останатите орки за кого ќе бидете?
Они би, ако може, Турска и САД да се најблиски сојузници, но оној обид за државен удар, тие желби ги урниса (за навек, можда).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
Гинат цивили у војна. Што е масакр, а што не, обично победниците одлучуваат после.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.464
Поени од реакции
6.976
Toa e jasno, muabetov beshe , ete im izgovor na SUN i Zelenski kako da pronajduvaat masovni grobnich za Dardian, Citro i slicni na niv.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.675

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
817
Поени од реакции
1.285
mi cue zasto imam rodnini, prijateli i nevini luge sto ke go jadat radi gomna politiciari i naivini mockovci sto gi podbucnuvaat ukraincite. mi cue zasto od tamu sum i sakam da uzivam koga sum evropa a ne da mislam dali ke vrne kisel dozd i da se krijam ko sto bese so cernobil. za tabe ic ne mi cue, idi brani ja ukraina ako tolku ti e bitna.
Чекај сеа.. нели нуклеарки бараше по цела европа? Од каде сеа овие жалопојки?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.510
Поени од реакции
22.990
Чекај сеа.. нели нуклеарки бараше по цела европа? Од каде сеа овие жалопојки?
ne baram, ama kon toa vodi. ednostavno e, ili rusite ke dobijat toa sto zacrtale ili ke raspalat kad tad. toa e toa sto vie ne sfakate.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.319
Поени од реакции
5.434
Тие се истите слепци, подржувачи на Милошевиќ, Путин, Кадиров, Лукашенко, Ким Јонг, се диват на такви некои парадржави, со Аркановци, затвореници од сите видови собрани во паравоени формации (како некогаш во Србија и денес во Русија), извршуваат најзлобни дела, а кога нема да им оди планот, квичењето им се слуша до стратосвера и назад.
Подржуваат масакри како тие во Вуковар, Загреб, Сарајево, Речак, Сребреница, подржуваат фрлање атомски бомби врз Киев, Берлин, Лондон, Токио, Сеул, Сингапур, Вашингтон.

Гитла во Русија и нема да имате никаков проблем, никој не ве нападна туку нападнавте, како што се обидоа да го дестабилизираат Балканот преку Додиќи, Вучиќи, воен пуч во Црна Гора итн, пробуваа тајно ама не им успеа, па сега мораше јавно да нападнат.

Вашата супер сила е прегазена на терен, али што ви можам, вие верувате дека Милошевиќ ќе го поразеше Нато, ама ете имал милост (пред малку беше напишано ова), така да никој не може да ви забрани да се поклоните на супер моќниот Путин и да верувате дека се што прави е најпаметно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
Американските тајни служби не знаеле за намерата за атентат на Дугин(а).
Украина од пред пола месец објави дека своите оперативни планови ќе ги споделува со американските служби.

Ова се две пресмешни вести, во кои никој, на обете страни, не верува.

Тие се истите слепци, подржувачи на Милошевиќ, Путин, Кадиров, Лукашенко, Ким Јонг, се диват на такви некои парадржави, со Аркановци, затвореници од сите видови собрани во паравоени формации (како некогаш во Србија и денес во Русија), извршуваат најзлобни дела, а кога нема да им оди планот, квичењето им се слуша до стратосвера и назад.
Подржуваат масакри како тие во Вуковар, Загреб, Сарајево, Речак, Сребреница, подржуваат фрлање атомски бомби врз Киев, Берлин, Лондон, Токио, Сеул, Сингапур, Вашингтон.

Гитла во Русија и нема да имате никаков проблем, никој не ве нападна туку нападнавте, како што се обидоа да го дестабилизираат Балканот преку Додиќи, Вучиќи, воен пуч во Црна Гора итн, пробуваа тајно ама не им успеа, па сега мораше јавно да нападнат.
Америка цврсто ја води Македонија веќе 20 години.
Во неа ние сме ваши слуги.

Се додека противникот на САД не ни посакува погибел, ние ќе бидеме за него.


Ако некој друг има овде, нешто да не му е јасно од пишаново (или смета дека не сум у право за нешто), нема гајле, ќе му објаснам, а за тебе не знам колку ме разбираш пошто каурски зборам.

Иначе ме боли кур за Милошевиќ, ама искрено се надевам дека сите Албанци кои отишле у Украина ќе се вратат у лимени сандаци.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
тенеќе, не сфаќаш дека е ова уште една провокација да се ескалира работава? Прво беше гасоводот, сега мостот. На некому му одговара војната да стане нуклеарна, а сигурно тоа не се русите. Пошто ако им беше тоа ќе го направеа до сега.
Рон ако не сакаа да ескалира работава зошто тогаш почнуваа?Не знам шо очекуваа Русиве?Па уште ги прават будали сами си ги уништиле гасоводиве па и мостот.Ги тролат на големо и Америве и Укриве.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Тие се истите слепци, подржувачи на Милошевиќ, Путин, Кадиров, Лукашенко, Ким Јонг, се диват на такви некои парадржави, со Аркановци, затвореници од сите видови собрани во паравоени формации (како некогаш во Србија и денес во Русија), извршуваат најзлобни дела, а кога нема да им оди планот, квичењето им се слуша до стратосвера и назад.
Подржуваат масакри како тие во Вуковар, Загреб, Сарајево, Речак, Сребреница, подржуваат фрлање атомски бомби врз Киев, Берлин, Лондон, Токио, Сеул, Сингапур, Вашингтон.

Гитла во Русија и нема да имате никаков проблем, никој не ве нападна туку нападнавте, како што се обидоа да го дестабилизираат Балканот преку Додиќи, Вучиќи, воен пуч во Црна Гора итн, пробуваа тајно ама не им успеа, па сега мораше јавно да нападнат.

Вашата супер сила е прегазена на терен, али што ви можам, вие верувате дека Милошевиќ ќе го поразеше Нато, ама ете имал милост (пред малку беше напишано ова), така да никој не може да ви забрани да се поклоните на супер моќниот Путин и да верувате дека се што прави е најпаметно.
За разлика од нив Блекватер/Академик се добротворна организација, Газа не е Аушвиц, Хирошима и Нагасаки не беа атомски бомби, Макрон и Бајден се топ демократи само ако не слушаш ќе попиеш некоја бомба, тие не дестабилизираат држави по два пати - нема потреба.
Исти тестис се сите светски сили така да не продавај правичност тука...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.455
Поени од реакции
40.324
Рон ако не сакаа да ескалира работава зошто тогаш почнуваа?Не знам шо очекуваа Русиве?Па уште ги прават будали сами си ги уништиле гасоводиве па и мостот.Ги тролат на големо и Америве и Укриве.
И ердоган ако се сеќаваш му обори авион во војната во сирија, сите му се смееја на Путин. Путин ништо не направи и на крај ердоган му баци рака.

Ако за нешто ги бива русите, поготово Путин тоа е резонот и особината да се прејде преку некои работи, место да се ескалира работата уште повеќе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: TOT

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
817
Поени од реакции
1.285
ne baram, ama kon toa vodi. ednostavno e, ili rusite ke dobijat toa sto zacrtale ili ke raspalat kad tad. toa e toa sto vie ne sfakate.
Еве 6 месеци распалуваат, така да олабави малце, не е ред алерт ова, кликни и оп нуклеарки на сите страни..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom