Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Се паѓа на Леао, вчера имаше некој добри потези али генерално одигра најслабо во последниве 10 натпревари. Меси е шутрак али е подобар од Сале нокширот сигурно..треба да го проба Ребич десно, има играно таму и на почеток кога дојде играше неколку десно крило.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.625
Поени од реакции
48.546
Треба да се размисли околу тие Ботмани, Бремери куров ми ленче . Калулу скроз солидно си се покажа како штопер во тек на сезонава. Доколку ја доигра до крај вака како што ја игра, не сум баш сигурен дека би имало потреба од поскап штопер. Тандем Томори-Калулу и двајца орли на клупа за замена би можело да биде доволно.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.706
Поени од реакции
2.701
Абе Калулу може е работник и ратник и се остало ама е НИЗОК за стопер, јас го знам тоа, сите вие го знаете тоа и знаете ама е голема предност за високи напаѓачи тоа? он си е десен бек и тоа треба да го игра, по потреба вака. јас сум огромен фан на играчи што играат повеќе позиции ( пример Филип Лам ), ама Калулу според мене не е за стопер секој меч.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
По еден натпревар се заклучи дека нема потреба. Следна ќе изгубат и ајде треба нов Калулу е низок, Ромањоли не го бива и нека си оди.

Треба да имаат 4 дефанзивци од кои двајца нема да бидат како Габија.
Се виде дека Габија како замена може да ги кошта бодови и дека треба некој што добар во воздушни дуели и еден на еден.
Против секој напад не може да играат со Томори-Калулу.

Повеќе ни треба Бремер, а за Ботман не знам, нов Ромањоли ми изгледа и поглеми се шансите него да го земат.

Ама Бремер е еден од најдобрите дефанзивци во лигата, има искуство и лидерски способности.
На година пред истек мислам дека за истите пари може да се земе, 20+ мил, ама ќе го откачат на конкуренцијата.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Покритично ни е напред,центарфор,десно крило па и полушпиц,Кеси ќе си оди а во тој Адли воопшто немам верба.
Калулу е коска и продолжи го Ромањоли а тие 30 милиони инвестирај ги напред.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Ако дојде Ренато Санчез, а не донесат 10ка, тогаш во поголем дел од натпреварите ќе играат 4-3-3

Со тројка Ренато-Тонали-Бенасер нема да имаат проблеми против екипи кои имаат густа и цврста средина. Бенасер и Ренато напред, а Тонали пред одбрана.
Синоќа Наполи не мрднаа во тој дел.

Замена Адли-Бакајоко-Крунич

За напред десно крило и напаѓач. Ќе го приберат Белоти за џабе што моментално е добра опција, кога треба да даваат пари за други позиции.
Не е Влахович, ама поважно е да се донесе крило кое ќе има 10+ голови и асистенции и нема да има завршница како Салемакерс синоќа.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Вчера повеќе личеше на 4-1-4-1 отколку на 4-3-3,
Тео и Леао не може да играат во 4-3-3 ќе си сметаат и ќе се гушат со тој што ќе игра мезала и ќе ја немаат таа слобода.
Пиоли многу ретко отстапува од 4-2-3-1 или нешто налик на тоа но 4-3-3 сигурно нема да биде плус Милан и нема многу класични box to box играчи што ќе може да играат во таков систем.
Побега би бил идеален за во тој систем но Пиоли нема да игра така.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
Тоа вчера (433, 4141) што беше, би требало повеќе да одговара за Адли и Санчез, доколку дојде, отколку некоја класична 4231.

А Пиоли има флуиден систем, се гледа посебно во овие месец-два. Но и минатата сезона во финишот.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Класично 4-3-3 не може да играат сите во линија Тео е премногу офанзивен и со Леао ќе им се стесни просторот ќе ги гуши мезалата,ќе им се деси 2015 кога се затепаа Абате и Черчи во тунелот на полувреме против Аталанта кога изгубија 1:0 во системот на Пипо 4-3-3.
За ваков систем треба не толку офанзивни бекови и одлични двајца box to box играчи.
Плус посигурна игра ќе имаме со двајца везисти наместо со еден.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
Не треба да се робува толку на бројки, битно е улогата, односно кој какви задачи ќе извршува.



Еве, може некој да ми каже, колку време на било кој натпревар Милан стои 4231?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Не треба да се робува толку на бројки, битно е улогата, односно кој какви задачи ќе извршува.



Еве, може некој да ми каже, колку време на било кој натпревар Милан стои 4231?
Токму затоа е многу глупо и ќе биде самоубиство за играта на Милан Пиоли да стави човек помеѓу Тео и Леао.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Sredniot red i nemaat nekoja fiksna pozicija koga igra Kessie na poluspic kako so Napoli, site brkaat napred posle drug pokriva i prevzema. Bena dosta pati bese so Giroud napred sam i brkase do kraj na presing. Keseto bese na Ruiz zalepen poveke.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.295
Поени од реакции
25.569
Треба да се размисли околу тие Ботмани, Бремери куров ми ленче . Калулу скроз солидно си се покажа како штопер во тек на сезонава. Доколку ја доигра до крај вака како што ја игра, не сум баш сигурен дека би имало потреба од поскап штопер. Тандем Томори-Калулу и двајца орли на клупа за замена би можело да биде доволно.
За едниот орел уште од лани летоска се интересираа :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom