Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
По што не се гледа сликата без да се отвори.
20220320_080811.jpg


Има шпекулации и за Скамака дека ќе имаат средба после репрезентативната пауза. Пробуваат да направат како со Тонали. Ако немаат никакви шанси и играчот веќе има одлучено нема ни да се замараат.
Со ваков трансфер сигурно нема да го земат Берарди.
 
Последно уредено:

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Svoevremeno Berluskoni&Galijani cesto znaea da dadat izjava vo koja spomnuvaa sampioni, mislejki na sampioni megju igracite, e takvi momentalno nemame. Konkretno denes po 12min fudbal da gi imavme Sheva mesto Giroud i Kaka mesto Diaz, ke imavme lagana prednost od 0:2
Жиру има освоено апсолутно се. Овие деца трчаат многу повише и играат подобар фудбал од "шампиони" .
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.172
Поени од реакции
14.374
Зошто бараат некој како Ботман да биде во пар со Томори?

Еве само од вчера. Калулу од седум воздушни дуели има добиено само еден, Томори исто само еден од три.

Во просек Калулу има 0,6 добиени дуели или 29%. Томори 1,7 или 50%.

Имаат други предности, па доста успеваат ова слаба страна да ја замаскираат, но што играат подолго време, повеќе ќе дојде до израз.


Ме интересираше како е кај Сити. Таму Диаз има незнатно подобра статистика од Томори, но затоа Стоунс 3,6 (87%).

Или кај Ливерпул... Вирџил 3,6 (74%) Конате 3,3 (68%), Матип 3,7 (69%).


Значи, и да не е Ботман, сигурно ќе бараат некој добар во воздушни дуели.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.100
Поени од реакции
1.683
Зошто бараат некој како Ботман да биде во пар со Томори?
не го бараат тоа туку бараат замена за Ромањоли кој ке си оди на крај на сезона, а секако е многу подобро да имаме 3-4 квалитетни штопери и да се ротираат отколку само дваипол (Томори, Калулу и Кјер кога е здрав)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Razbravte sto mu bese filmot na Pioli so tie takticki rotacii?Theo poveke odigra na sredina nego na negovata pozicija,isto i Kalabrija se ufrlase sredina mesto da siri kao obicno,ne probuvavme da go izolirame Leao. Pioli izjavi na press deka narednite 3 utakmici se protiv ekipi sto igraat so trojca vo odbrana,verojatno imaat spremano nesto ama mi izgleda dosta neorganizorano.
Toa e taktika na Pioli non stop..bekovite vleguvaat a Kjumbeto odi megju dvata stoperi, se otvaraat i krilata da ja iznesat polesno. Bez Theo nemozat da go igraat toa posto debakl e rezervata..

So vakva igra dve pobedi ali ako ne se sredat ke ima kiksovi, aj za Calabria kje reces odbrana ali Diaz mrtviot sto promasi..Giroud isto dobra sansa.

Leao isto treba malce da go sedne na klupa, poslednive dve beshe katastrofa.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191

Фали овој рандом убиец да фати ритам и конечно да придонесе за тимот во натпреварите што следат. Таман малку ќе одмори Леао.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916

Фали овој рандом убиец да фати ритам и конечно да придонесе за тимот во натпреварите што следат. Таман малку ќе одмори Леао.
Moram da se pofalam deka i ja sum ja drapal taa cicka, koga bev sredno na ekskurzija niz Evropa :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.172
Поени од реакции
14.374
Јасно беше дека Кеси ќе си оди, на Бакајоко не рачунаат, не ни покажа нешто добро, што значи дека остануваат само на Тонали, како некој што може да донесе цврстина.

Санчез е со поинакви карактеристики, што значи дека ќе треба уште еден да земат. Тонали ќе биде прва опција, но мора уште еден.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Бакајоко е на две годишна позајмица но после одреден број на настапи Милан има обврска да го откупи за 15 милиони па затоа не го играат.
Не знам што планираат но ако Санчез биде замена за Кеси тоа ќе биде downgrade на таа позиција исто како што Диаз е downgrade како замена за Хакан на таа позиција.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Диаз може не е корисен, ама никој не може да каже дека и Хакан ќе беше корисен оваа цела сезона, а не еден месец. Еден месец добар беше и Диаз.

Со Санчез кој има проблеми со повреди ќе треба уште двајца.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.517
Поени од реакции
5.512
Бенасер и Тонали се туе што паничите... Ете Побега, Адли и Санчез, еден и од нив да се погоди таман.

Гледајте вие десно крило да се упика некако Берарди да се спасимо од Салемакерс некако и Диаз да се смени, пре би за тие позицие да мислим него за средината... Салемакерс Саму Месиас и Диаз немаат постигнато заедно колку Берарди.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.634
Поени од реакции
5.628
Белоти и Ориги за напред. Берарди десно крило, Ботман/Бремер, нов леб бек, Санчез во средина и квалитетен полушпиц и на коњ сме.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Диаз може не е корисен, ама никој не може да каже дека и Хакан ќе беше корисен оваа цела сезона, а не еден месец. Еден месец добар беше и Диаз.

Со Санчез кој има проблеми со повреди ќе треба уште двајца.
Brahim Abdelkader Diaz
Minutes Played 1581
Starter 21
Goals 3
Assists 3
Total Passes 629
Key Passes 25
Big Chance Created 2
Big Chance Missed 4
Duels Lost 143
Aerial Duels Won 2
Aerial Duels Lost 36


Hakan Calhanoglu
Minutes Played 1852
Starter 25
Goals 6
Assists 8
Total Passes 1214
Key Passes 63
Big Chance Created 11
Big Chance Missed 3
Duels Lost 90
Aerial Duels Won 7
Aerial Duels Lost 15

Разликата е очигледна.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.172
Поени од реакции
14.374
А бе не сте ми јасни со овие математики, нагаѓања, предлози. :D

Прво, како уште не ви е јасно дека не е лесно да се погоди, по кого ќе тргнат? Тие најочигледни трансфери, се скоро секогаш најмалку веројатни. Киеза, Миленковиќ, Де Пол и не знам колку други од италијанско првенство.

Второ, откако ќе се одлучат посериозно за некого и излезат информации, ние се фаќаме за нив и кукаме ако не ги донесат. Појма немаме уште колку има други во комбинации, помалку или повеќе сериозни. Сега да почне да се врти ново име за крило, сите ќе се фатиме за него како слепи за стап и ќе го ставаме во сите комбинации.

Трето, знаат доста да погодат трансфер. Знаат подобро со какви карактеристики треба да биде. Не е само крило или дефанзивец. Навивачите најчесто се фаќаат за најпознатато име.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.517
Поени од реакции
5.512
. Навивачите најчесто се фаќаат за најпознатато име.
Нормално, сите го сакамо овде Бремер... не поврзуаат со Ботман а ќе завршимо со Миленкович пошто е најефтин Таке и со другиве, на крај со некој трет ќе завршимо

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom