Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.625
Поени од реакции
35.134
Toa samo kazva deka i koronata ve izbegava , nisto drugo :pos:
И јас така велам, ама ете ни вадат муабети дека Охрид бил Вухан. Тоа му доаѓа нешто како центарот на светот, или центарот на вирусов:pos:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.258
Поени од реакции
5.494
Да го оставиме моето златно време кога штелав анкети за Грујо и со Латас купувавме викендици у Зелениково, немора баш сега за тоа.

Само мојата матична во текот на вчерашниот ден има пријавено 200 случаи и она сама кажа дека по дома сите се со симптоми од овие случаи ама поголемиот дел не се тестираат а пошто се секако сите нејзини пациенти ги става у групи на вајбер по фамилии пошто нема како со секој поединечно и тука се си репортираат секој ден симптоми и слично. А ти па што се вреѓаш ако кажам дека се 10.000?
Твојата матична може има двеста следниот матичен може да нема ниту еден. Многу е банално да се трескаат бројки од ракав така затоа што се шири паника само без врска, разберете дека има луѓе што не можат туку така да блокираат social media noise и им влијае на секојдневниот живот.

Еве и ја имам симптоми, правев тест и сум негативен. Дури не направат тест и не искочат позитивни тоа трескање бројки 200 души сите 200 позитивни нема врска, затоа што посебно последниве варијанти се укрстуваат симптомите со обичен сезонски грип а истиот е у подем месецов. Така да не галамете без везе и не тресете лаички муабети.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.193
Поени од реакции
18.213
Доста познаници мои испаѓаат позитивни...сепак правилна одлука ми беше тоа да седам дома за нова година.
Као само за нова година вирусот шетал, така разбрав.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Твојата матична може има двеста следниот матичен може да нема ниту еден. Многу е банално да се трескаат бројки од ракав така затоа што се шири паника само без врска, разберете дека има луѓе што не можат туку така да блокираат social media noise и им влијае на секојдневниот живот.

Еве и ја имам симптоми, правев тест и сум негативен. Дури не направат тест и не искочат позитивни тоа трескање бројки 200 души сите 200 позитивни нема врска, затоа што посебно последниве варијанти се укрстуваат симптомите со обичен сезонски грип а истиот е у подем месецов. Така да не галамете без везе и не тресете лаички муабети.
Ок еве го Даниловски вика дека бројката денес е пута 5. Лупа?
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Добро, има некое епидемиолошко божество на кое би му верувале?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.175
Поени од реакции
18.097
Добро, има некое епидемиолошко божество на кое би му верувале?
de be ne se nerviraj, ete u pravo e danilovski, 5000 se denes. Uspat zemi prolistaj nanazad sto sve predviduvanja dade, vklucitelno i nekolku kraja na pandemijata. Koa kje sporedam, ovaa prognoza mozda i ne e tolku strasna.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Па тоа ми е муабетот, со оглед на лесната слика на омикронот треба да се радуваме на поголеми бројки пошто побрзо ќе го пројдеме. Не разбирам што е проблемот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.093
Поени од реакции
16.219
Твојата матична може има двеста следниот матичен може да нема ниту еден. Многу е банално да се трескаат бројки од ракав така затоа што се шири паника само без врска, разберете дека има луѓе што не можат туку така да блокираат social media noise и им влијае на секојдневниот живот.

Еве и ја имам симптоми, правев тест и сум негативен. Дури не направат тест и не искочат позитивни тоа трескање бројки 200 души сите 200 позитивни нема врска, затоа што посебно последниве варијанти се укрстуваат симптомите со обичен сезонски грип а истиот е у подем месецов. Така да не галамете без везе и не тресете лаички муабети.
Омикрон не се открива со брз тест од 300мкд... јас мислам и Делта дека не се откриваше .... ама се забошоти тоа....
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.255
Поени од реакции
6.957
Омикрон не се открива со брз тест од 300мкд... јас мислам и Делта дека не се откриваше .... ама се забошоти тоа....
Гевгеличанец ги имал сите симптоми на Омикрон, но кога направил брз тест се покажало дека бил негативен на вирусот. Морал да направи и ПЦР тест за да докторите утврдат која соодветна терапија да му ја дадат.

и шо терапија му дадоа - сумамед x3 пакетчиња и панцеф за филовање ??

повеќе последици по организмот има медицинското труење одколку од ковидот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom