Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

20 март 2022
1.385
3.513
Мегваер не смее да помириса терен покрај вакви Варан-Мартинез. Маласиа исто одличен. Далот одигра на високо ниво. МекТоминеј имаше исто добар меч и ја држеше средината солидно. Ериксен може да игра на 8ка и едвај чекам да видам средина со Касемиро до него. Тежок противник се Саутемптон и гостувањава кај нив од сегаш ни биле зезнати, така да 3 поени и непримен гол е добар меч од вакво гостување за мене.
Тоа што ни фалеше денес е енергичност по крилата. Санчо е одличен дриблер, ама сакам да гледам брзина во него...многу чека.

Сега нека се концентрираат уште некој играч да донесат до крајов на преодниов рок и да видиме на што сме од 1 Септември.
Се извади Далот со асистенцијата и последните 20 25 минути се подобри во дефанзива, иначе првото повторно на кур ми одеше со центрирањата кои се поблиску до шут отколку до центаршут. Подобро закачи ја в гол ебате.

14 април 2012
31.550
62.479
Добра примедба на Тен Хаг да се префрли играта на десната страна на старт на второто, се разбуди Еланга и резултираше со гол.

Инаку, се прашувам после една година сеуште не е спремен Санчо да истурка барем една утакмица 90 мин?
Верувам дека му кажаа на полувреме да влегува внатре со топката, кон 16 метри, а не да влече по аут линија како во прво. Така дојде шансата на МекТоминеј, така падна и голот.

Она што ме испизде на крај, имаш така искусни играчи на терен, се запнаа да даваат гол и изгубија лесно посед 3 пати во тоа судиско продолжение, место да ја држат топката до крај, па отворија 2-3 шанси за Саутемптон и овие тргнаа сите на гол, уште фалеше до макази да ни закачат гол.

16 ноември 2007
1.046
1.498
На среќа на сила,ќути победивме. Најслабите точки ги знаеме одамна ама тоа не го прави 'фора' плукањето по нив и кога не треба, освен што ќе соберете 2 лајкчиња од истомисленици исто како што асистенцијата не го прави Далот за пофалба пошто беше моч.

1.385
3.513
Автоматски споено мислење:

И јас се чудев што прават последните минути. Роналдо форсираше сакаше гол, после тоа Бруно и Маласија одеа на центрирање наместо да задржат топка.

А шо напрај толку лошо Мектоминеј ?
Погрешни пасови и фаули, цело време на граница на жолт картон, во ситуација кога требаше да ја смири топката у 16ец кај Саутемптон, му мава у колено и се уништува цела акција. На крај, наместо да ја смири и да задржи време, он со глава ја дава до Фред, при што ја сечат и прават контра у последна минута, при што Фред мора да прави фаул за жолт картон.

Се на се лоша утакмица изигра. Се надевам Касемиро ќе превземе од наредната и овој нема да го гледам повеќе.

faraon

БОГ
31 јануари 2007
18.397
21.954
Тоа де, многу забораваат како игравме скоро цела ланска и првите две кола од оваа сезона. Има подобрување и пак кукаат во фан клубов..

Btw кои дивјаци овие Саутемптон, после утакмица сместа на вакцинација против беснило.
Немавме течна игра, немавме енергија некако ептен млако трчат, посед слабо, не доминиравме..

31.550
62.479
Фали поголема контрола врз мечот. Нешто што Тен Хаг го спомна во пост меч интервјуто, очигледно е дека е свесен дека мора полесно да го контролираме крајот на мечот.

TrikkY

Shit happens. [God]
4 мај 2012
203
243
3 бода се сепак 3 бода но интензитетот на играта не беше ни пола од таа со Ливерпул. Јасно ми е дека неможеш секој натпревар да го играш со тоа темпо, но денес имаше моменти каде што буквално се влечкаа на терен. Мора да се има некоја константност во играта натпревар по натпревар.