Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2010
Мислења
525
Поени од реакции
241
Mlitav penal ako sudat vakvi kontakti ke se ocekuva da se obori rekordot po dosudeni penali vo edna sezona.

Slabo tempo, se ocekuva start na sezonata, daj Kovacic/Galager na mestoto na Zorzinjo (koj patem e duh celo poluvreme) da dadat tempo.

PS
Kometatorov me uzasno nervira mu se zapna ka Cilvel ne znae deka imase povreda na vrkstenite ligamenti skoro cela sezona bese out
kako sa da igra normalno e deka ke se paze na pocetokot.

Za komentatorive ja gledav Liverpul i Totenhem i se Celzi mene site mi se isti dali poso prv pat gledam. (mada ovoj Totenhem so komentirase mislam deka komentira Rakomet Liga na Sampioni)
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Само комемтаторите на СК коментираа со повеќе жар и веројатно имаат повеќе знаење, сѐ друго е ТОП на Арена.
Не заебавај, кога ќе го ставеа оној со дебелиот глас, Гојко или како и да се викаше, како погреб да коментираше, паѓа гол тој со ист тон си продолжува.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.228
Поени од реакции
36.251
Чекајте малку, како сега вака испадна да најдобриот спортски колектив што некогаш газел на земјината топка да одигра нерешено со клуб што е веќе испаднат од лигата?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Па добро, сепак прва сезона им е, уште не ја знаат комплетно лигата, дај им време до полусезона, ќе видиш дека и во тој сегмент ќе владеат.
Нормално и тие се под притисок сега на почеток сигурно дека ќе бидат подобри туку нели требаше кај нас да се емитуваат сите натпревари на македонски или тоа само за репрезентација ќе важи?
Автоматски споено мислење:

Не заебавај, кога ќе го ставеа оној со дебелиот глас, Гојко или како и да се викаше, како погреб да коментираше, паѓа гол тој со ист тон си продолжува.
Гојко изгубен во свемирот на никој не му е јасно како уште е на работно место :pos:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Нормално и тие се под притисок сега на почеток сигурно дека ќе бидат подобри туку нели требаше кај нас да се емитуваат сите натпревари на македонски или тоа само за репрезентација ќе важи?
Мислам тој договор е со спортклуб, они пренесуваат репрезентативни натпревари, арена само клубски пренесува..
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.353
Мислам тој договор е со спортклуб, они пренесуваат репрезентативни натпревари, арена само клубски пренесува..
Треба да има македонски коментатори, од АЕК последно имаше демек ќе реагирале за ова но ништо до сега. Можеби со ова Академијава за спортски коментатори што ја започнаа Арена Спорт ќе се обучат коментатори на македонски јазик.

Ова инфо од пред речиси една година е

„Агенцијата за електронски комуникации, како надлежно тело, ќе формира работна група со релевантни институции и ќе пристапи кон изнаоѓање начин за спроведување на заклучокот за регулирање на јазичното покривање со официјален јазик на спортските канали кои се реемитуваат на територијата на Северна Македонија преку јавни комуникациски мрежи и ќе ја извести Владата во рок од три месеци за оваа можност“, се вели во заклучокците по седницата.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Само комемтаторите на СК коментираа со повеќе жар и веројатно имаат повеќе знаење, сѐ друго е ТОП на Арена.
Sigurno lopta se zakoprcala i bonus po nekoj biten podatok za nekoj nivni igrac koj go povtaraa po milion pati.Osven eden komentator so imaa sve drugo veza nema


Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.251
Поени од реакции
4.476
Без пари треба да се понуди Роналдо сам, макар играл во Динамо Загреб и само за пенали да шутира во ЛШ.

Нека пробаат сеа Велбек нека го договараат да се врати до крај на рокот колку да се дешава нешто
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.074
Поени од реакции
12.637
Е многу ми е ќејф кога го дуваат ѓаволиве...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
17 април 2022
Мислења
78
Поени од реакции
210
Дали Тен Хаг ќе биде клон на Де Боер во Палас? :pos:
На крај ќе испадне дека Солшер бил единствениот кој успеал да влече максимум од тие колцата што ги имаат. Бар беа стабилни топ 4 и немаа вакви бруки освен последните месец дена.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.910
Поени од реакции
7.463
Дали Тен Хаг ќе биде клон на Де Боер во Палас? :pos:
На крај ќе испадне дека Солшер бил единствениот кој успеал да влече максимум од тие колцата што ги имаат. Бар беа стабилни топ 4 и немаа вакви бруки освен последните месец дена.
ако ви е добар Оле земете си го . :rolleyes:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.224
Поени од реакции
29.105
Кои се тие Фред и МекТоминеј бе, лани потоп беа двајцата цел преоден рок имаа и остнаа пак со овие
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom