Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.018
Само поради ваквата игра тррба да си замине Инзаги. Чува предност против инфериорен противник место да ги напуни.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.380
Поени од реакции
6.448
Не чува предност, повеќето душа немаат од средата, а и самите се свесни дека чудо треба да се деси сасуоло да го тепа Милан.
Мислам и дека со пола памет од нив се да изиграат 2 2 за да не ги тера да играат последно коло, да ги пушти младинците со сампдорија.
53 утакмица мислам дека им е сезонава.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Одлична утакмица имаат денеска, не знам што толку бунење што го извадил Барела... Камо вака лаганица да си ги добиеа Болоња.

Патем ми се допаѓа менталитетот што не се откажуваат до последно коло и ги избацуваат гомнава од Сериа А.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.416
Поени од реакции
58.382
Не знам дали некаде има таква статистика, ама не памтам сезона во која сме имале повеќе стативи од оваа.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.610
Поени од реакции
7.222
И да им пуштеа пвие не беа способни да дадат гол каква отепана екипа, се надевам дека ќе испаднат, мрш да не ги гледам тие Каљари.

Рутински изработено.
:oleee:
:oleee:
:oleee:
:oleee:
:oleee:
:oleee:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Сезоната ни ја одлучи тоа што не беа головите на Лукаку соодветно заменети. Џеко даде тоа што можеше, ама годините толку му дозволуваат. Кореа никогаш не бил напаѓач што дава многу голови. Онаа серија од лоши резултати, беше ради тоа што месец дена нападот престана да дава голови.
Како и да е, најмногу дадени голови, најмногу асистенции и најмалку примени голови. Реално детали ја одлучуваат титулата.
Ќе анализираме на крај, ама тешко е да му се најдат сериозни замерки на Инзаги. Едноставно некогаш случајности одлучуваат во вакви тесни, фото-финиш борби за титула. Ако ни е за утеха, Ливерпул е на пат два пати да изгуби вака титула.
Али ај, да го оставиме и тоа влакно надеж, да не ја завршуваме сезоната пред вистински да заврши.
Иако, Каљари во втора лига е мојата титула за вечерва.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.073
Не ве контам со ова не им треба на Сасуоло, ќе им ја пуштат, 1% шанси имаме итн итн. Втф? Зошто? Не е ова македонска 3 лига ебаве, ќе си изиграат поштено Сасуоло па што биде. У првата сезона на Спалети кога очајно ни требаше победа за влез у ЛШ на 2-3 кола пред крај не плеснаа 1-3 на Меаца и за малце ќе извисевме за ЛШ, а и тогаш нив за ништо не им требаше.

Нема тоа треба не треба, професионалци се, заработуваат пари за секоја утакмица, башка меч против Милан не може да не ти е мотивација да изиграш јако. Сеа јебига Милан е фаворит башка и реми им одговара али не се Сасуоло толку боси за да не им даваме ни 1% шанси како некои. Жими се кога имаа Милан 4 преостанати утакмици највеќе имав надежи у Сасуоло и Верона дека може да им скинат бодови, за Виола и Аталанта убеден бев дека ќе ги добијат.

Денес јако изиграа и ми се допаѓа што Лаутаро гази и не престанува да дава голови, конечно како да го направи тој исчекор и да ја тргна бариерата што ја имаше.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
738
Поени од реакции
1.591
Сезоната ни ја одлучи тоа што не беа головите на Лукаку соодветно заменети. Џеко даде тоа што можеше, ама годините толку му дозволуваат. Кореа никогаш не бил напаѓач што дава многу голови. Онаа серија од лоши резултати, беше ради тоа што месец дена нападот престана да дава голови.
Како и да е, најмногу дадени голови, најмногу асистенции и најмалку примени голови. Реално детали ја одлучуваат титулата.
Ќе анализираме на крај, ама тешко е да му се најдат сериозни замерки на Инзаги. Едноставно некогаш случајности одлучуваат во вакви тесни, фото-финиш борби за титула. Ако ни е за утеха, Ливерпул е на пат два пати да изгуби вака титула.
Али ај, да го оставиме и тоа влакно надеж, да не ја завршуваме сезоната пред вистински да заврши.
Иако, Каљари во втора лига е мојата титула за вечерва.
Godinava brat titulata se odluci protiv ala Bolonga timovi. Edno dobri 3-meseci zimava kako da hiberniravme, potpolen black out. Nemozam da gi krivam igracite, nemoze non stop edna postava da ti igra na 3 fronta.
Titulata se izgubi radi nemanje zameni, nemanje sveza krv.
Ne zameruvam niti na igraci, niti na Inzagi. I ova e vistinsko cudo sto posle tolku turbulencii sme seuste vo igra za titula. Osvojavme kup, super kup. Na upravata gol doma da im setam.
Kineski cigani. Aj barem neka go prodadat klubov oti so ovie "sponzorusi" non stop bez pari ke sme.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Godinava brat titulata se odluci protiv ala Bolonga timovi. Edno dobri 3-meseci zimava kako da hiberniravme, potpolen black out. Nemozam da gi krivam igracite, nemoze non stop edna postava da ti igra na 3 fronta.
Titulata se izgubi radi nemanje zameni, nemanje sveza krv.
Ne zameruvam niti na igraci, niti na Inzagi. I ova e vistinsko cudo sto posle tolku turbulencii sme seuste vo igra za titula. Osvojavme kup, super kup. Na upravata gol doma da im setam.
Kineski cigani. Aj barem neka go prodadat klubov oti so ovie "sponzorusi" non stop bez pari ke sme.
Да, вистинската причина е политиката на сопствениците летово. Тука спаѓа и моментот со головите на Лукаку.
Муабетот поише ми беше од играчки дел, што ќе ја одлучу сезоната. Иначи, во право си дека ради клупската политика не ја одбранија титулата. Февруари и Март ќе беа многу поразлични, ако тимот само маргинално се засилеше, наместо да се ослабува.
Не ве контам со ова не им треба на Сасуоло, ќе им ја пуштат, 1% шанси имаме итн итн. Втф? Зошто? Не е ова македонска 3 лига ебаве, ќе си изиграат поштено Сасуоло па што биде. У првата сезона на Спалети кога очајно ни требаше победа за влез у ЛШ на 2-3 кола пред крај не плеснаа 1-3 на Меаца и за малце ќе извисевме за ЛШ, а и тогаш нив за ништо не им требаше.

Нема тоа треба не треба, професионалци се, заработуваат пари за секоја утакмица, башка меч против Милан не може да не ти е мотивација да изиграш јако. Сеа јебига Милан е фаворит башка и реми им одговара али не се Сасуоло толку боси за да не им даваме ни 1% шанси како некои. Жими се кога имаа Милан 4 преостанати утакмици највеќе имав надежи у Сасуоло и Верона дека може да им скинат бодови, за Виола и Аталанта убеден бев дека ќе ги добијат.

Денес јако изиграа и ми се допаѓа што Лаутаро гази и не престанува да дава голови, конечно како да го направи тој исчекор и да ја тргна бариерата што ја имаше.
Зошто реално шансите се минимални. На Милан му треба само нерешено за титула, се што имаат ќе остават на терен таа утакмица. Не е невозможно, ама е многу малку веројатно дека ќе изгубат. Тоа би било едно од најдраматичните bottlejobs во историјата на италијански фудбал, заедно со Интер во 2002.
Не ме сфаќај погрешно, би сакал да се случи и ќе биде доста забавно за гледање во секој случај.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.466
Поени од реакции
42.742
Берарди и Распадори се интераши, Скамака потенцијално ново име на клубот, Фратези исто, ова го спомнувам у контекст на тоа дека се очекува од овие бараби ако ништо друго додека се на терен, да даваат све од себе, али 11 души се на терен, одбраната на Сасуоло е хоророт у права смисла на збор, гол примаат сигурно нарочито у ваква текма у задње коло и тоа, така да треба да очекуваме минимум 2 од овие од нападов. У тој контекст, не гледам што ми драми стеков за шансите, минимални се, накај микроскопски мали тераат со оглед на тоа дека и нерешено е ок за Милан, нема бегање од ова, што не значи дека треба да се понашаме ко све да е готово.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
На почеток на сезона можеби второто место беше задоволително и најреално достигнување. Ни замина Конте и останавме без 3ца клучни играчи.
Јувентус беше прв фаворит, но нивната ужасна сезона МОРАШЕ да ја искористиме и да го одбраниме Скудетото.
Милан има просечен тим, не верувам дека беше и за во топ 4 според тогашните проценки.
90% од заслугите одат кај Пиоли.

Кај нас, вината треба да се бара прво кај кинезите кои го растурија тимот.
И покрај тоа, по лошите резултати на Јувентус мораше да освоиме скудето. Затоа голем дел од вината оди кај Инзаги.
Купот и супер купот до некаде ја спасуваат сезоната ама без скудето е далеку од успешна.
Паѓаме и во трет шешир за ЛШ што значи уште 1 тешка сезона.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Не ве контам со ова не им треба на Сасуоло, ќе им ја пуштат, 1% шанси имаме итн итн. Втф? Зошто? Не е ова македонска 3 лига ебаве, ќе си изиграат поштено Сасуоло па што биде.
Италија е баш по тоа позната, дека екипите играат кога не им треба. Како Јувентус против Џенова на пример.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.085
Поени од реакции
687
ЗА Сасуоло е сигурно дека ке играт како финале лш, тоа се обидоа и Фиоре , Аталанта , Верона , со затворени тренинзи не знам што , ама Сампдориа како ке реагираt ке видиме .
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom