Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
3 јули 2016
Мислења
191
Поени од реакции
596
Neznam kako mislat deka ke go svrtat narodot protiv Putin so vakvi raboti.

Desetici lugje znam vo Rusija i od sankciive nemozat da rabotat i da plakjaat za software kako figma i jetbrains. Znachi sve e sopreno ama bukvalno nikoj ne ide protiv Putin nego site gi obvinuvaat demokratiive sho pravat cenzura na se i seshto.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.764
Поени од реакции
26.330
Neznam kako mislat deka ke go svrtat narodot protiv Putin so vakvi raboti.

Desetici lugje znam vo Rusija i od sankciive nemozat da rabotat i da plakjaat za software kako figma i jetbrains. Znachi sve e sopreno ama bukvalno nikoj ne ide protiv Putin nego site gi obvinuvaat demokratiive sho pravat cenzura na se i seshto.
Не ни сакаат да го сопрат Путин, немаат за цел да деескалираат. Да сакаа да ескалираат, немаше да ги храбрат Украинциве на изгубена војна да гинат.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Прво се ствараше Хазарија на Косово 1997, па во Македонија 2001 и сега најново во Украина. Зошто воопшто не земеш да прочиташ за Хазарите од наши извори на пример, од панонските легенди од житијата на Св. Кирил и Методиј, наместо да ти ги раскажуваат од некаква си тајна и забранета книга во Ватикан, кој никој до сега ниту ја видел, ниту пак се знае дека постои. Можеби и ќе сватиш дека не е тоа никаков загубен народ, ниту пак се некакви си тајни евреи. Туку се тие каганат со Алтајско култура (Што би ги рекол јас Персијски Потурци) со центар на територијата на денешен (Х)азербејџан. И дека Азерите се всушност денешни потомци на Хазарите. Нема никаков таен еврејски заговор, ниту пак они го владеат светот и Америка.
Џабе е скроз. Мозокот едноставно не му работи настрана од теорија на завера. Да прочита на коловрт или некое слично срање дека Хазарите го трујат водоводот во Македонија ќе престане вода да пие.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.330
Поени од реакции
6.860
Човеков си ја има снимено евакуацијата, негде да 25-ти. Испалшени луѓе, легнати во метро станици, гужви, возови. Претажно, а се ова можеше да се избегне. И уште едно видео од Домбас регионот, од пред година дена, во регионот кој е под контрола на украинската војска во тој период (сега не знам каква е ситуацијата). Да видат тука некои челенови дека ова не почна пред 15 дена и од нигде никаде зошто на Путин така му текнало тоа сабајле кога станал, како што западот и нивните медиуми им претставуваат на луѓето. Ова трае веќе 8 години.

 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Член од
8 ноември 2012
Мислења
234
Поени од реакции
381
https://youtu.be/sFyuWIGnY8E

Ненормалниве ќе национализирале странски фирми,со се имот и произведени добра.ццц.Со среќа.Ќе ја вратат економијата од време на цар Николај.
Никој не ги избрка од таму сами си отидоа. Многу јасно дека ке си ги присвојат
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
https://youtu.be/sFyuWIGnY8E

Ненормалниве ќе национализирале странски фирми,со се имот и произведени добра.ццц.Со среќа.Ќе ја вратат економијата од време на цар Николај.
ова не е ништо, западот буквално СЕ ЗАПЛЕНИ, па и на физички лица.... па и на наши луѓе камионите им ги зема Украина..
а сенилниот треска глупости

Pokušaji SAD da „zamrznu” ruske zlatne rezerve pretvoriće se u fijasko. Američki finansijski analitičari su izrazili ove zaključke.

Русија НОРМАЛНО си ги дри златните резерви ДОМА, а и некој други држави... Шпанија мислам а иу Унгарија....
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.550
https://youtu.be/sFyuWIGnY8E

Ненормалниве ќе национализирале странски фирми,со се имот и произведени добра.ццц.Со среќа.Ќе ја вратат економијата од време на цар Николај.
ова не е ништо во споредба со тоа што се случува од страна на западот, на пример можеш да ги земеш Абрамович и Челзи, клубот не смее да нуди договори(кога ке завршат договорите на играчите ке си заминат и клубот ке остане празен/нефункционален обезвреднет), не смее да потпишува нови спонзори, не смее да се вадат пари од клубот ни да се ставаат, може само да исплаќа плати на вработените и може само да го продаде, но што е најјакото и доколку го продаде не смее да земе ни фунта од продажбата , и после ова не билок ок?! xD
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.450
Поени од реакции
5.235
https://youtu.be/sFyuWIGnY8E

Ненормалниве ќе национализирале странски фирми,со се имот и произведени добра.ццц.Со среќа.Ќе ја вратат економијата од време на цар Николај.
А ова во ред ли е?:
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
ова не е ништо, западот буквално СЕ ЗАПЛЕНИ, па и на физички лица.... па и на наши луѓе камионите им ги зема Украина..
а сенилниот треска глупости

Pokušaji SAD da „zamrznu” ruske zlatne rezerve pretvoriće se u fijasko. Američki finansijski analitičari su izrazili ove zaključke.

Русија НОРМАЛНО си ги дри златните резерви ДОМА, а и некој други држави... Шпанија мислам а иу Унгарија....
Ќе го прогласи Бајден златото за невредно и ќе ги заебе русите :D
Да не прочитаат у пм, стварно ќе го направат ова.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.642
Човеков си ја има снимено евакуацијата, негде да 25-ти. Испалшени луѓе, легнати во метро станици, гужви, возови. Претажно, а се ова можеше да се избегне. И уште едно видео од Домбас регионот, од пред година дена, во регионот кој е под контрола на украинската војска во тој период (сега не знам каква е ситуацијата). Да видат тука некои челенови дека ова не почна пред 15 дена и од нигде никаде зошто на Путин така му текнало тоа сабајле кога станал, како што западот и нивните медиуми им претставуваат на луѓето. Ова трае веќе 8 години.

Овој е bald and bankrupt, екстремен јутубер со над 3 милиони следбеници. Го пратам веќе 2 год и нонстоп оди на екстремно опасни места низ светот. Има муабети дека е поранешен агент на MI5. Зборува скоро перфектно руски и земјите од поранешна СССР му се опсесија, може учебник по историја да напише за тој регион.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.959
Поени од реакции
11.544
Овој е bald and bankrupt, екстремен јутубер со над 3 милиони следбеници. Го пратам веќе 2 год и нонстоп оди на екстремно опасни места низ светот. Има муабети дека е поранешен агент на MI5. Зборува скоро перфектно руски и земјите од поранешна СССР му се опсесија, може учебник да напише по историја за тој регион.
Мојот идол. Нема подобар и похрабар авантурист од него.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.330
Поени од реакции
6.860
Овој е bald and bankrupt, екстремен јутубер со над 3 милиони следбеници. Го пратам веќе 2 год и нонстоп оди на екстремно опасни места низ светот. Има муабети дека е поранешен агент на MI5. Зборува скоро перфектно руски и земјите од поранешна СССР му се опсесија, може учебник по историја да напише за тој регион.
Го знам, го пратам и јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom