Ливадарки

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.607
Поени од реакции
6.029
Бијонче душо, оти му љубоморат на Владе наш голем маж..оти знаат дека е најголем, најдобар и најшармантен фраер меѓу кајганџиите:)
му кружат муабети дека место два имал пет тестиси. Чим ти потврдуваш, изгледа е точно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.765
Поени од реакции
9.559
му кружат муабети дека место два имал пет тестиси. Чим ти потврдуваш, изгледа е точно.
Тоа е човек со мадиња..или мудоња;)...а не како овие пилиштарцине кои се расправаат со жени и им ставаат тажно смајли.
:ljubove:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.607
Поени од реакции
6.029
Без сарказам ќе му посакам да си најди некоја. Да ги заборај темиве овде.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Него темава е ливадарки, а јас познавам една. Имаше дечко од 10-15 год не знам колку ама доооолго. На 36 год, месец пред свадба го фати со друга. После тоа не успеа да најде партнер, па си зема кученце, да не е сама. Сега јасно ви е зашто постојат (некои) ливадарки? Ливадарите се криви!!!!!!
A koj rece deka se krivi po difolt. Nekoi se, nekoi ne se. Ne zborame za pricinite radi koi stanale livadarki, bezbroj gi ima, sekoja planina svoja tezina, tuku za zivotot posle toa, sto hipoteticki im se mota niz glavata za da se ponasaat kako livadarki. I toa pazi, namerno naglasiv 30+ a ne tamu neznam kolku, zivotot e pred niv sto se veli, ni prestareni, ni drasnati. Do pred toj prelomen moment ajde da recam se ponasale kako i site drugi. Ima slucai, sekoj znae barem po nekolku, zeni vo kade kade polosa situacija od ovie, razvedeni, vdovici, so deca, so uste eden milion problemi pa ne stanale livadarki.
Автоматски споено мислење:

Без сарказам ќе му посакам да си најди некоја. Да ги заборај темиве овде.
Dobro be so borince si go barate ili sto e problemot? Eden ke iscezni, drug ke se nacrta da proserva.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.392
Еве ви уште еден одговор на прашањето „Зошто жени во нивните 30ти преферираат да чуваат куче, него маж?“... Социјален експеримент. Некоја си Агда решила да сподели еден мал детал од нејзиниот живот. Имено, седела на тераса и пиела пиво додека маж ѝ готвел после работа. Толку! Само оваа информација ни е пласирана. Можеби Агда има скршени нозе и не може да стои, можеби ѝ било роденден и добила специјален третман, можеби маж ѝ инсистирал да ѝ зготви нешто што само тој умее да го приготви убаво, можеби имаат поделени обврски во домот, нејзините ги завршила и седнала да одмори после тоа... Милион претпоставки, а што е заклучокот? Дека Агда е кучка што го тера нејзиниот да готви после работа, или дека швалерај е вклучен во игра и пратете колку тажни реакции има. Истите тие што "тагуваат", претпоставувам се мажи во нивните 20ти и сеуште живеат со родителите и нивните мајки ги перат, им чистат и им готват после работа, ама не се тажни за нив и што ова им е секојдневие, туку за некој непознат лик, само затоа што е маж. Иронично.

Со овакво опкружување, не куче, магаре би си посвоила!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Еве ви уште еден одговор на прашањето „Зошто жени во нивните 30ти преферираат да чуваат куче, него маж?“... Социјален експеримент. Некоја си Агда решила да сподели еден мал детал од нејзиниот живот. Имено, седела на тераса и пиела пиво додека маж ѝ готвел после работа. Толку! Само оваа информација ни е пласирана. Можеби Агда има скршени нозе и не може да стои, можеби ѝ било роденден и добила специјален третман, можеби маж ѝ инсистирал да ѝ зготви нешто што само тој умее да го приготви убаво, можеби имаат поделени обврски во домот, нејзините ги завршила и седнала да одмори после тоа... Милион претпоставки, а што е заклучокот? Дека Агда е кучка што го тера нејзиниот да готви после работа, или дека швалерај е вклучен во игра и пратете колку тажни реакции има. Истите тие што "тагуваат", претпоставувам се мажи во нивните 20ти и сеуште живеат со родителите и нивните мајки ги перат, им чистат и им готват после работа, ама не се тажни за нив и што ова им е секојдневие, туку за некој непознат лик, само затоа што е маж. Иронично.

Со овакво опкружување, не куче, магаре би си посвоила!
Ајде сега и ти,од авион се виде дека ти беше постот со доза на провокација,него нема везе тоа со таканаречените ливадарки и овие што по секоја цена сматраат дека деца се задолжителни во секое семејство
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.392
Ајде сега и ти,од авион се виде дека ти беше постот со доза на провокација,него нема везе тоа со таканаречените ливадарки и овие што по секоја цена сматраат дека деца се задолжителни во секое семејство
Како нема веза? Сакаш да ми кажеш дека просечен македонски маж нема проблем да готви после работа додека жена му дреме и пие пиво? Или дека истиот нема да биде наречен папучар, или пак жена му да биде осудена?
Муабетот ми е дека верувам на многу жени не им е до робување по дома, затоа бираат да се сами.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Еве ви уште еден одговор на прашањето „Зошто жени во нивните 30ти преферираат да чуваат куче, него маж?“... Социјален експеримент. Некоја си Агда решила да сподели еден мал детал од нејзиниот живот. Имено, седела на тераса и пиела пиво додека маж ѝ готвел после работа. Толку! Само оваа информација ни е пласирана. Можеби Агда има скршени нозе и не може да стои, можеби ѝ било роденден и добила специјален третман, можеби маж ѝ инсистирал да ѝ зготви нешто што само тој умее да го приготви убаво, можеби имаат поделени обврски во домот, нејзините ги завршила и седнала да одмори после тоа... Милион претпоставки, а што е заклучокот? Дека Агда е кучка што го тера нејзиниот да готви после работа, или дека швалерај е вклучен во игра и пратете колку тажни реакции има. Истите тие што "тагуваат", претпоставувам се мажи во нивните 20ти и сеуште живеат со родителите и нивните мајки ги перат, им чистат и им готват после работа, ама не се тажни за нив и што ова им е секојдневие, туку за некој непознат лик, само затоа што е маж. Иронично.

Со овакво опкружување, не куче, магаре би си посвоила!
Исто така многу интересно е што најверојатно истите тие мажи не гледаат проблем во тоа жена им после 12 саати работа нив да им готви и да ги пере додека тие стегаат ракии на тераса :')))
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Исто така многу интересно е што најверојатно истите тие мажи не гледаат проблем во тоа жена им после 12 саати работа нив да им готви и да ги пере додека тие стегаат ракии на тераса :')))
Tebe nema da ti e merak na domakinot da mu napravis salata da ima so sto da zamezi rakijata?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Како нема веза? Сакаш да ми кажеш дека просечен македонски маж нема проблем да готви после работа додека жена му дреме и пие пиво? Или дека истиот нема да биде наречен папучар, или пак жена му да биде осудена?
Муабетот ми е дека верувам на многу жени не им е до робување по дома, затоа бираат да се сами.
Еве за мене ке ти кажам лично,теорија нема такво нешто да направам.Увек женче тие работи ги средуе,помалку време работи и работата и е полесна.Ако готвење и принесување на трпеза се смета за робување,ондак тоа е сериозен проблем.А тоа што пишала @Corvus ја навистина не знам кои се тие жени што работат по 12 саати,тоа е недозволиво
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Еве ви уште еден одговор на прашањето „Зошто жени во нивните 30ти преферираат да чуваат куче, него маж?“... Социјален експеримент. Некоја си Агда решила да сподели еден мал детал од нејзиниот живот. Имено, седела на тераса и пиела пиво додека маж ѝ готвел после работа. Толку! Само оваа информација ни е пласирана. Можеби Агда има скршени нозе и не може да стои, можеби ѝ било роденден и добила специјален третман, можеби маж ѝ инсистирал да ѝ зготви нешто што само тој умее да го приготви убаво, можеби имаат поделени обврски во домот, нејзините ги завршила и седнала да одмори после тоа... Милион претпоставки, а што е заклучокот? Дека Агда е кучка што го тера нејзиниот да готви после работа, или дека швалерај е вклучен во игра и пратете колку тажни реакции има. Истите тие што "тагуваат", претпоставувам се мажи во нивните 20ти и сеуште живеат со родителите и нивните мајки ги перат, им чистат и им готват после работа, ама не се тажни за нив и што ова им е секојдневие, туку за некој непознат лик, само затоа што е маж. Иронично.

Со овакво опкружување, не куче, магаре би си посвоила!
Ова би држело вода доколку немаше една нелогичност во одговорот.
Во нашата земја, со мажи ко што ги опиша, пак има помалку ливадарки во споредба со странство. Испаѓа бројот на ливадарки е пропорционален со бројот на мажи што готват и им удоволуваат на партнерките :toe:

Инаку постот беше класичен дијаспорски курч, поздрав од големото добро утре. Затоа се вајда тажните реакции, не дека некој го жали човекот. И тука има мажи што делат обврски, кој како бирал.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
855
Поени од реакции
3.442
Еве петнаесе до дванаесет е испаднав на тераса да пушам фиљан, она долу дреме под дрва за да го моча кучето, а и тоа абер нема депресивно е нит лае ни опаш врти, па во раце го носи од дома до под дрво и назат.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.392
Еве за мене ке ти кажам лично,теорија нема такво нешто да направам.Увек женче тие работи ги средуе,помалку време работи и работата и е полесна.Ако готвење и принесување на трпеза се смета за робување,ондак тоа е сериозен проблем.А тоа што пишала @Corvus ја навистина не знам кои се тие жени што работат по 12 саати,тоа е недозволиво
Бегаме од темата... Еве, јас. Јас работам по 12 саата. Небитно.
Ако и двајцата имате потешка работа, тогаш кој ќе средува по дома?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Бегаме од темата... Еве, јас. Јас работам по 12 саата. Небитно.
Ако и двајцата имате потешка работа, тогаш кој ќе средува по дома?
Трпеза и готвење женче увек,може околу чистење да и помогнам,усисивач,прашина и други ситнурии.Ако е уморна знам и судови да измијам понекогаш.Не велам дека сум у право,може грешам али навистина е недолично такво однесување на една жена.Може грешам ама не личи убаво според мене
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.392
Ова би држело вода доколку немаше една нелогичност во одговорот.
Во нашата земја, со мажи ко што ги опиша, пак има помалку ливадарки во споредба со странство. Испаѓа бројот на ливадарки е пропорционален со бројот на мажи што готват и им удоволуваат на партнерките :toe:

Инаку постот беше класичен дијаспорски курч, поздрав од големото добро утре. Затоа се вајда тажните реакции, не дека некој го жали човекот. И тука има мажи што делат обврски, кој како бирал.
Во странство е друг муабет, на темава се зборува за Македонија.

Не се курчам за моменталната местоположба, напротив, потенцирам една од причините поради која сум заминала. Не дека и во Македонија не сум имала дечко кој „ми удоволувал“, туку зборувам процентуално. Доказ за тоа е форумов и машките размислувања. Колкумина овде знаат дека жени се имаат откажано од форумов баш поради тоа што не можеле да трпат мизогинија? Како од форумов, така и во вистинскиот живот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom