Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
mi cue zasto imam rodnini, prijateli i nevini luge sto ke go jadat radi gomna politiciari i naivini mockovci sto gi podbucnuvaat ukraincite. mi cue zasto od tamu sum i sakam da uzivam koga sum evropa a ne da mislam dali ke vrne kisel dozd i da se krijam ko sto bese so cernobil. za tabe ic ne mi cue, idi brani ja ukraina ako tolku ti e bitna.
А така ли,епа нека јадст и они радиоактивна храна штом на мене ми посакуваш.Пошто ги сакаш толку русите.
Офчар не сум те прашал што мајка ти бараш Австралија во дволичната западна цивилизација,зашто не идеш во Русија а лепотане?
Автоматски споено мислење:

Не треба да броиме, туку да ги осудиме сите.
Ја тоа го правам од фебруари на темава,само неможам да сфатам колку запалени глави има што мислат само по инерција,а не со разум.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.510
Поени од реакции
22.990
А така ли,епа нека јадст и они радиоактивна храна штом на мене ми посакуваш.Пошто ги сакаш толку русите.
Офчар не сум те прашал што мајка ти бараш Австралија во дволичната западна цивилизација,зашто не идеш во Русија а лепотане?
ti ke jades radiokativna hrana glup eden, jas ke si gi povlecam mojte ovde, ne e problem. od nas 2ca ti i tvojte poprvi ke umrete u sekoe mozno scenario.

vo aus sum zasto mi e dobro ovde. pred toa bev i vo kina (hong kong) i na filipini, i vo thailand i vo singapur. Sto ti e poentata? u rusija odma bi se preselil dokulku imaa nekoj potopol reon. ko sto gledas od pogore jas sakam da sum blizu ekvatorot i na more. naskoro moze odesa da stane bas dobra opcija. ke ima visok eftini stanovi. :icon_mrgr:

ps. bev go vidiv i soci i vladivostok, ladni mi se. :toe:

ti koga u ukraina ili bar u bugarija da pozivees so ogled na toa deka tolku ti se bitni?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.351
Поени од реакции
31.236
Краток извадок од едно обраќање до ЕУ парламентот кое е и тоа како вредно за внимание. Посебен поздрав до резидентните северџани, шќиптари и бугари:


Иркињава има мадиња... Штета што немаме вакви политичари во државава.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.040
Поени од реакции
8.616
ti ke jades radiokativna hrana glup eden, jas ke si gi povlecam mojte ovde, ne e problem. od nas 2ca ti i tvojte poprvi ke umrete u sekoe mozno scenario.

vo aus sum zasto mi e dobro ovde. pred toa bev i vo kina (hong kong) i na filipini, i vo thailand i vo singapur. Sto ti e poentata? u rusija odma bi se preselil dokulku imaa nekoj potopol reon. ko sto gledas od pogore jas sakam da sum blizu ekvatorot i na more. naskoro moze odesa da stane bas dobra opcija. ke ima visok eftini stanovi. :icon_mrgr:

ps. bev go vidiv i soci i vladivostok, ladni mi se. :toe:

ti koga u ukraina ili bar u bugarija da pozivees so ogled na toa deka tolku ti se bitni?
На твое место Нусантара би ја земал како прва опција.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.510
Поени од реакции
22.990
На твое место Нусантара би ја земал како прва опција.
borneo e ubavo ama ke bide dolgo vreme dur toa go podignat a i tamu zivee malku teresene narod, ima uste pleminja i se podivi. plus go zamisluvaat ko administrativen grad taka da ke ima premnogu strongi kontroli a sepak se muslimani. Bali e najdobra dolgorocna opcija, sekako biznisot vo indonezija mi e pretezno tamu i u jakarta. ali toa ponataka eden den za penzija kako plan b ako veke ne se vrakam u evropa.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.319
Поени од реакции
5.434
Краток извадок од едно обраќање до ЕУ парламентот кое е и тоа како вредно за внимание. Посебен поздрав до резидентните северџани, шќиптари и бугари:


Иркињава има мадиња... Штета што немаме вакви политичари во државава.
Денес ќе се лизне од балкон.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.387
Поени од реакции
12.097


Во исчекување сум Западот да ги редефинира дефинициите за геноцид и етничко чистење.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.198
Поени од реакции
81.296
За тебе ли збориш?
Не верувам дека како таков ме доживуваат на темава (барем не повеќе од мнозинството). Дури ни ти. Ова го кажуваш најверојатно затоа што ама баш ништо попаметно не ти текна за да ми вратиш, па пиша било што.

Со тебе проблемот е чисто медицински: неконтролирани изливи на бес, артикулирани од твоја страна преку шкрабање неповрзани глупости, кои имаат единствена функција - да се испразниш.

Но, не е ова тема за тебе, а и има други тука што исто така не пишуваат ништо конструктивно, никогаш (благо кажано). И на двете страни.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.351
Поени од реакции
31.236
Како што напишав и на друго место - живееме во свет во кој билмези кои повикуваат на нуклеарна војна се кандидати за нобелова награда за мир... Иако, ако веќе Обама доби една што па не и Зеленски.


 
Член од
28 февруари 2013
Мислења
58
Поени од реакции
90
Како пишувало во конституцијата на една демокрстска земља "Freedom for ALL humans" само што не ги сметале сите хомосапиенси за луѓе. Така и ова - Нобелова за Мир (во нивните домови)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.465
Поени од реакции
6.976
Логички е да има што помалце последици за Русија, а вака кога губат опрема и луѓе, логички се констатира дека немаат контрола врз војната.

Нато ја поразија Србија со 0 загинати војници, селективно, прецизно, со дипломатски притисок, а можеле и побрзо али немаше да биде со 0 изгубени војници.

Нато ги порази талибаните за 20 години, на територија поголема од Украина, со 3500 загинати војници.
Koja budala si be?

Mecka pobedila Mravka.
Abe pod hitno na terapija
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.198
Поени од реакции
81.296
Не е поголема будала од некои други. Си напиша дека не се разбира многу многу од војна и затоа треба да имаме разбирање, кога, на пример, ќе напише нешто како - САД ги поразија Талибанците, или Сомалијците, или можеби мисли дека и Виетнамците биле поразени од САД.

Навива само, како и другите. Тоа што не се разбира од вакви теми, му одмага малку и тоа е. Ништо страшно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom