Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.450
Поени од реакции
5.235

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.046
Поени од реакции
80.919
А што треба да направат? Вода да им носат?
IMO, паметно е тоа што ги вооружуваат цивилите. Не е паметно тоа што јавно го објавуваат. Многу полесно, вака пред јавноста, Русите ќе можат да ги оправдуваат евентуалните цивилни жртви.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313
Многу е поголема работата од Украина. Нов светски поредок како што спомна некој поназад, за Русија е ова да се биде или не, се е фрлено на една карта, ако се издигнат од ова, ќе бидат светска велесила, никој нема повеќе да ги уценува со санкции, тие ќе уценуваат.
У превод ако не се опамети западот може да заиграат и нуклеарките
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
У превод ако не се опамети западот може да заиграат и нуклеарките
Ако пробаат да ги рчнат нешто пак, ќе заиграат. Мислам дека увидоа тек сега дека не е зафрканција работата и малце заќутеа.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313
Ако пробаат да ги рчнат нешто пак, ќе заиграат. Мислам дека увидоа тек сега дека не е зафрканција работата и малце заќутеа.
Па откако ги стави на готовс одма се стишија и престанаа да се чукаат у гради, предтоа се силеа авиони ќе праќаме ова ќе правиме она ќе правиме, после се правдаа по 5 пати полјациве. Сега па нешто пробуваат да испитаат терен не им иде памет
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.714
Поени од реакции
21.712
Руска мапа за ситуацијата во Украина.

photo_2022-03-10_21-49-47.jpg

Наводно завземени делови денес.



Украински џандари... те екс-Украински џандари даваат заклетва во служба на Луханската Народна Република.

 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Хммм, дали само што ја слушнав славјанка дека атакот кон неа макар и хибриден можеби ќе се толкува напад кон институцијата. А знаеме кај е институцијава членка. А од друга страна Руска амбаса запишува во тефтерчето. Не учиме од историјата. Кога големите се караат ние очи си вадиме. Каква трагедија сме.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.305
Поени од реакции
11.885
Пазете што прават манипулаториве.


Видеово е 25 фебруари. Евакуција на детски дом во Ворзељ под Киев.
Еве им на веста од 25 фебруари. Од украински извори. И згора на тоа генералниот обвинител на Украина изјави дека нема ниту една жртва.



Russia used chemical weapons incoming in 5…4…3…2…
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Тој барем теории кажува, ти па колку си глуп ништо не разбираш што се случува, еднаш ги правдаш русите, еднаш ги кудиш, еднаш од кај американците, еднаш против, да не ти е човек во главата. Колку години имаш накај 70+? Ако да тогаш ќе разберам
Она што јас го пишувам далеку ги надминува можностите на твојот пилешки мозок. Не се замарај со моите постови, ќе ти пукне главата, мене ќе ме гонат. Продолжи да живееш во црнобелиот свет од бајките, толку ти е капацитетот.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.082
Поени од реакции
4.855
Прегледај го приврзокот 324720

Еве што имам гласано на анкетата да нема забуни пуно. Не сум русофил ама лицемерието на западот нема граници
Прашањето е манипулативно и така поставено што одговорот е изнуден, а самиот одговор те става во позиција дека си на страна на нацифашистите кои во моментов управуваат со Украина.
Еве да речеме ако има анкета со прашање, Што сакате змија да ве “апне“ или магаре да ви го “бапне“ ?
...верувам дека медиокритети од типот бафри+звечарки и слични би рекле дека, тоа е изборот и дека победило подоброто, дека Зеленски не е квислинг иако е видливо дека одработува туѓа агенда...

Постои ли можност таквите да се вразумат без денацификација?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.764
Поени од реакции
26.330
Прво се ствараше Хазарија на Косово 1997, па во Македонија 2001 и сега најново во Украина. Зошто воопшто не земеш да прочиташ за Хазарите од наши извори на пример, од панонските легенди од житијата на Св. Кирил и Методиј, наместо да ти ги раскажуваат од некаква си тајна и забранета книга во Ватикан, кој никој до сега ниту ја видел, ниту пак се знае дека постои. Можеби и ќе сватиш дека не е тоа никаков загубен народ, ниту пак се некакви си тајни евреи. Туку се тие каганат со Алтајско култура (Што би ги рекол јас Персијски Потурци) со центар на територијата на денешен (Х)азербејџан. И дека Азерите се всушност денешни потомци на Хазарите. Нема никаков таен еврејски заговор, ниту пак они го владеат светот и Америка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom