Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Кајгана форум во Фебруари - "Кој и да освои нема да биде заслужено"

Кајгана форум во Мај - "Честитки, сосема заслужено."

Леао последниве пет кола личи на топ 5 играчи во свет. Ептен разлика праи, и мислам дека без него, Милан ќе имаше едно 6 бода мање. Ако не и јаче.

За Интер ништо страшно, немаа воопшто лоша сезона ама можат да жалат што немаа неверојатна. Три титули со такви проблеми и промени ќе беше невиден успех иако реално делуваше со оглед на тоа дека сите екипи имаа слични проблеми. Освен Наполи би рекол.

Добра работа е што паузата ќе трае кратко и новата сезона ќе стартува порано сезонава.
Јуве имаат доста за промена, Милан сигурно ќе се зајакне а за Интер не се знае сеуште од што има и добри, и лоши вести.
Следна сезона мислам и Рома ќе биде доста солидна па веројатно пак ќе гледаме неизвесност до сам крај.
На квалитет ваљда изгуби Серија А, ама многу е поинтересно за пратење сега отколку последниве 15 години. Одамна не ми текнува да било волку неизвесно.

Хакан и не е голем лузер со оглед на тоа дека статистички оваа му е најдобра сезона во Серија А, а и мислам дека Интер повеќе му одговара како тим. Може и немаше да освојат Милан да го задржеа. Со Суперкупот и Купот му испадна да не биде комплетен лузер иако е оправдано секое меме за него во моментов.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Кајгана форум во Фебруари - "Кој и да освои нема да биде заслужено"

Кајгана форум во Мај - "Честитки, сосема заслужено."

Леао последниве пет кола личи на топ 5 играчи во свет. Ептен разлика праи, и мислам дека без него, Милан ќе имаше едно 6 бода мање. Ако не и јаче.

За Интер ништо страшно, немаа воопшто лоша сезона ама можат да жалат што немаа неверојатна. Три титули со такви проблеми и промени ќе беше невиден успех иако реално делуваше со оглед на тоа дека сите екипи имаа слични проблеми. Освен Наполи би рекол.

Добра работа е што паузата ќе трае кратко и новата сезона ќе стартува порано сезонава.
Јуве имаат доста за промена, Милан сигурно ќе се зајакне а за Интер не се знае сеуште од што има и добри, и лоши вести.
Следна сезона мислам и Рома ќе биде доста солидна па веројатно пак ќе гледаме неизвесност до сам крај.
На квалитет ваљда изгуби Серија А, ама многу е поинтересно за пратење сега отколку последниве 15 години. Одамна не ми текнува да било волку неизвесно.

Хакан и не е голем лузер со оглед на тоа дека статистички оваа му е најдобра сезона во Серија А, а и мислам дека Интер повеќе му одговара како тим. Може и немаше да освојат Милан да го задржеа. Со Суперкупот и Купот му испадна да не биде комплетен лузер иако е оправдано секое меме за него во моментов.
Хахахахаххахахахаххаакан е најголемиот лузер што може да постои. Гнида од човек. Бескичмењак. Една обична 0. Отиде во Интер титула да освои. Не куп и супер куп. Него лига. И што се случи? Тимот кој го напушти зема титула. Таа статистика нека си ја начука знае каде... и уште еднаш Хахахаххахахахахаххахахахахаххакан
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.960
Хакан не лузер испадна најголема пичка и лузериште у исто време у цел свет.....не само што отиде у најголем градски ривал, отиде за ПОЛА миљона евра поише и да освои титула.....ахахахаххахаха :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.229
Поени од реакции
45.348
Vidi gi milanezive namesto da si slavat, so Hakan se zanimavaat hahaha.

ps. Cestito titula uste ednas.
ни олесна, не беше мала закана кога кажа дека оди да е пак шампион парталот :icon_lol:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.960
Vidi gi milanezive namesto da si slavat, so Hakan se zanimavaat hahaha.

ps. Cestito titula uste ednas.
Да бе како Ериксен кај нас да дојдеше а вие да земете титула....исти постови ќе имаше..

Факт е дека е бубашваба и мене би ми било срам да навивам за него али вие си знаете :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Ќе се самоубиеше со пехарот. :D
Автоматски споено мислење:

Ибра го чувавме за прославата.
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.960
И Ибра своевремено отиде од Интер во Барса да освои ЛШ, срања се дешаваат :D
Ибра отиде за шеес миљона плус Ето, плус 50 посто поголема плата у друго првенство.....

Хакан отиде за кутија цигари и топол чај поише у градски ривал......за без пари.....није свеједно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom