Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Ne e tocno toa so maskata. Gledas i drugi ne nosat vo videoto.
не смее полиција да те застане за без врска. Зашто ја застануваат и идентификуваат?
Зашто крвнички ја тепаат жената во комбето? Демократија, граѓански права?


Што се тиќе германска полиција, саде јунаци
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.366
Поени од реакции
11.238
да да,за другар му не може да е сигурно дека не закачил а за тебе 100% е сигурно дека не си закачил.

другар му е антиваксер и лаже, а ти сигурно по тие 2 контакти си бил 2 недели во изолација. и си испитал и антитела и се тоа, и без негативни 2 теста не си излегол од дома. :cautious:
Правев тестови од аптека плус не пројавив ни еденсимптом а за вакцинирани не даваат самоизолација ако биле у контакт со заболен дури и домашните да ти се


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.172
Поени од реакции
18.094
Правев тестови од аптека плус не пројавив ни еденсимптом а за вакцинирани не даваат самоизолација ако биле у контакт со заболен дури и домашните да ти се


Sent from my iPhone using Tapatalk
tocno e deka ne davaat, megjutoa infektologot so mi se javi mi rece, ako mozhat neka sedat tvoite doma nekolku dena, zaso nema vrska i 2 i 3 dozi, sekakvi iame zarazeni :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.257
Поени од реакции
5.494
Идеме нова рунда попување за тоа како не треба да се иде по дискотеки и меша со народ, кај и да е очекувам карантин војниците да никнат ко печурки после дожд.

Убаво пишаа поназад, дискотеките криви ама маркетите и јсп труканиците се топ. Тоа е што е другари ако имате симптоми седете дома, направете тест ако ви се прави и да сме живи и здрави. Видовме дека 214253 мерки сменија ништо не даде резултат едноставно или сам од себе ќе исчезне или ќе си го има доживотно ќе си мутира.

Не губете струја во тоа тиквите и не се потресувајте, психичкото здравје ви е најбитно од све. Од мој круг сите што препаѓаа на секоја конференција на Вилипче, бившиот ни, и пратеа бројки изгореа раце со тоа средствата го кркнаа минимум еднаш. Неколку од нас што полабаво теравме и бевме у стил фак ит, ако се деси се деси ако не топ, сеуште се држиме. Пу пу да не се урочам.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.761
Поени од реакции
7.593
Правев тестови од аптека плус не пројавив ни еденсимптом а за вакцинирани не даваат самоизолација ако биле у контакт со заболен дури и домашните да ти се


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тестовите од аптека(брзите де, не мора да се од аптека) вадат доста лажни негативни. Им влијае начинот и локацијата од каде е земан брисот, периодот на инкубација, башка шо имат доста висока базна линија на лажни негативни. Корисни се за следење на динамиката на ниво на популација, ама не би ги користел за лични потреби. Ако се сомневаш во нешто направи ПЦР.


@Menethil Ти кажаа ваљда до сеа лекарине, мирување, без напрегање. Ќе те викнат на контрола за недела дена. Доста често знае првата недела да биде без симптоми или со некои минимални, па после тоа да направи беља. Сѐ најдобро и со среќа.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.494
Поени од реакции
2.847

ова се двојни аршини, и за вакви работи се ствара недоверба у системот. Луѓе што живеат у среден век да ги правиш исклучоци на сметка на народот кој го држиш у затвор.
Епа да ама се гледа дека пак се е политика и пари. Ако не игра Џоковиќ реални ра бидеме како што би рекле нема да е толку занимљиво.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Д-р Беќаровски предлага изолацијата да се намали на седум дена заради омикронот
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.366
Поени од реакции
11.238
tocno e deka ne davaat, megjutoa infektologot so mi se javi mi rece, ako mozhat neka sedat tvoite doma nekolku dena, zaso nema vrska i 2 i 3 dozi, sekakvi iame zarazeni :)
Ретко кој може зашто не може туку така да не идеш на работа а некој од самосвест дека ке користи одмор мало сутра


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.349
Поени од реакции
5.597
Јас сум против било какви мерки, ако донесат некакви оваа хистерија нема никогаш да заврши...сега е правиот момент да се остави вирусот да си ја заврши својата работа.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
И на шо личи ова?


Работава испаѓа заеби рок, пу пу не важи, да не изгубиме пари боцкај уште 3 месеца.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194

Kajgana Shop

На врв Bottom