Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
J

joli1

Гостин
Забранување книги, цензурирање медиуми, дехуманизација на противникот, економска војна, итн, итн. Очигледно дека старите навики тешко умираат за поранешните фашистички држави.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.619
Поени од реакции
38.803
Живееме во Clown World. Светските лидери се обични дворски шутови, циркузанти кои врска немаат од водење држава. Живееме во свет каде што емоциите се побитни од фактите, па затоа и вакви идиотски работи се дешаваат.

Оној вицон со забрана за јадење на руска салата кај нас, очекувам да стане реалност кај и да е, со оглед на тоа какви кловнови ја водат нашава држава, на чело со Зоки, Таче, Стево и Славјанка.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.702
Поени од реакции
36.666
Ако русиве го затворат небото за амерички авиони, овие од источен брег не знам како ќе летаат до Азија освен ако картата не поскапи три пати.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.135
Поени од реакции
26.826
Ако русиве го затворат небото за амерички авиони, овие од источен брег не знам како ќе летаат до Азија освен ако картата не поскапи три пати.
Првиот чекор ќе им е субвенционирање на превозниците. А може и монополизација на Малезиските превозници кои ќе немаат проблем да летаат преку Русија. А тоа би било затварање на уште една гранка…
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.702
Поени од реакции
36.666
Првиот чекор ќе им е субвенционирање на превозниците. А може и монополизација на Малезиските превозници кои ќе немаат проблем да летаат преку Русија. А тоа би било затварање на уште една гранка…
Азијциве партал ќе направат со фаќање на тие рути. Моментално ниту една европска компанија не лета рути до Далечен исток.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.135
Поени од реакции
26.826
Азијциве партал ќе направат со фаќање на тие рути. Моментално ниту една европска компанија не лета рути до Далечен исток.
Па имајќи во предвид која ќе е алтернативата и Русите можат убаво да го искешираат тоа ..
Автоматски споено мислење:

Еве мене до сега ништо не ме убеди дека санкциите ќе имаат некоја ударна моќ против Русија, повеќе сами си ги сечат нозете западот.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Татко ми се јави прееска, целиот во паника, вика зимај колата и стави нафта за сите пари што ги имаш во тебе, од утре ќе немало нафта...Знаете вие нешто?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.135
Поени од реакции
26.826
Татко ми се јави прееска, целиот во паника, вика зимај колата и стави нафта за сите пари што ги имаш во тебе, од утре ќе немало нафта...Знаете вие нешто?
Де бе па ти, точак ќе возиш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom