Што мислите за Жан Митрев?

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Илон маск, чипови, тјунери. Господе Боже, абе со кој правам муабет ја:eek:
Па со човек кој најверојатно со години работи со софтвери и разни дигитални тракатанции.

Туку мене не ми јасно оти толку водиш инает на оваа тематика, ко Амиш да си :D. Израел се бр. 1 во оваа област.
Чиповите и сензорите може нема да ги заменат докторите кои се совесни и полни со знаење, ама и сам си свесен какви трупови ти се колеги, е таквите, многу лесно.

За Илон си во право, катастрофа е човекот, а и фирмата која му работи за чиповите во човечкото тело, му е пред распад. Првите луѓе (научници) бегаат од неа.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Илон маск, чипови, тјунери. Господе Боже, абе со кој правам муабет ја:eek:
Vaka i kamiondziite ko tebe vikaat nema shansi a za 10 - 20 god. sami kje vozat kamionite, za 30 roboti kje vrshat utovar istovar. + -
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
Па со човек кој најверојатно со години работи со софтвери и разни дигитални тракатанции.

Туку мене не ми јасно оти толку водиш инает на оваа тематика, ко Амиш да си :D. Израел се бр. 1 во оваа област.
Чиповите и сензорите може нема да ги заменат докторите кои се совесни и полни со знаење, ама и сам си свесен какви трупови ти се колеги, е таквите, многу лесно.

За Илон си во право, катастрофа е човекот, а и фирмата која му работи за чиповите во човечкото тело, му е пред распад. Првите луѓе (научници) бегаат од неа.
Не се работи за инает. Реално му ги кажувам работите. Човечкиот организам е жива материја и е склона баш тие таквите ситни туѓи тела како микрочипови и остала нано технологија да ја неутрализира. Ми зборува за некаков сензор кој работи на батерија кој е уствари мал електоенцефалограм откриен пред 100 години кој прима импулс при дадена мисла, мада повторувањето на мислата не гарантира исто движење и сеа ми труби го декодирале мозокот бла бла.
Автоматски споено мислење:

Vaka i kamiondziite ko tebe vikaat nema shansi a za 10 - 20 god. sami kje vozat kamionite, za 30 roboti kje vrshat utovar istovar. + -
Кога ќе возат сами да се јавиш. Тие велат за 15 години и мототи нема да се произведуваат. А пред 5 години трубеа дека дизелот е најголемо зло и загадувач, а сеуште се продаваат ко алва дизел мотори
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Интересни се овие дискусии за иднината, нанороботи, технологија од ѕвездени патеки, но да не заборавиме кај нас...па ни обичниот рентген некогаш работи во градска, камоли дијагнозерот на Дата.

Sent from my 10edge using Tapatalk
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
Жан Митрев одеднаш е тема на разговор за да се засени продажбата на државата и историјата на Македонија и сите политички срања кои ги прави власта. Одвлекување на внимание е специјалност на калето. Човекот долго време си е кардиохирург и специјалист во својата професија.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Кога ќе возат сами да се јавиш. Тие велат за 15 години и мототи нема да се произведуваат. А пред 5 години трубеа дека дизелот е најголемо зло и загадувач, а сеуште се продаваат ко алва дизел мотори
Мотори во ваква форма нема, чекаат @мкд владе да го измисли перпетум мобилето а самоуправувачкиот систем веќе успешно го тестираа, нели чичко Илон пушти една Тесла сама да отиде од Ист до Вест коуст, или обратно беше.
Автоматски споено мислење:

За Илон си во право, катастрофа е човекот, а и фирмата која му работи за чиповите во човечкото тело, му е пред распад. Првите луѓе (научници) бегаат од неа.
Преамбициозна идеа, слично ко со тунелите под ЛА.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Жан Митрев одеднаш е тема на разговор за да се засени продажбата на државата и историјата на Македонија и сите политички срања кои ги прави власта. Одвлекување на внимание е специјалност на калето. Човекот долго време си е кардиохирург и специјалист во својата професија.
Дека со фокусирање драстично ќе се сменеа нештата...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Илон маск, чипови, тјунери. Господе Боже, абе со кој правам муабет ја:eek:
Ти реков отвори друга тема да не ги труеме/дефокусираме луѓето.

Инаку уште 10 животи да ти објаснувам нема да разбереш, не за џабе си доктор, заедно со адвокатите сте најголеми трупци за технологија.

Инаку еве уште едно нешто што ќе ти личи неверојатно, за неполни 10 години ќе имаме такси дронови, веќе 2 компании кај мене се бркаат за на Олимпијадата со ова, а во соседнава населба секој ден зујат дронови и доставуваат храна.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
Дека со фокусирање драстично ќе се сменеа нештата...
Во право си но интересен е моментот. Факт е дека отсекогаш имало шаховско дефокусирање на нештата. Еден голем проблем се пренасочува на сосема нов проблем. Толку многу срања во оваа држава да не знаеш од каде да почнеш да расудуваш за нештата. Затоа што овде кај нас веќе одамна не може да се разговара за некаков напредок на државата туку колку подлабоко може да бидеме под дното.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Не се работи за инает. Реално му ги кажувам работите. Човечкиот организам е жива материја и е склона баш тие таквите ситни туѓи тела како микрочипови и остала нано технологија да ја неутрализира. Ми зборува за некаков сензор кој работи на батерија кој е уствари мал електоенцефалограм откриен пред 100 години кој прима импулс при дадена мисла, мада повторувањето на мислата не гарантира исто движење и сеа ми труби го декодирале мозокот бла бла.
Затоа Лестер напиша, етапно се иде. Дел по дел. Инаку за мозокот, нели веќе се знае кој дел за што е одговорен и со негово скенирање, може да се предвидат некои идни здравствени проблеми.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.865
Затоа Лестер напиша, етапно се иде. Дел по дел. Инаку за мозокот, нели веќе се знае кој дел за што е одговорен и со негово скенирање, може да се предвидат некои идни здравствени проблеми.
што ќе видиш во мозокот ако го скенираш? Ништо. Здравствената состојба се гледа во крвна слика, затоа прво што ти бараат е тоа, а не скен од мозокот.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
што ќе видиш во мозокот ако го скенираш? Ништо. Здравствената состојба се гледа во крвна слика, затоа прво што ти бараат е тоа, а не скен од мозокот.
Kinezite tradicionalno zdravstvenata sostojba ti ja gledale samo so frlanje pogled na tebe, stavot kako stoish, facijalnata ekspresija im kazuvalo so golema tocnost na koj organ ili sistem kje razviesh problem. Utre i AI-to istoto kje moze ushte pred krvnata slika.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.865
Kinezite tradicionalno zdravstvenata sostojba ti ja gledale samo so frlanje pogled na tebe, stavot kako stoish, facijalnata ekspresija im kazuvalo so golema tocnost na koj organ ili sistem kje razviesh problem. Utre i AI-to istoto kje moze ushte pred krvnata slika.
некако многу верувате во технологија, кога од една вакцина се плашевте дека ќе ве чипира Гејтс. Иначе, не може од лице да процениш ништо. Можеш да процениш дека не му е арно само. А што точно му е само со детално испитување.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
некако многу верувате во технологија, кога од една вакцина се плашевте дека ќе ве чипира Гејтс. Иначе, не може од лице да процениш ништо. Можеш да процениш дека не му е арно само. А што точно му е само со детално испитување.
На темава ќе продолжиме за 3.76 години, фокус на некој АПП сега, имаш ли идеа барем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom