Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Јас мислам дека тоа со истите називи е малце филмање, мислам можноста е огромна 2 Словенски држави да имаат слична топонимија. А може и не е Украинско леталото, можеби е Руско, на пример зошто Украинците би користеле Ѕвезда на леталото, мислиш дека не би го офарбале?
Гледав да е превземено од Хрватски медиум, сепак они најодбо знаат што им паднало. Ај што НЛО-во им стигнало до Загреб туку и го прелетало, паднато е на јужната периферија.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.767
Поени од реакции
8.380
Има , indigo traveller .
Од аспект на новинари/блогери ANNA News ( Сирија ) и Гонзо ( Ерменија). Ана во Сирија на неколку пати буквално одеа да снимаат заедно со јуришни водови ( мислам дека со Палестинците беа на неколку пати во Гоума) и додека снимаа, наизменично функционираа и како медицински лица. Гонзо во Ерменија мислам дека буквално му погоди Азербеџански дрон до неговата кола.

А и на АНА снимките каде што имаа закачено камери на тенковите на 4тата или Петата девизија мислам во Џобар беа легендарни. Тој едниот тенкиста што се не преживеа ни самиот не знае, среќа го служеше максимално.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
178
Поени од реакции
350
Врз нас барем е извршен социјален инженеринг, ама кај вас што е правен чим оправдувате инвазија врз суверена држава заради банални причини?
А, врз вас потомците на Илирите каде не постои ниту еден физички доказ дека е тоа така не е извршен социјален инжинеринг. Зар вие во 2001 година не извршивте инвазија врз суверена држава,притоа заборавајќи дека токму таа држава ве прима и ви даде се што може кога бегавте од Косово.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.412
Поени од реакции
29.653
Дури и цела да ја срушат Украина пак попрво ќе застане на нозе од ова наше парче земја на криминали дувла.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
da može amerite će napraat virus što gi faća site što pijat Votka, a Viski da bide lek :cool:
 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Абе кои самостојни и суверени фржави. Дане живееме во различен универзум. Има супер сили и вазали. Борбата е сега дали Украина ќе биде руски или амерички вазал.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.137
Поени од реакции
11.211
Абе кои самостојни и суверени фржави. Дане живееме во различен универзум. Има супер сили и вазали. Борбата е сега дали Украина ќе биде руски или амерички вазал.
Многу поголема е војната.
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995
Како прелетал дронов бе преку НАТО држави а да не биде забележан?
@Fenix955
Мислам дека ти беше експерт за оружје?
Експерт е за оружје на Call of Duty двојката и Half Life.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
https://press24.mk/nova-teorija-letaloto-trebalo-da-padne-vo-oblast-kade-shto-se-vodi-vojna-ne-vo-hrvatska?fbclid=IwAR09DFNRWtdg0vq6LZmT01HpadO4VjkOOAPGfbSIJ8L0t6CDtGJpSLX5nSU

да бе, Украинците имаат Рамковен Кадар па користат Гоогле Транслатор, па место во Јарун Украина го пуштиле во Јарун Загреб... ова летало ИМАЛО БАЈАГИ гориво, а кој знае КАКОВ товар, 11 часови ПО падот се држеше во ТАЈНОСТ, а сирените во Загреб не се огласија иако 7 минути било детектирано
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
324
Поени од реакции
394
https://press24.mk/nova-teorija-letaloto-trebalo-da-padne-vo-oblast-kade-shto-se-vodi-vojna-ne-vo-hrvatska?fbclid=IwAR09DFNRWtdg0vq6LZmT01HpadO4VjkOOAPGfbSIJ8L0t6CDtGJpSLX5nSU

да бе, Украинците имаат Рамковен Кадар па користат Гоогле Транслатор, па место во Јарун Украина го пуштиле во Јарун Загреб... ова летало ИМАЛО БАЈАГИ гориво, а кој знае КАКОВ товар, 11 часови ПО падот се држеше во ТАЈНОСТ, а сирените во Загреб не се огласија иако 7 минути било детектирано
Хакиран???
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995
Од тебе познавање имам повеќекратно и во Call of duty и во сите други сфери на воено наоружување.
Знам дека си, секоја чест. Ако некогаш ми затреба, ќе те барам да ме наоружиш со тенгало и камчиња и како да ракувам со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom