Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Ќе купат двајца, само ако освојат титула, а вака и тој еден е прашање.
Друг тим да треба да купува ќе ги собере тие двајца на позјамица на сто рати и исплата после 5 години.

Де Пол не сака да се врати назад во Италија?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.376
Прво полувреме имаа целосна контрола, штета што не дадоа уште еден гол. Второто беше без некои шанси, но повторно имаа контрола, освен на почетокот кога запретија од тој слободен и корните, иако кога ја имаа најголемата шанса, нашите повеќе се замараа со тој што се жалеше на повреда.

Натпревар многу повеќе сличен на оној со Сампдорија, отколку со Удинезе и Салернитана.

Фали поголема креативност во напад, се гледа веќе подолг период, но не е и да немаа шанси. Дали со Брахим, Ибра или нешто десето ќе смисли Пиоли, но треба да се подобрат во последна третина.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Малиновски ќе кошта на лето минимум 40мил, Берарди 25-30, Ботман исто 25-30.
Стварно мислиш ќе потрошат 100мил.

Него зашто при вакви Месијас и Салемакерс не игра Кастиљехо?
pa nisto ne potrosija u Januari,uzasno falat desno krilo i 10-ka ,Mesias i Diaz nikako otkup !! Posle ovie 2 utakmici,kapitenot rezerva na Kalulu do kraj
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Barbikata desno prv tim, Leao da go sedne malce na klupa isto.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.601
Поени од реакции
1.153
Treba da se razmisli seriozno za da se otkupi Messias,ednostavno go naucija deka bega na leva strana i osven sutot nema sto da ponudi. Po moe najdobro da se napravat napori da prodolzi Romagnoli i da ne ja cepkame odbranata,tie pari da se vlozat vo trequarista eve primer Renato Sancez,da se investira vo desno krilo i Belloti kako free. Stoznam ova mi izgleda ostvarlivo ako se saka.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.788
Поени од реакции
6.461
Очекував мизерна игра, али бар тепаа....да бидеме реални ни еден тим у свет не игра добро секоја утакмица у сезона, на 50-60 утакмици нормално е 5-6 да ги изиграат мизерно....

Е сега работата е што после ова мораат да се кренат ако сакаат титула денес и среќа имаа, али еден корнер или центаршут и ќе завршеа со еден бод...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Treba da se razmisli seriozno za da se otkupi Messias,ednostavno go naucija deka bega na leva strana i osven sutot nema sto da ponudi. Po moe najdobro da se napravat napori da prodolzi Romagnoli i da ne ja cepkame odbranata,tie pari da se vlozat vo trequarista eve primer Renato Sancez,da se investira vo desno krilo i Belloti kako free. Stoznam ova mi izgleda ostvarlivo ako se saka.
И со Ромањоли секако треба нов. Габија џабе го има, а Кјаер којзнае каков ќе се врати.
Ромањоли како трета или четврта опција, а со висока плата нека оди каде сака.
Не дека ние му ја даваме платата, ама треба да дадат пари за нов.

Ако имаат 80 мил е доволно за 3ца играчи со кои се поврзуваме за сума максимум до 30 мил. Нека земат нешто и на позајмица со откуп и без пари.

Моментално тие 80 мил се апгрејд на моменталниот тим.
Белоти, десно крило, среден ред и дефанзивец.
Со оглед како игра Диаз и Бајрами и Барак ќе ги прифатам.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Nemozat slobodni agenti da soberat posto ne davaat plati..edino Beloti e opcija. Imalo interes za ovoj od Ajax, Mazraoui ali ima konkurencija za negov podpis taka da nema sansi.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.376
Милан на последните три, доста незгодни натпревари, не само што нема примено гол, туку нема дозволено и некоја поголема шанса.



Од јануари, дури на седум натпревари Милан нема примено гол, а само на два повеќе од еден (и тоа Специја и Салернитана :confused:).
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.625
Поени од реакции
48.544
Месиас вчера прв пат го видпв негде накај 37 минута. Разбирам дека не играа по негова страна , ама учинокот и ефектот негов е премал.
На вакви утакмици треба Диаз да игра место Кеси. Овие екипи не се заинтересирани за некоја надмоќ и борба на средината, а Кеси не врши работа кога се бара гол повеќе за мирно затварање .
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
На вакви утакмици треба Диаз да игра место Кеси. Овие екипи не се заинтересирани за некоја надмоќ и борба на средината, а Кеси не врши работа кога се бара гол повеќе за мирно затварање .
Диаз доби шанса во последните 20 минути да направи нешто.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Диаз доби шанса во последните 20 минути да направи нешто.
A Kjumbeto iskina vcera :), osven odbranata drugive debakl bea site. Mesi vtoro moze i edinstven sto pokaza bar nesto, Leao totalno nezainteresiram beshe..da beshe drug trener vo 60ta ke go izvadeshe.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.634
Поени од реакции
5.628
Искрено ја би одел Алл ин на Бремер. Каков Ботман какви бакрачи. Бремер, Томори, Калулу, Кјаер тоа ќе биде врв и средена одбрана за 10 години.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Да треба сериозно да се размисли тие 30 милиони за трансфер и 3,5 милиони за плата наместо за Ботман да се дадат за Бремер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom