Ракометни трансфери

Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
Член од
4 март 2017
Мислења
2.193
Поени од реакции
6.174
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.193
Поени од реакции
6.174

Сега и официјално, Скубе од 2023 до 2026 во Монпелје. Неофицијално, Монпелје платил 200.000 евра на Келце за да му го откупи договорот. Доколку е вистина, потегот на Сервас (газдата на Келце) е брилијантен. Го потпиша Скубе како слободен играч и заработи 200.000 евра без да потроши цент на него.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.134
Поени од реакции
1.888
Киелце веќе со години ја имаат најдобрата трансфер политика во Европа
Ради нив ќе има голема промена во трансфер политиката и ќе биде слично како во фудбалот. Слободен агент да може да се контактира во последните 6 месеци а не унапред за 2 год слободен трансфер да се прави.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.193
Поени од реакции
6.174
Ради нив ќе има голема промена во трансфер политиката и ќе биде слично како во фудбалот. Слободен агент да може да се контактира во последните 6 месеци а не унапред за 2 год слободен трансфер да се прави.
Нешто што требаше да се воведе уште пред многу години.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.389
Поени од реакции
4.173
Види, они ги користат моменталните правила и играат најпаметно од сите. Се согласувам со @orthodoxMK во моментов имаат најдобра трансфер политика. Купија еден куп таленти, кои ги праќаат во јаки екипи на позајмица. Ете случајов со Скубе, без минута изиграна за Кјелце ќарија 200 илјади евра.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.343
Поени од реакции
6.733
Види, они ги користат моменталните правила и играат најпаметно од сите. Се согласувам со @orthodoxMK во моментов имаат најдобра трансфер политика. Купија еден куп таленти, кои ги праќаат во јаки екипи на позајмица. Ете случајов со Скубе, без минута изиграна за Кјелце ќарија 200 илјади евра.
Мене никогаш не ми стана јасно, зошто нашиве појаки екипи никогаш не го користат концептот на позајмици. Со години, чуваат таленти на клупа наместо да ги пуштат да играат по послаби суперлигаши, па зошто да не и прволигаши, и првата (зошто се вика прва?!#@$@#$@?) лига е ок место за развој на играчи моментално, не е како на времето.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.193
Поени од реакции
6.174
Мене никогаш не ми стана јасно, зошто нашиве појаки екипи никогаш не го користат концептот на позајмици. Со години, чуваат таленти на клупа наместо да ги пуштат да играат по послаби суперлигаши, па зошто да не и прволигаши, и првата (зошто се вика прва?!#@$@#$@?) лига е ок место за развој на играчи моментално, не е како на времето.
И мене тоа секогаш ме мачело, но ако гледаме и пошироко се провлекува истата ситуација. Позајмиците се нешто кое што ретко се користи во ракометот, Келце е единствената екипа која ја размрда таа работа во последниве неколку години. Не се само нашите појаки екипи.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.841
Поени од реакции
2.809
И мене тоа секогаш ме мачело, но ако гледаме и пошироко се провлекува истата ситуација. Позајмиците се нешто кое што ретко се користи во ракометот, Келце е единствената екипа која ја размрда таа работа во последниве неколку години. Не се само нашите појаки екипи.
Веспрем цел ростер праќаат по позајмици.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Па ние никогаш не сме имале толкави буџети како нив. Немало потреба да трошиме буџети на умрени играчи кои никогаш нема да заиграат во прв тим, а сме немале толку пари да ангажираме некој како Скубе за да си дозволиме да не биде во состав. Кој играч ќе го праќаме на позајмица? Савревски или Мишевски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom