Македонска фудбалска репрезентација

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Eden jaden hrvatski komentator na Sport Klub, ne toj koj ja komentiraše utakmicava tuku nekoj koj se uključi od Zagreb ne utepa so komentari, odnosno ni se posra na pobedava. Kao nekoj Makedonec da mu ja ebel ženata ako uopšte ja ima pošo beše eden rošav nikakov seljak. Kao Makedonija užaš, i na kraj seljački ja rogna i toa e. Sea sigurno vo Makedonija toa ke bide drugačije interpretirano, herojstvo ova ona. So Portugal predviduval deka ke ne napunat i imame uše pomali šansi nego protiv Italija. Kakov šupak ej, onie drugine so simpatija i pokraj se i pokraj inicijativata pak ni davaat priznanie, onoj gadnion nesrekjbćnik ke crkneše. Ma nek crkne, baš mi kejf za takvite pički.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
И извинете вака, ама уште нешто да кажам и да ја искористам приликата да го поздравам Костич џанкито, вечерва наместо џоинт, да дојди да ни го издува по еднаш на 50 - 60 души од тука.

Да даде Господ 5-0 да изгуби Македонија
Автоматски споено мислење:


АЛАЛ ДА МУ Е НА МАЈСТОРОВ!
Италија 3-0 Македонија

Ова го играм сингл, со точен резултат со све. 2000 денари ќе уплатам. Или 3 ајде. 50 евра уплаќам на типов.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
ШВАХАХААХАХАХЈНШАТАЈГЕР
Screenshot_20220324_222617_com.facebook.katana.jpg
У уста да ти ја ебам Ивановиќ ја на тебе.

Италија јаките според Мондонико Конте, Ширеа Делпиеро, Џонтра Мандорлини, урко Ѕоф, Лупхол Манчини, Ватрен Балардини, Маркез Скамака, Хм Хм Морфео, Клипческо Флаки, Курајбер Инзаги, Марли Алегри, Горилаз Киелини, Чекич Бучи, Ники Гвидолин итн итн.

ИДЕМОООООО БРЕЕЕЕЕ, ИХИХИХИХИИХИХТАЛИЈА, ДВЕ СП ПО РЕД У АУТ ХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХАХА
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.481
Поени од реакции
9.032
Италија 3-0 Македонија

Ова го играм сингл, со точен резултат со све. 2000 денари ќе уплатам. Или 3 ајде. 50 евра уплаќам на типов.
Русин ја па би играл на сестра ти само она може три пати да прими си знае она поздрави ја од мене + 50€ зијан ;)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.907
Поени од реакции
16.217
А пазете ова Италија досега немала пораз на домашен терен во квалификации за светско.
Од 59 натпревари имаат 48 победи и 11 нерешени :pipi:
Во гинис влегуваме вечерва
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
353
Поени од реакции
702
И извинете вака, ама уште нешто да кажам и да ја искористам приликата да го поздравам Костич џанкито, вечерва наместо џоинт, да дојди да ни го издува по еднаш на 50 - 60 души од тука.
Костич е јак на тастатура само, вака во живо да го начекам има да се испосере од страв, којзнае какво кускуле од 60 кила исушен целиот го замислувам од тоа тревата скапана што ја дува, класичен глупак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom