Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    678

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.563
Мојот идол. Нема подобар и похрабар авантурист од него.
Малце офтопик али мора да му се оддаде почит на човекот. :LOL:

Прав едукативен јутубер, човекот е движечка енциклопедија. Обично патува сам али кога е во друштво нонстоп зборува и објаснува кој споменик е овој, кој го изградил, до толку влегува во детали шо некојпат се заборава. Овие другите само чекаат и се снимат.
Криумчареше маче од Куба во авион во гаќи, шеташе сам со камера во Мексико во региони стриктно под власт на нарко картели, и отиде во Чернобил во зона која уште е под карантин. Таму запозна и еден старец кој до ден денес уште му е пријател и го посетуваше после тоа уште 2-3 пати. :D

Иначе нема да ме изненади ако намерно е отиден во Киев пред да почне војната, уште кога Русите распоредуваа војска на граница. Екстремен авантурист, се надевам нема да го кошта живот некој ден.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
357
Поени од реакции
239
Абе овие Америве решиле по код да не испотепаат(поточно демократите)
Ама Владимир Владимирович ги спречи бар за сега
Овие деадли патогенс да не ги истуриле случајно у црно море
Оваа Нуланд и онаа Псаки уште од Obama vremeto, едвај чекаа да дојдат пак на власт заедно со мккејн (ама мккејн ги заеба let him rot in hell)
Оваа Нуланд 2014 призна дека е автетнично аудиото кај што вика кој ги е.* украинците ,
Па и Трампчо не ги испозатвори - му требаа уште 4 години ама му ги наместиа изборите
ПА и оној Републиканскиот предавник со женско име
Такер и Ханиту одсекогаш галамат ама , судот у Америка за ОВие големите неважи
Си ја имаат КАмала која што појма нема кај е и каква задача треба да извршува
и на крај Биден отидениот појма нема што се случува околу него
А сите произведувачи на оружје во Америка тријат раце а кој ги плаќа Американскиот народ тешка мафиа се овие од вашингтон ,
Треба некој да ги сопре доста им беше.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.490
Поени од реакции
22.936
Овој е bald and bankrupt, екстремен јутубер со над 3 милиони следбеници. Го пратам веќе 2 год и нонстоп оди на екстремно опасни места низ светот. Има муабети дека е поранешен агент на MI5. Зборува скоро перфектно руски и земјите од поранешна СССР му се опсесија, може учебник по историја да напише за тој регион.
ne be... zenet bese za rusinka a po poteklo e poljak... nema vrska so MI5 ednostavno saka sovetska istorija i znae deka ima dobar niche u toa, ima nekakov sharm i misterija u cela taa rabota...

inace bratot cepa i indiski dobro, ima dosta videa i tamu. drugar mu JohnyFD mongolot od usa ili taka nesto e isto ok, toj u ukraina ziveese poslednava godina...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Еве го Такер денеска, со повеќе логички точки.

1. CNN Тврди дека САД само чувале стари советски биолошки оружја
2. Нуланд пред конгресот кажува дека доколку Русите дојдат до овие оружја, може да е опасно.

Прашањето е,
Ако се во прашање советски биолошки оружја, зошто е опасно Русите да дојдат до нив, кога Русите најверојатно веќе ги имаат. Што мислите вие...

Јас би ви препорачал да не мислите и да не го гледате Такер, дека недај боже, може нешто да научите.

 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.490
Поени од реакции
22.936
Еве го Такер денеска, со повеќе логички точки.

1. CNN Тврди дека САД само чувале стари советски биолошки оружја
2. Нуланд пред конгресот кажува дека доколку Русите дојдат до овие оружја, може да е опасно.

Прашањето е,
Ако се во прашање советски биолошки оружја, зошто е опасно Русите да дојдат до нив, кога Русите најверојатно веќе ги имаат. Што мислите вие...

Јас би ви препорачал да не мислите и да не го гледате Такер, дека недај боже, може нешто да научите.

ehh sega... ti ko dete si sobiral slikicki.... garant si se raduval na kecot duplikat zasto znaese deka ke go smenis za nekolku vredni... taka i putin, dobar duplikat si e dobar duplikat....

mater mu ebaa na narodot, na krajkako trgnalo ke dojde do podelba na ukraina i etnicko cistenje na ogromen del na nea...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.873
Поени од реакции
63.662
Еве го Такер денеска, со повеќе логички точки.

1. CNN Тврди дека САД само чувале стари советски биолошки оружја
2. Нуланд пред конгресот кажува дека доколку Русите дојдат до овие оружја, може да е опасно.

Прашањето е,
Ако се во прашање советски биолошки оружја, зошто е опасно Русите да дојдат до нив, кога Русите најверојатно веќе ги имаат. Што мислите вие...

Јас би ви препорачал да не мислите и да не го гледате Такер, дека недај боже, може нешто да научите.
Koj и да ги ставил во Украина, пред врата на Русија, и не ги повлекол со оглед дека и врапчињата знаеа дека ке има инвазија... Генијално.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Доколку ова што се збори е вистина, а најверојатно е вистина и доколку Нуланд потенцира опасност дека оружјето ќе дојде до рацете на Русија. Има 2 можни заклучоци како што гледам.

1. Можно е Американците да поготвуваат спин за биолошки напад.
2. Не само што инвазијата иде по планот за Русите, туку Американците бајаги ги потцениле Руските способности, па овие не успеале да ги тргнат материјалите од лабораториите на време. Уште повеќе што треба да го земеме во предвид фактот дека Американците знаеја за инвазијата...
Автоматски споено мислење:

Koj и да ги ставил во Украина, пред врата на Русија, и не ги повлекол со оглед дека и врапчињата знаеа дека ке има инвазија... Генијално.
Па тоа викам јас, мислам дека ги потцениле Русите.. Иако тука не убедуваат дека потклекнале :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.903
Поени од реакции
35.754
Доколку ова што се збори е вистина, а најверојатно е вистина и доколку Нуланд потенцира опасност дека оружјето ќе дојде до рацете на Русија. Има 2 можни заклучоци како што гледам.

1. Можно е Американците да поготвуваат спин за биолошки напад.
2. Не само што инвазијата иде по планот за Русите, туку Американците бајаги ги потцениле Руските способности, па овие не успеале да ги тргнат материјалите од лабораториите на време. Уште повеќе што треба да го земеме во предвид фактот дека Американците знаеја за инвазијата...
Автоматски споено мислење:


Па тоа викам јас, мислам дека ги потцениле Русите.. Иако тука не убедуваат дека потклекнале :)
Мене ме плаши првото, немој короната да беше само загревање.
Автоматски споено мислење:

Инаку на муабетот со рестрикциите :D

 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.784
Поени од реакции
2.727
Премногу платеници имало од западот во војната, плус многу оружје им обезбедија.
Му ја искомплицираа работата на Путин.
@jamajka е сигурно повеќе запознаен.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087

SNM

Член од
19 август 2020
Мислења
564
Поени од реакции
1.336
Те трогнала трудната манекенка... Ја евакуираат најмалку од уште 4 места :)
Си изпишал километар постове за жртвите во Донбас. Од 2014 има 11 обиди во Советот по безбедност за разполагане на миротворци (сини шлемове). Сите са за, Русиjа 11 пати блокира. Толкава е грижата на РФ за лугето там.
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Се што треба да се знае во поглед на ситуацијата во Украина

И сега ке дојдат тука либтарди да не ги тагирам сите по ред и ке ме убедуваат како постоело меѓународно право, територијален интегритет на Украина, каако ние сме биле во слична ситуација со шкргиве ( што од видеото произлегува дека нема благе везе), како Русија е агресор, Путин-Хитлер и други ред просеравања и жалопојки, а сите индоктринирани од западните медиуми, односно што им посерат тоа голтат без поговор.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.195
Поени од реакции
16.562


Ајде, можда ќе гостуваат некогаш на Косово да се запознаат со нивните бабуши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom